dilema s prací při snažení se o dítě - výnosnější x dlouhodobá

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 15:38
Jo a nebo ne?

Ahoj mám problém, snažíme se o mimino teď 1.11 jsem nastoupila do obchodu s potravinami, 6,5 hodin denně zadna honička ale kolektiv děs, peníze to sama ve finále že vším všudy i ze stravenkama 12 max 13 tisíc. O co mi jde jelikož se snažíme o mimo volila jsem tuhle,, klidnější práci,, o proti restaurace. Ale dostala jsem teď nabídku od 1.12 do 30.1 práci na dva měsíce kde by plat byl skoro dvojnásobný. Ale nedostala bych smlouvu takže bych musela od 1.12 na UP a být tam i leden s tím že bych chodila do té kavárny. No a moje dilema zní být radej v obchodě kde se nanadelam ale penízky nic moc a kdyby se nám zadarilo mám nárok na nemocenskou ( mám za sebou potrat) takže bych něco málo dostala, nebo radej jít na dva měsíce kde si vydělat něco víc. A pak být zas jen bez ničeho ne UP, nevím jestli jsem těhotná ale podle riznali si myslím že snad ano. Říkám to jen dopředu protože se mám do zítřka rozmyslet zda zůstanu v tom obchodě a já mám dilema co kdy se Zadari a nastane tahle situace ????

Reakce:
PHV
Kecalka 384 příspěvků 20.11.18 15:48

Já bych zůstala :nevim:

DoubleA
Stálice 73 příspěvků 20.11.18 15:50
@Anonymní píše:
Ahoj mám problém, snažíme se o mimino teď 1.11 jsem nastoupila do obchodu s potravinami, 6,5 hodin denně zadna honička ale kolektiv děs, peníze to sama ve finále že vším všudy i ze stravenkama 12 max 13 tisíc. O co mi jde jelikož se snažíme o mimo volila jsem tuhle,, klidnější práci,, o proti restaurace. Ale dostala jsem teď nabídku od 1.12 do 30.1 práci na dva měsíce kde by plat byl skoro dvojnásobný. Ale nedostala bych smlouvu takže bych musela od 1.12 na UP a být tam i leden s tím že bych chodila do té kavárny. No a moje dilema zní být radej v obchodě kde se nanadelam ale penízky nic moc a kdyby se nám zadarilo mám nárok na nemocenskou ( mám za sebou potrat) takže bych něco málo dostala, nebo radej jít na dva měsíce kde si vydělat něco víc. A pak být zas jen bez ničeho ne UP, nevím jestli jsem těhotná ale podle riznali si myslím že snad ano. Říkám to jen dopředu protože se mám do zítřka rozmyslet zda zůstanu v tom obchodě a já mám dilema co kdy se Zadari a nastane tahle situace ????

Zůstala bych v práci, kterou mám, protože je nesmírně těžké hledat zaměstnání v době těhotenství.. A pokud by se na ÚP dozvěděli, že děláte načerno, ztratíte nárok na pojištění a podporu v nezaměstnanosti, pokud na ni nárok máte… Když by vás potom už nikam nevzali, tak byste si musela kontroli a vyšetření v těhotenství platit sama, protože byste nebyla pojištěná, nebo si sama platit pojištění…

terinka4444
Hvězda diskuse 68491 příspěvků 20.11.18 15:52

načerno ani omylem. Náhoda je blbec, když přijde kontrola, dostaneš i ty flastr jako blázen. Zůstala bych na smlouvu.

Astyna88
Kecalka 255 příspěvků 20.11.18 15:58

Jo,kdyz ptacka lapaji…znama taky nastoupila do prace na cerno,bez odvodu,bez dane. Dostala zalohu na prvni vyplatu a pak uz nic. Delala tam dva mesice za dvojku. Bez smlouvy si nemuze stezovat nikde. Tak bacha i na to.

Ja bych zkusila tu vyhodnejsi praci, mimco odlozila. Pokud ti ale pocitove staci tam,kde jsi,tak tam zustan.

Danus1
Zasloužilá kecalka 504 příspěvků 20.11.18 16:01

Ja bych rozhodne zustala. Na dva mesice se ti to financne stejne nevyplati, kdyz pak by jsi byla pravdepodobne bez prace. A pokud jsi tehotna uz ted a bylo by ti treba hodne spatne tak by jsi treba ani tu praci v kavarne (jestli jsem to dobre pochopila) nemusela fyzicky zvladat. A navic na cerno, do toho bych nesla. Hodne stesti.

hani28
Ukecaná baba ;) 1187 příspěvků 20.11.18 16:01

Radsi stalou praci, nez praci na dva mesice nacerno, to je snad jasne. Cemu si pomuzes, ze tam je dvojnasobny plat, kdyz to je jen na 2 mesice? A hlavne nacerno :roll:

Kriss Tina
Kelišová 6065 příspěvků 20.11.18 16:31

Zůstaň kde jsi, pak aspoň budeš mít nárok na mateřskou. A nemůžeš na UP a zároveň si vydělávat, kdyby tě někdo udal bude z toho velký problém.

rozand
Závislačka 3456 příspěvků 20.11.18 16:38

Já jen nesměle podotknu, že úplně nevím, proč bys měla jít hned na nemocenskou, když máš normální pohodovou práci. Doma se potraty nedějí?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.18 16:46

Sama si odpověz.. 6, 5hodiny v práci + jistý plat + nemocenská + opracované roky/měsíce + klidná práce.. Nebo práce na černo, kde ti ve finále nemusej zaplatit tolik co slibej, bez možnosti nemocenské a bez odpracovaných měsíců/let… Nevim no.. Ja třeba osobně bych radši zůstala v této práci, kde máš možnost pracovat co nejdéle, když nebudeš mít komplikace a tím možnost si vydělat i nějakou korunu.. Ale samozřejmě je to na tobě…

Russet
Extra třída :D 12180 příspěvků 20.11.18 16:58
@Anonymní píše:
Ahoj mám problém, snažíme se o mimino teď 1.11 jsem nastoupila do obchodu s potravinami, 6,5 hodin denně zadna honička ale kolektiv děs, peníze to sama ve finále že vším všudy i ze stravenkama 12 max 13 tisíc. O co mi jde jelikož se snažíme o mimo volila jsem tuhle,, klidnější práci,, o proti restaurace. Ale dostala jsem teď nabídku od 1.12 do 30.1 práci na dva měsíce kde by plat byl skoro dvojnásobný. Ale nedostala bych smlouvu takže bych musela od 1.12 na UP a být tam i leden s tím že bych chodila do té kavárny. No a moje dilema zní být radej v obchodě kde se nanadelam ale penízky nic moc a kdyby se nám zadarilo mám nárok na nemocenskou ( mám za sebou potrat) takže bych něco málo dostala, nebo radej jít na dva měsíce kde si vydělat něco víc. A pak být zas jen bez ničeho ne UP, nevím jestli jsem těhotná ale podle riznali si myslím že snad ano. Říkám to jen dopředu protože se mám do zítřka rozmyslet zda zůstanu v tom obchodě a já mám dilema co kdy se Zadari a nastane tahle situace ????

Zůstala bych. Otěhotnět vůbec nemusíš během pár měsíců. Buď se přestaň snažit a rok dělej, nebo se snaž, ale s rizikem, že budeš muset přestat dělat. Že ti prostě bude zle :nevim: Já když jsem začala uvažovat o miminu, naskytla se mi možnost přejít jinam, ale neudělala jsem to. Pak sice ještě trvalo, než se mimino povedlo, ale to jsem nemohla tušit. Ušetřila jsem si starosti.

Lalelale
Závislačka 2707 příspěvků 20.11.18 17:49

Práce na černo nikdy. Mám v okolí hrozně moc případů, kdy lidi šli dělat za „super peníze“ do kavárny nebo jinam a světě div se, téměř bez vyjímky nedostali pri odchodu poslední výplatu. A bez smlouvy jim nedokážeš nic, navíc sami mají máslo na hlavě. Zůstaň kde jsi, kdo zaměstnává v dnešní době na černo, u toho pracovat nechceš… Bez ohledu na těhotenství

Pennya
Ukecaná baba ;) 1298 příspěvků 6 inzerátů 20.11.18 17:54

Když na černo tak peníze na ruku každý den. Ale jinak bych v tvem případě zustala, asopn bude nějaká mateřská ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.18 05:42

Tak já vám děkuji za rady rozhodla sem se zůstat a kdyby to bylo neúnosné odejdu ale snad do té zkusebky to přežiju. A snad se nám už tento měsíc zadari

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Eben s Kostkovou původně do StarDance nechtěli! „Když Marek řekl ano, šla jsem!“

Taneční soutěž StarDance u nás patří k nejúspěšnějším televizním pořadům.... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >