Jména dětí - hodí se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 29.01.19 14:31
Jména dětí - hodí se?

Ahoj holky,

předem upozorňují, že tato diskuse nemá za účel vyvolat hádku ani nic podobného. Berte tuto diskusi spíše na odlehčení a také…jsem prostě zvědavá.

Často jsou tady na emiminu zakládány diskuse ohledně názorů na jméno pro dítě. Často čtu něco v tom smyslu: „líbí se mi jméno Jan, doma máme Janičku, myslíte, že se to k sobě hodí?“, „Jan a Jana se k sobě nehodí, lepší je Jan a Hana“ atd.

Ptám se vás, co máte více dětí, z jakého důvodu řešíte, aby se jména dětí k sobě hodila/ladila? Osobně nechápu proč (ale rozhodně netvrdím, že je to špatně). Tak by mě zajímal jen ten důvod. Jsou tu nějací rodiče, co toto vůbec neřešili a dali ta jména, která se jim líbí bez ohledu na „soulad“

Hezký den všem :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
lapagerie
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 29.01.19 14:34

Soulad jsme vůbec neřešili, dali jsme jména, která se nám líbila. A navíc - co k sobě ladí jednomu, nemusí ladit jiným :)

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 29.01.19 14:34

no tak třeba Květoslava a Jessica by k sobě moc neladily :lol:

Rive
Ukecaná baba ;) 1360 příspěvků 29.01.19 14:35

Já jsem neřešila, jestli se jména k sobě hodí, víc bych řešila, jestli se hodí jméno k příjmení, ale naštěstí máme příjmení, které snese snad všechny křestní jména :lol:
Ale když znám nějaké sourozence, tak mi vždycky příjde, že ty jména k sobě patří :lol:

lapagerie
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 29.01.19 14:35
@Kaileee píše:
no tak třeba Květoslava a Jessica by k sobě moc neladily :lol:

no a. Kdyby se nám líbily, proč ne? Stejně spolu nejspíš žít navždy nebudou…

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 29.01.19 14:35

Soulad bych neřešila, ale líbí se mít jména dětí od stejného písmena :D ale za každou cenu bych taky nedávala, kdyby se mi ta jména tolik nelíbila ;)

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 29.01.19 14:36
@Kaileee píše:
no tak třeba Květoslava a Jessica by k sobě moc neladily :lol:

souhlas, ale já se ptám PROČ by mají ladit :think: je pravda, že jména Květoslava a Jessica jsou hodně extrémy, ale i tak…

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 29.01.19 14:37
@lapagerie píše:

tak pokud se vám to líbí tak klidně, já bych se vám jen zasmála, víc bych stejně nezmohla :mrgreen:

masinka69
Kecalka 155 příspěvků 29.01.19 14:37

Jelikož první dva kluci mají typicky české jméno, hledala jsem pro třetího taky takové klasické, ale mě se ty jména líbí, tak nebyl problém. :) ale kdyby se mi nelíbilo, tak bych dala klid e jiné, které se mi líbí.

a12
Vesmírná mluvilka 34488 příspěvků 29.01.19 14:37

Ja jsem z těch, co neresili jestli ladi nebo neladi :mrgreen:
Ono je to asi celkem jedno.. Jako ladit.. Ze reknes mam syny tomase a lukase? A treba tomas se bude představovat jsem Tomáš a mam brachu Lukáše, asi ne.. Myslim, ze je to úplně fuk, nevim a nechapu proc konkrétně by ty jmena mely nejak ladit :nevim:
A teda docela me taky zajima názor tech, co jim jména musi ladit, proc to tak je :lol:

Příspěvek upraven 29.01.19 v 14:38

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 29.01.19 14:38
@lapagerie píše:

Ano, to je přesně způsob, jakým přemýšlím já. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.19 14:38
@Kriss Tina píše:
Soulad bych neřešila, ale líbí se mít jména dětí od stejného písmena :D ale za každou cenu bych taky nedávala, kdyby se mi ta jména tolik nelíbila ;)

To my máme každé jméno jiné, ale zase mají iniciály SJM, protože jsou naše největší společné jmění :mrgreen:

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 29.01.19 14:38
@Kotatko03 píše:
souhlas, ale já se ptám PROČ by mají ladit :think: je pravda, že jména Květoslava a Jessica jsou hodně extrémy, ale i tak…

to taky nevím proč, jediný důvod mi přijde ten, co jsem napsala.. prostě typově úplně jiná jména
jinak aby začínala na stejné písmenko nebo byla stejně dlouhá, na to nehraju..
ale moc se mi nelíbí teď to moderní mám dvě holky tak to budou Emma a Ella :mrgreen:

Kotatko03
Echt Kelišová 8263 příspěvků 29.01.19 14:39
@Kaileee píše:
tak pokud se vám to líbí tak klidně, já bych se vám jen zasmála, víc bych stejně nezmohla :mrgreen:

tak to je velmi smutné :(

Kaileee
Zasloužilá kecalka 814 příspěvků 29.01.19 14:39
@Anonymní píše:
To my máme každé jméno jiné, ale zase mají iniciály SJM, protože jsou naše největší společné jmění :mrgreen:

ježiš, to takhle vyprávíte na potkání o tom SJM? OMG :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >