Společné bydlení, peníze

Anonymní
25.11.20 12:09

Společné bydlení, peníze

Ahoj, v příštím roce bychom se s dětmi měli stěhovat k partnerovi do domu. Já mám tři děti 10-4, partner žádné.
Jak by jste zavedli platby potřebného? Já vydělám cca 20-25t ( část mám z brigád). Partner bere shruba 3× tolik. Dum je jeho, bez hypotéky, půjčku nemá. V domě se bude dělat rekonstrukce včetně vybavení, na kterou já finančně přispívat nebudu. Nebudu mít na domě žádný podíl. Partner navrhuje, že bude platit bydlení, energie a já to ostatní. Nebudu mít skoro z čeho si ušetřit. Aneb její peníze se proji, ale on je má investované do majetku, který mu zůstane. Jaké řešení navrhujete?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20322
25.11.20 12:12

A co budes platit ty? Jidlo, nejakou drogerku atak ne? To jako projite mesicne v 5 lidech pres 20 tisic? :think: budes jinak i s detma bydlet zadarmo, takze problem nevidim. Kdyz bys zivila vas 4, plus najem, tak si na tom jeste hur ne?

Příspěvek upraven 25.11.20 v 12:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
25.11.20 12:15

Prijde mi to jako fer navrh. Ty i deti budete bydlet zadarmo a navic zaplatis jen jidlo pro pritele, to urcite nepokryje najem, ktery bys jinak musela platit. Deti jsou tvoje, proc by na ne mel prispivat? Od toho mas alimenty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15355
25.11.20 12:16

Tvoje peníze seprojí a jeho peníze se protopí, prosvítí a protečou umyvadlem. Navíc vy jste 4 a on je sám. Takže bych být tebou ani nedutal a bral to všemi deseti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Je to tak, tvé peníze se „prožerou“ za jídlo, drogerii atd., plus budeš kuchařkou, uklízečkou, milenkou. V případě rozchodu půjdeš bez úspor o dům dál. Opravdu snové partnerství :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18982

A kde máš tatínka a alimenty k těm dětem? Myslím, že jsi dostala férovou nabídku. Budeš bydlet zadarmo. Jak to zvládáš teď?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7824
25.11.20 12:17

Asi na rekonstrukci odkládat z partnerova příjmu bokem, z tvého příjmu bokem na děti určitou částku.
A pracovat se zbytkem jeho příjmu + tvým zbytkem příjmu procentuálně. Nemáte rovné příjmy, takže ze zbytku, co vám zbude dát x% na jídlo, y% na… atd. Nebude to rovné do koruny, ale do procent, co do toho dáte. Jestli mi rozumíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
251
25.11.20 12:17

A ty na děti nedostáváš alimenty? Jaké celkové náklady máš teď s dětmi? Nepřijde mi to jako velký rozdíl, když teď živíš sebe a děti, a přibude jeden dospělý, zato ušetříš za bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12964
25.11.20 12:20
@Anonymní píše:
Ahoj, v příštím roce bychom se s dětmi měli stěhovat k partnerovi do domu. Já mám tři děti 10-4, partner žádné.
Jak by jste zavedli platby potřebného? Já vydělám cca 20-25t ( část mám z brigád). Partner bere shruba 3× tolik. Dum je jeho, bez hypotéky, půjčku nemá. V domě se bude dělat rekonstrukce včetně vybavení, na kterou já finančně přispívat nebudu. Nebudu mít na domě žádný podíl. Partner navrhuje, že bude platit bydlení, energie a já to ostatní. Nebudu mít skoro z čeho si ušetřit. Aneb její peníze se proji, ale on je má investované do majetku, který mu zůstane. Jaké řešení navrhujete?

To by slo.
Zkus si cvicne dat na papir naklady spojene s bydlenim, energiemi, jidlem, drogerii. Vydel to 5 a vynasob 4. Kolik ti za vas 4 vyjde? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
25.11.20 12:21

Pokud nebudes platit najem a jste 4 osoby (ty a deti),tak bych platila na energie 4/5 z cele castky a chlap by ti daval dejme tomu kc 6000,– na jeho jidlo+ 1000 na drogerku(uklid, prani).
Nechapu, ze pises, z ceho bys mela setrit? Mas celkem nic moc penize aani zrejme nic moc praci, kdyz se zminujes o brigadach a snad neocekavas, ze te chlap bude sponzorovat, " abys mohla setrit".

Kdybys zila v najmu, tak s tvyma penezma nemuzes ani vyjit. V te castce, co mas mesicne, jsou i alimenty na vsechna decka?

Ja osobne bych si takovou bandu domu nenastehovala, ten chlap musi byt bud hodne zamilovany nebo…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5313
25.11.20 12:21
@goropredtokiem píše:
Je to tak, tvé peníze se „prožerou“ za jídlo, drogerii atd., plus budeš kuchařkou, uklízečkou, milenkou. V případě rozchodu půjdeš bez úspor o dům dál. Opravdu snové partnerství :)

a co ma jako partner udelat? prepsat na ni pulku sveho domu :zed: :mrgreen: prijde s holou zadeli a pripadne s holou zadeli odejde. myslim, ze bydleni pro 1 dospeleho a 3 deti stoji mnohem vice nez jidlo pro jednoho cloveka? zkus trosku pouzit mozkovnu nez zas neco napises :mrgreen: myslim, ze je to velice ferova nabidka… taky po ni muze chtit, at se podili na nakladech na bydleni, to by se ji teprve protocily panenky.

Příspěvek upraven 25.11.20 v 12:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 12:22
@goropredtokiem píše:
Je to tak, tvé peníze se „prožerou“ za jídlo, drogerii atd., plus budeš kuchařkou, uklízečkou, milenkou. V případě rozchodu půjdeš bez úspor o dům dál. Opravdu snové partnerství :)

Jo takle nějak… Ráda bych dětem taky nasporila něco do budoucna. Budu muset zredukovat brigády abych vše zvládala. Ráda si koupila i třeba něco, a nemusela seprosit o peníze

Alimenty mám

• Citovat
  • Nahlásit
803
25.11.20 12:22

Podle mě teda ušetříš, budeš krmit sice o jeden krk navíc, ale to je pořád méně peněz než nájem, veškeré energie, event. pojištění, odpadky atd. dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
25.11.20 12:23

Pokud nebudes platit najem a jste 4 osoby (ty a deti),tak bych platila na energie 4/5 z cele castky a chlap by ti daval dejme tomu kc 6000,– na jeho jidlo+ 1000 na drogerku(uklid, prani).
Nechapu, ze pises, z ceho bys mela setrit? Mas celkem nic moc penize aani zrejme nic moc praci, kdyz se zminujes o brigadach a snad neocekavas, ze te chlap bude sponzorovat, " abys mohla setrit".

Kdybys zila v najmu, tak s tvyma penezma nemuzes ani vyjit. V te castce, co mas mesicne, jsou i alimenty na vsechna decka?

Ja osobne bych si takovou bandu domu nenastehovala, ten chlap musi byt bud hodne zamilovany nebo…?
@goropredtokiem píše:

Opravdu snova znamost: 1+3 :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 12:23

@markytka3 nejsem chudá příbuzná, o jeho půlku domu nestojím ;)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat