Otravná kamarádka - půjčování oblečení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 22:34
Otravná kamarádka

Mám kamarádku, která mi neustále píše, jestli bych ji nepůjčila nějaké oblečení. Tvrdí, že máme stejný vkus a cokoliv nového si koupím, to se jí líbí. Trvá to už tak nějak od základky. Pamatuju si, že jsem jí půjčila tričko a ona v něm pak pyšně přišla do školy a já byla hrozně naštvaná..pak to bylo pořád, jestli ji na párty půjčím jedny černé kalhoty a napsala mi opravdu několikrát, jako by si nemohla vzít nějaké své. Pak to dopadlo tak, že už mi stejně byly hodně volný a neseděly mi, tak jsem jí je dala. Někdy si přijdu, že jsem jí dobrá jenom na tohle..i když se vcelku normálně bavíme, nikdy jsem ji neměla moc v lásce, vždy mi přišlo, že se hrozně povyšuje, byly časy, kdy mě i dost urážela a myslela si, jaká je to sranda, v tomhle je teď o trochu lepší, ale pořád se mi ty názory na ni nějak mění, necítím se v její přítomnosti dobře a nevím, jestli jí můžu věřit. Zároveň si nějak nechci narušovat vztahy, takže ji vždycky všechno půjčím, ale už je to opravdu dost otravné. Každou chvíli to je něco, co by si ode mě potřebovala zkusit, jak jí to sedí, nebo že by chtěla půjčit tohle a tohle na tuhle akci a na tohle..prostě mě to už nebaví
Jak byste reagovali vy? Vadilo by vám to, nebo byste vždy bez problému vše půjčili a považovali to za normální?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
bublinek
Kelišová 5353 příspěvků 28.01.19 22:42

Jak dlouho už to trvá? Kolik vám je?
Já bych to už nějak utla. Asi bych řekla, že jsme dospělé na takové půjčování.
Odvděčí se nějak? Půjčí něco svého? Nebo pozve na kafe???

Anna85
Kecalka 457 příspěvků 28.01.19 22:42

Kamaradce bych pujcila.
Tahle mi ale jako kamarádka nepřijde.
Rekla bych ji at si jde zkouset hadry do obchodaku. Kdyz se urazi,budes mit aspon po problemu.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16126 příspěvků 28.01.19 22:42
@Anonymní píše:
Mám kamarádku, která mi neustále píše, jestli bych ji nepůjčila nějaké oblečení. Tvrdí, že máme stejný vkus a cokoliv nového si koupím, to se jí líbí. Trvá to už tak nějak od základky. Pamatuju si, že jsem jí půjčila tričko a ona v něm pak pyšně přišla do školy a já byla hrozně naštvaná..pak to bylo pořád, jestli ji na párty půjčím jedny černé kalhoty a napsala mi opravdu několikrát, jako by si nemohla vzít nějaké své. Pak to dopadlo tak, že už mi stejně byly hodně volný a neseděly mi, tak jsem jí je dala. Někdy si přijdu, že jsem jí dobrá jenom na tohle..i když se vcelku normálně bavíme, nikdy jsem ji neměla moc v lásce, vždy mi přišlo, že se hrozně povyšuje, byly časy, kdy mě i dost urážela a myslela si, jaká je to sranda, v tomhle je teď o trochu lepší, ale pořád se mi ty názory na ni nějak mění, necítím se v její přítomnosti dobře a nevím, jestli jí můžu věřit. Zároveň si nějak nechci narušovat vztahy, takže ji vždycky všechno půjčím, ale už je to opravdu dost otravné. Každou chvíli to je něco, co by si ode mě potřebovala zkusit, jak jí to sedí, nebo že by chtěla půjčit tohle a tohle na tuhle akci a na tohle..prostě mě to už nebaví
Jak byste reagovali vy? Vadilo by vám to, nebo byste vždy bez problému vše půjčili a považovali to za normální?

Byla jsem to samé dřív..abych měla kamarády, držela jsem si u těla i ty, kdo kamarádi nebyli a říkala jsem jim kamarádi.
Dneska striktně rozlišuju pojem „kamarád“ a „známý“. Lidi jako je tvá kamarádka považuju za známé a zaručuje mi to v mé hlavě pocit svobody, že jimi nejsem nijak vázána. Kamarád je pro mě cenný výraz pro opravdu cenného člověka v mém životě. A je to obrovská úleva dovolit si pustit si k tělu jen opravdové kamarády - ty opravdové. I kdyby byl takový jen jeden člověk…a i kdyby se takový nenašel vůbec, nevadí.
Lepší, než se nechat vodit za nos a nechat si narušovat vnitřní pohodu někým, kdo mi za to ve skutečnosti vůbec nestojí.
Já vím, to se mi to mluví jako už skoro čtyřicetileté. Nicméně protože jsem byla léta letoucí dříve v podobné kůži jako ty, tak ti píšu svoji zkušenost a náhled, ke kterému jsem nakonec dospěla.

MisulkaP
Kecalka 181 příspěvků 28.01.19 22:46

Všechno bych ji řekla tak jak to cítím :) určitě bych se před ní nepretvarovala jak mi to nevadí :)

Ennny
Závislačka 2627 příspěvků 28.01.19 22:47

Taky jsem měla takový problém ,jen abych si udržela nějaké „kamarádky“ tak jsem jim pomalu ležela víš kam …teď si hodně dobře rozmyslím koho si pustím k tělu opravdové kamarádky mám 3 a zbytek oslovují , známé, kolegyně, spolužačky…tak se spíš zamyslí do které skupiny jistá osoba patří ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 22:48

Trvá to tak 4 roky, už na základce si chtěla půjčovat věci a teď jsme spolu ve čtvrťáku na střední (mně je 19, jí 18) Jinak..dřív jsme spolu chodily ven, do kavárny atd., ale teď vůbec a popravdě o to nemám ani zájem a o nějaké oblečení někoho jiného taky ne. Mně by to přišlo hrozně hloupý, chtít po někom, aby mi neustále něco půjčoval.

Payus
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 28.01.19 22:49

Asi bych ji rekla na ferovku, a jeste kdyz k ni nemas extra duveru…kdyz se urazi a prestanete se stykat bude te to mrzet? Mam taky takovou kamosku, nic ji tedy nepujcuji, ale jinak se v jeji pritomnosti citim divne…jako by mi neprala, mozna lehce zavist, nikdy se neozve prvni - jen kdyz neco potrebuje, vycita mi ze nechodim casteji na navstevu - sama ma vzdy duvod proc neprisla, hroti furt penize a pritom utraci podle me za kraviny a nesetri…nevim mozna ji krivdim..takze jsem to kolem ni vsechno nejak omezila a neresim co se me netyka..cas od casu s ni s velkou radosti propisu den, ale je to proste kamoska kterou nevydejcham kazdy den, ale rada ji mam to jo :) zname se 17 let…

Evulina
Neúnavná pisatelka 16126 příspěvků 28.01.19 22:54
@Anonymní píše:
Trvá to tak 4 roky, už na základce si chtěla půjčovat věci a teď jsme spolu ve čtvrťáku na střední (mně je 19, jí 18) Jinak..dřív jsme spolu chodily ven, do kavárny atd., ale teď vůbec a popravdě o to nemám ani zájem a o nějaké oblečení někoho jiného taky ne. Mně by to přišlo hrozně hloupý, chtít po někom, aby mi neustále něco půjčoval.

Vciť se do představy, že ona tvoje kamarádka není. Pokud je ti v té představě líp, tak prostě se s ní rozejdi..

Payus
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 28.01.19 22:54
@Anonymní píše:

Jo vy jste na stredni ahaaaa ja si rikam proc chce pujcovat obleceni. To my si na skole s holkama propujcovali vsechno kdyz nam to bylo. Ale i tak, kdyz te to drti tak ji to rekni, ze se ti to nelibi at se nezlobi :kytka:

podaji
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 2 inzeráty 28.01.19 22:58

Nevím mě to přijde divný. Půjčovat si od někoho hadry. Jasně možná od sestry ale od kámošky vám je 12 bo co?? :zed: :roll:

pajaxy
Ukecaná baba ;) 1246 příspěvků 28.01.19 23:02

Asi uz to nebude uz uplne Kamaradka, o te bys totiz takto nepsala/nemusela psat… :think:

kristyn.g
Závislačka 3014 příspěvků 28.01.19 23:03

Tak ji řekni nebo napiš ať se nezlobí, že už jste dost staré a že svoje oblečení už nikomu půjčovat nebudeš.

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1798 příspěvků 28.01.19 23:05

Pokud je to opravdova kamaradka tak přeci pochopi ze ji to neoujcis… já jsem ve veku kdy si oblečení nepujcujeme ;)

Lu1234
Kecalka 273 příspěvků 1 inzerát 28.01.19 23:13
@Anonymní píše:

Mně to přijde divné. Už na základce jsem se divila, že si spolužačky navzájem půjčují oblečení, natož dospělé holky, ženy. Je mi třicet a ve snu by mě nenapadlo někoho žádat o oblečení. Vaší kamarádce bych na její žádost řekla, že mi to už ve vašem věku nepřijde vhodné a že má sama v šatníku plno hezkých věcí a třeba můžete nabídnout, že jí pomůžete vybrat (outfit z její skříně).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >