Jméno pro holčičku - Bára

Anonymní
22.3.21 12:54

Jméno pro holčičku -Bára

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat máte někdo někoho jménem Bára? já našla v kalendáři jméno Barbora ale chtěla bych dát Báru :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2039
22.3.21 12:58

Moje sestřenice má Báru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
22.3.21 13:01

Stačí chvilička googlení a zjistíš, že v ČR máj jméno Bára 3784 lidí, je na 248. místě a věkový průměr je 12 let :mavam: Mě se moc líbí Bára či Barunka, ale určitě bych dala Barboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:02

Mám Barboru, Bára v kalendáři není, stejně jako je tam Michaela a není tam Míša. Je to jedno a totéž jméno, jen varianta.

• Citovat
  • Nahlásit
2089
22.3.21 13:05

Me se libi Barunka, klidne Bara, navic, jestli mate treba dlouhe prijmeni, tak je Bara lepsi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
22.3.21 13:07

Bára je samostatné jméno, klidně můžete dát místo Barbory. Svátek má 4.12, stejně tak jako Barbora a Barbara, v některých kalendářích je Bára i uvedena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
22.3.21 13:10
@Anonymní píše:
Mám Barboru, Bára v kalendáři není, stejně jako je tam Michaela a není tam Míša. Je to jedno a totéž jméno, jen varianta.

No, muže dát Bára i Barbora- to pak bude mít např. v občance, Míšu nevím, jestli by povolili :D Bára sice v tom základním kalendáři není, ale může ji tak pojmenovat…Obě slaví svátek 4.12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:15
@123Soňa píše:
No, muže dát Bára i Barbora- to pak bude mít např. v občance, Míšu nevím, jestli by povolili :D Bára sice v tom základním kalendáři není, ale může ji tak pojmenovat…Obě slaví svátek 4.12

Takže svátek má na Barboru, všichni jí budou říkat Báro, jen jí každou chvíli bude někdo psát někam Barbora místo Bára :think:
V čem je tedy to jméno samostatné, když není v kalendáři :nevim:
Nějak mi uniká ten smysl :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.3.21 13:18
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat máte někdo někoho jménem Bára? já našla v kalendáři jméno Barbora ale chtěla bych dát Báru :think:

https://www.kalendar-online.cz/svatek-bara

• Citovat
  • Nahlásit
2039
22.3.21 13:20

Já jen psala, že ten příměr s Míšou je takový zavádějící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19634
22.3.21 13:26
@Anonymní píše:
Takže svátek má na Barboru, všichni jí budou říkat Báro, jen jí každou chvíli bude někdo psát někam Barbora místo Bára :think:
V čem je tedy to jméno samostatné, když není v kalendáři :nevim:
Nějak mi uniká ten smysl :think:

Kalendáře s tím nemají nic společnýho, tam jen jejich výrobci dávají nejfrekventovanější jména. Máme tady tisíce jmen, ale jen 356 dní v roce, takže logicky má jeden den více jmen jmeniny. Spousta lidí nechce dávat jméno Barbora, protože se nemusí hodit k příjmení nebo je hodně dlouhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1837
22.3.21 13:26

Dala bych Barboru, jinak bude všude vysvětlovat, že není Barbora, ale Bára, jako Divá Bára…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5981
22.3.21 13:29

Mně se líbí Barbara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2039
22.3.21 13:34

Ale prd, zakladatelko, dej variantu, která ti víc sedí. A Bára je už taky vcelku rozšířená, jak psal někdo výśe. My máme v příbuzenstvu Deboru například, chudák holka :? Bára bych vůbec neřešila :mavam:

Příspěvek upraven 22.03.21 v 13:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
22.3.21 13:34

Je fakt, že Barbora a k tomu dlouhé příjmení je za trest. Měla jsem nejlepší kámošku Barboru s 5ti slabičným příjmením. Chuděra vždycky než si podepsala test, tak já už byla v půlce cvičení :mrgreen: :mrgreen: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat