Poradna porodní asistence
Bc. Vladimíra Toplaková
Neobvyklé je, já osobně bych ho tedy nedala, bála bych se, že to okolí nepochopí. Ale je to originální ![]()
Jinak třeba známá chtěla pojmenovat syna Záviš…a to by podle mě byl chudák ![]()
Mi se jméno moc líbí
a k příjmení podle mě jde. V zakladním tvaru je super i zdrobnělina Jeremiášek se mi líbí, jen se mi moc nelíbí oslovení Jerry (anglicky) spíš třeba Jeremi, Jerísku ale zdrobnělina se vždycky nějaká hezká najde. Znamí mají Igora a v první chvíli se mi to zdálo netvárné, ale říkají mu Igíšku, Igi a to zní hezky. Je neobvyklejší, ale okolí si vždy zvykne ![]()
Mě se to moc nelíbí, přijde mi to moc dlouhé a složité…volila bych nějaké krátké jméno, už kvůli tomu aby se malému dobře vyslovovalo a psalo ![]()
Jeremiáš Blahuta se mně zdá fajn
Jestli se vám to líbí, tak ho dejte.
Ahoj, potřebuji radu jak jméno Jeremiáš zdrobnit. Máme prvorozeného Jaromíra, kterému říkáme Jary, Jaroušku…tak Jeremiáškovi nemůžeme říkat Jery, Jeroušku…to by se asi pletlo…Co říkáte třeba na Jašek?
@admenL mě se tedy Jašek hodně nelíbí, je to jak šašek
Říkala bych Jery, nebo to poangličte, Džery ![]()
@admenL píše:
Ahoj, potřebuji radu jak jméno Jeremiáš zdrobnit. Máme prvorozeného Jaromíra, kterému říkáme Jary, Jaroušku…tak Jeremiáškovi nemůžeme říkat Jery, Jeroušku…to by se asi pletlo…Co říkáte třeba na Jašek?
Ja myslim, ze at vymyslite co vymyslite stejně vam naskoci jery kdyz na nej budes chtit rychle zavolat a bude se vam to plect ![]()
@admenL Jašek??? To je hrozny.. Dejte dítěti takové jméno ktere nebudete muset komolit…
Jaromírovi říkejte Járo
a Jeremiášovi Jery. Jašek je hrozný…
@Kriss Tina píše:
Jaromírovi říkejte Jároa Jeremiášovi Jery. Jašek je hrozný…
Pak z toho bude jeryku a nakonec zeryku ![]()
@a12 nojo proti gustu…
jako ono když někdo dá takové jméno musí počítat s tím že se začne krátit a komolit. Já mám doma Alexandra, začali mu říkat sašo, to bych ještě rozdýchala, ale když pak přišla mamka a oslovovala ho šášo tak to na mě šli mdloby
u Jeremiáše to bude ještě horší buď z něj nakonec bude šašek nebo žeryk ![]()