Jméno hodící se k jménu Sofie

12.9.21 16:09

Holčicí jméno hodící se k jménu Sofie

Krásný den všem přeji :kytka:
Ráda bych se inspirovala vašimi nápady na dívčí jméno. Doma máme dceru jménem Sofie. Nyní čekáme druhou dceru.
Přemýšlíme, zda vybrat jméno, které se bude hodit k první dceři a nebo vybrat jakékoliv jméno.
Jména, která nám napadla, hodící se k jménu Sofie:

• Lucie
  • Marie
  • Julie

Z těchto tří, mě žádné natolik nezaujalo. Manželovi se docela líbí Lucie.

Oběma se nám líbí jméno Eliška- ale zase si říkáme, jestli to není úplně mimo k jménu Sofie. Hlavně jméno Sofie(světové) a jméno Eliška(typicky české) :think: Mě se hodně líbí oslovení Eli- je takové měkké jako je Sofi. Ale celkově jméno Eliška vs. Sofie - přemýšlím jestli není moc v základním tvaru moc zdrobnělé, myšleno tak, že je první dcera Sofie- zdrobněle Sofinka jen, jen když jí tak chceme říct, a né již v základním tvaru jako je Eliška. Snad jsem to napsala trošku srozumitelně :D :lol:
Nad jménem Eliška jsme uvažovali už u první dcery.
Jestli je jméno časté nebo méně neřešíme. Ve výsledku nikdy nevíme dopředu, kolik holčiček stejného jména se ve stejně třídě ve školce, ve škole nebo kdekoliv jinde potká. Já byla ve školce jediná Veronika a na základní škole jsme byly ve třídě 4 Veroniky. Na střední škole jsem byla zase jediná a poté v zaměstnání také. Takže tohle opravdu neřešíme.
Určitě bychom chtěli takové jmeno, aby v základním i zkrácené formě bylo,,měkké/měkkce,, znící.

Děkuji za váš čas a názor :srdce:

Příspěvek upraven 12.09.21 v 16:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
105
12.9.21 16:22

Me se libi, kdyz se jmena k sobe hodi, ale spis aby jedno nebylo tradicni a jedno hypernetradicni, to je pak divny, z vaseho vyberu je asi jedno, ktere date.. me se nejvic libi Julie, i mi jde krasne k te Sofii, Eliska naopak nejmin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
12.9.21 16:26

Viktorie, Rozalie, Amálie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34808
12.9.21 16:29

Lucie.

Jména dětí nejsou básnička. Nemusí se rýmovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
702
12.9.21 16:30

Aby k sobe jmena ladila tak se nemusi „rymovat“ staci kdyz budou mit jedno stejne znele pismeno nebo budou zacinat na stejne pismeno. Treba vam to rozsiri vyber…priklad:

Sofie&Simona…Sofinka&Simonka

Sofie&Josefina…Sofinka&Fínka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1047
12.9.21 16:30

Klidně dejte i Elišku, špatně to k sobě nezní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
102760
12.9.21 16:31

Patricie, Sylvie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
521
12.9.21 16:35

No a co třeba Sofie a Ellen/Elen?
Sofi a Eli, to by šlo… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.9.21 16:37

Žofinka :kytka: :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
1047
12.9.21 16:39

Alena, Alice, Beáta, Diana, Darja, Helena, Inka, Ilona, Jolana, Kamila, Lada, Lenka, Leona, Lea, Lina, Liliana, Milena, Manuela, Pamela…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23520
12.9.21 16:42

Dala bych Elišku, když se vám tak líbí. Sofie je město, proto bych to jako jméno nikdy nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1068
12.9.21 16:45

Jména by se k sobě měla hodit stylově (tj. nebudu mít dcery jménem Jessica a Božidara), ale jinak je to úplně jedno. Určitě jméno druhé dcery nemusí začínat na S ani končit na -e. Dala bych cokoliv se vám líbí.

Jen teda dcery Sofi a Eli bych v dnešní době mít nechtěla. Míň originální kombinace snad ani neexistuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34808
12.9.21 16:52
@annali píše:
Jména by se k sobě měla hodit stylově (tj. nebudu mít dcery jménem Jessica a Božidara), ale jinak je to úplně jedno. Určitě jméno druhé dcery nemusí začínat na S ani končit na -e. Dala bych cokoliv se vám líbí.Jen teda dcery Sofi a Eli bych v dnešní době mít nechtěla. Míň originální kombinace snad ani neexistuje.

A proč? Děti jsou siamská dvojčata? Vy spolu s manželem jménově ladíte? Je to blbina vymyšlená asi na Emiminu nebo na konkurenčním modrém webu. Kamarádka má dvě děti s naprosto rozdílnými jmény (jedno je dokonce cizí) a nikomu to nevadí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.9.21 16:57

@annali děkuji za Váš názor.
Nejde nám rozhodně o originální kombinaci jmen ;) a jestli jsou jména na dnešní dobu obvyklé nebo ne také neřešíme. Myslím si, že je správné, že se každému líbí jiné jména ;) ale to není můj dotaz, kvůli kterému bych diskuzi založila. Zajímá mě názor, jaké jméno byste zvolila pro druhou dceru k jménu Sofie :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34808
12.9.21 16:58
@Vero Nika21 píše:
@annali děkuji za Váš názor.
Nejde nám rozhodně o originální kombinaci jmen ;) a jestli jsou jména na dnešní dobu obvyklé nebo ne také neřešíme. Myslím si, že je správné, že se každému líbí jiné jména ;) ale to není můj dotaz, kvůli kterému bych diskuzi založila. Zajímá mě názor, jaké jméno byste zvolila pro druhou dceru k jménu Sofie :kytka:

Jakékoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat