Jméno Ilja

Anonymní
20.7.15 12:31

Jméno Ilja

Prosím o anonym, těhotenství ještě tajíme. Máme z části ruskou rodinu, první dítě má ruské jméno
(které je ale i v českém kalendáři, je nezvyklé, ale zní česky) Dnes má svátek Ilja a mě se to jméno docela líbí. Jenže máme české příjmení - jak jsem psala, první dítě má jméno znějící česky, ale Ilja moc česky nezní. Co si o tomto jménu myslíte? Hodilo by se třeba k příjmení typu Mareš? (tak se nejmenujeme ale je to podobně znějící) Případně znáte někoho v okolí, kdo by nesl toto jméno? Děkuji! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5277
20.7.15 12:34

Upřímně, nelíbí se mi. Mně se teda nelíbí vlastně žádné ruské jméno (alespoň z těch, se kterýma jsem se již někde setkala) Ale to je prostě o vkusu, spoustě lidí se jméno líbit bude… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29629
20.7.15 12:35

Proc ne? Jde jen o zvyk.
https://cs.wikipedia.org/…_Hurn%C3%ADk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
20.7.15 12:35

Těžko říct, pojmenujte si dítě jak chcete. Myslím si že se sem do ČR jaksi ILJA moc nehodí. Zní to jako Oxana, nebo tak něco.. Já si pod tím jménem vybavím staré, ruské knížky a tanečníky v krojích. Potom Marfušu jak louská ty ořechy, Ivánka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
20.7.15 12:36

Jak by jste mu říkali zdrobněle :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@chipsa píše:
Těžko říct, pojmenujte si dítě jak chcete. Myslím si že se sem do ČR jaksi ILJA moc nehodí. Zní to jako Oxana, nebo tak něco.. Já si pod tím jménem vybavím staré, ruské knížky a tanečníky v krojích. Potom Marfušu jak louská ty ořechy, Ivánka..

tu máme v rodině taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
2243

Znám vzdáleně jednoho Ilju, jeho příjmení neznám, je to známý muže, nemůžu se ho teď zeptat:-) Jméno se mi líbí, k českému příjmení typu Mareš by mi nevadilo, rozhodně to považuju za míň do očí bijící než Nicolle Svobodová. Kažopádně nebude mít dalších 5 kamarádů téhož jméno, což je pozitivní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
20.7.15 12:37

Iljuško?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4238

Těžko radit, když neznáme poměry ve tvé rodině. Pokud jsi Češka, žijete trvale v Česku a dítě bude vyrůstat v Česku, na zbytek rodiny bych se „vykašlala“ a pojmenovala dítě podle svého (a manželova) vkusu. Je to vaše dítě a jeho budoucnost, myslete na dítko, jak se mu jméno asi bude zamlouvat.
Druhá otázka, kterou si musíš položit - jak bys ho oslovovala? Iljo, Iljáčku, Ilíšku, Ílo…? U svého syna si takové jméno představit nedokážu, mám ráda jména, se kterými jde „pracovat“. Ale tak je to hlavně na tobě, co uznáš za nejvhodnější pro své dítě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9477

Zrovna dnes jsem nad tím jménem přemýšlela, že vůbec nevím, jak se lidem s takovým jménem říká. Nicméně proč ne, v našem kalendáři to je a zní to zajímavě i s českým příjmením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.15 12:38
@Icestar píše:
Těžko radit, když neznáme poměry ve tvé rodině. Pokud jsi Češka, žijete trvale v Česku a dítě bude vyrůstat v Česku, na zbytek rodiny bych se „vykašlala“ a pojmenovala dítě podle svého (a manželova) vkusu. Je to vaše dítě a jeho budoucnost, myslete na dítko, jak se mu jméno asi bude zamlouvat.
Druhá otázka, kterou si musíš položit - jak bys ho oslovovala? Iljo, Iljáčku, Ilíšku, Ílo…? U svého syna si takové jméno představit nedokážu, mám ráda jména, se kterými jde „pracovat“. Ale tak je to hlavně na tobě, co uznáš za nejvhodnější pro své dítě

já znám jen jednoho doktora v nemocnici..oslovujeme ho Ily

• Nahlásit
  • Citovat
2363
20.7.15 12:38

Nevím.. :think: Nesedí mi to, ale je to na každém, jak si dítě pojmenuje, spíš, aby to dítě pak netrpělo ve školce, škole… Strýc chtěl zase pojmenovat dceru Serafína - jako anděl - pak ho to přešlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29629
20.7.15 12:39

S tim oslovovanim- v tehotenstvi jsem si vzdycky vymyslela, jak detem budu rikat. Nakonec jim rikam uplne jinak, ono to proste casem vyplyne samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.7.15 12:42
@asha píše:
S tim oslovovanim- v tehotenstvi jsem si vzdycky vymyslela, jak detem budu rikat. Nakonec jim rikam uplne jinak, ono to proste casem vyplyne samo.

já jsem měla taky v těhotenství trochu „problém“ se jménem prvního dítěte - vybíral manžel. Nakonec taky používáme jiné tvary, než jsem měla původně vymyšlené

• Nahlásit
  • Citovat
47211
20.7.15 12:43

Dnes má svátek, že :-D.
Ilja se mi líbí, ale jen pokud se vysloví v základním tvaru, jiné komolení nebo zdrobňování to se mi nelíbí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama