Jít navštívit prarodiče?

Anonymní
22.4.20 13:20

Jit navstivit prarodice?

Ahoj. Po celou dobu karanteny jsem se nevidela s babickou a dedou, kvuli jejich bezpecnosti. Ja jsem doma na rodicaku a manzel na homeoffice, nikde zbytecne netrajdame, max 1 x tydne na nakup. Babicce denne volam jestli neco nepotrebuje, nechavala jsem ji nakup za dvermi… Tak ja vam uz nevim. Jsou oba vazne nemocni a ja se bojim, ze uz je treba neuvidim… a nase mala take ne… jit tam nebo jeste pockat? Jak dlouho? Obavam se, ze covid jen tak nezmizi a nevidet je dalsich x mesicu? Zase nechci byt nezodpovedna… jaky mate nazor?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
626
22.4.20 13:23

A je nějaká možnost sejít třeba někde na zahradě? Nevím jak bydlíte teda :nevim: Nebo nemají poblíž někde les, že oni by tam dorazili pěšky a vy za nimi přišli? Procházka po lese??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9441
22.4.20 13:27

Odkud jste? Je rozdil jestli z Prahy, nebo z okresu s minimalni nakazou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3763
22.4.20 13:28

Asi je to blbý, ale pokud nikam nechodíte, tak bych se scházela někde venku. Napořád tu nebudou a kolik těch příležitostí ještě bude? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9441
22.4.20 13:29
@Zlobolka123 píše:
A je nějaká možnost sejít třeba někde na zahradě? Nevím jak bydlíte teda :nevim: Nebo nemají poblíž někde les, že oni by tam dorazili pěšky a vy za nimi přišli? Procházka po lese??

Jestli jsou vazne nemocnic, tak tezko budou trajdat po lese :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
22.4.20 13:35
@PaníBovaryová píše:
Jestli jsou vazne nemocnic, tak tezko budou trajdat po lese :D

Tak je vážná nemoc a vážná nemoc.. Třeba rakovina je vážná nemoc ale po lese se s ní chodit dá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
22.4.20 14:00

Nechala bych to na nich. Naše babička (přes 80) si třeba návštěvu přála. Jsem těsně před porodem, ví že po porodu nás nějakou dobu neuvidí a ona sama se covidu nebojí. Setkali jsme se na zahradě. Bylo vidět že má radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10877
22.4.20 14:02

Můj děda moje dítě taky ještě neviděl, je mu 91 a už na tom není nejlíp. Je mi to taky moc líto protože to je po 4 holcickach v rodině jeho druhý vysněny pravnuk. Ale nechceme ho nijak ohrozit i když taky téměř nikam kde je víc lidí nechodíme. Poslala jsem mu aspoň fotopohlednici malýho. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16729
22.4.20 14:16

Ve Tvém případě bych se zcela určitě s prarodiči sešla, nevidím v tom vůbec problém.

Ven chodíte minimálně a riziko nákazy prarodičů je tedy velmi malé. Ve Tvé konkrétní situaci by pro mne riziko jejich nákazy bylo rozhodně přijatelnější než riziko toho, že je už třeba neuvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
22.4.20 14:41

Se sourozenci nechodíme mezi lidi a jednou týdně za prarodiči zajedeme a vezmeme dědu, jinak ležícího, na vzduch.
Aby někdo zemřel a ještě sám, to je šílené. V tomto věku je už relativně jedno, jestli je to na stáří nebo na virus (opravdu jsme eliminovali potkávání cizích lidí), nebo na strach.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.20 14:41

Nechala bych to na nich. Pokud by se začali ptát, kdy je navštívíme - přišla bych. Pokud mají obavy, návštěvu bych sama nenavrhovala. My se v rodině normálně setkáváme. Mí prarodiče mají spíše než z covid, strach ze samoty a odloučení. Každý má jiný pohled a i když se snažím ostatní respektovat, někdy (možná teda už často) mě ta hysterie kolem vytáčí a nechápu to. (Máme v blízkém okolí nakažené, s nakaženou osobou jsem byla i v denním kontaktu a více než strach z nakažení, mě před testem přepadal strach z okolí - „co na to řeknou lidi“… Jinak mají všichni lehký průběh, ale protože je lehký média to samozřejmě nezajímá :pocitac: ) Hodně zdraví všem a neblázněte ;)

• Citovat
  • Nahlásit
3273
22.4.20 15:17

Zeptala bych se jich, zda o setkání stojí a pak vymyslela možnost setkání venku. Někde poblíž jejich bytu, klidně na lavičce v parku. Nechala bych roušky. My máme babičku po dobu karantény u nás doma, prostě šla na čas bydlet k nám. A za jednou příbuznou (85 let) na její žádost normálně jezdíme. Prohlásila, že na něco umřít musí, svoje už si užila, tak ať klidně aspoň jednou za týden přijedeme. Scházíme se venku na lavičce, v rouškách a vydezinfikujeme si ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
22.4.20 16:25

Tak s takovou se toho tady nikdy nezbavíme když si bude každý trajdat po návštěvách, jak se mu zamane :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6227
22.4.20 16:38

To bys tam nemohla ani za měsíc, dva, tři, nikdy. Šla bych, raději se teda sejít venku, jestli to je možné. Pokud ne a budou souhlasit, šla bych i tak.. U nás v rodině se taky stýkáme a jsme z Prahy.
Mám tříměsíčního vnuka a chci ho vidět jak roste.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
228
22.4.20 16:54

@juni29 a to chcete být půl roku odříznutí od nejblížší rodiny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat