Reklama

Jogurty při ABKM?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

radnas
Kecalka 125 příspěvků 06.09.10 21:28
Jogurty při ABKM?

Ahoj, prosím o zkušenosti. Syn má 10 měsíců a ABKM. Je možné mu zkusit podat kysané výrobky? Zatím je kojený, takže máme dietu bez mléka vlastně oba. Zkusil jste si někdo zařadit do svého jídelníčku jogurt? Díky ,Radka.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineFifik
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 06.09.10 21:42

Těžko říct, to je individuální. Ale pokud nesnáší mléčnou bílkovinu, nesnese ani kysané výrobky. Těmi se potom začíná, až eventuélně alergie začne slábnout.

Starší syn má průběh alergie poněkud netypický, projevila se u něho ne v kojeneckém věku, jak bývá obvyklé, ale až v 5 letech. Museli jsme vysadit mléčné výrobky a všechno, kde je mléko obsaženo. 4měsíce jsme dietu dodržovali fakt na 100%, včetně školky, potom jsme pomalu začali zkoušet. Nejdřív pečivo, kde je mléko, potom kousek čokolády, pak plátek sýra…k 50g jogurtu jsme se dopracovali po třičtvrtě roce, zatím klepu, malé množství mlíka snáší.

Takže bych se řídila hlavně projevy…sama poznáš, co malému nedělá dobře a co je v pohodě ;) V podstatě to samé nám řekli i na gastru, kam docházíme.

radnas
Kecalka 125 příspěvků 06.09.10 21:46

Díky. S prckem máme dietu už skoro půl roku. Pořád se nějak nemůžu odhodlat zkusit si dát třeba jogurt, nebo něco. Teď je v takovém stavu, že kakání má úplně předpisové, a ekzém se výrazně zlepšil. Když si vzpomenu, jak mu před pár měsíci doslova tekl obličej, tak se mi do toho zkoušení moc nechce… Ale vím, že to nejde jinak, než zkoušet.

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 06.09.10 22:31

Dcera má ABKM a dr. řekla výslovně, že má mít při alergii zakysané výrobky. Nějakou dobu mi to nedávalo smysl, ale začala jsem dávat a v poho. Ale ona nikdy neměla alergickou reakci na mléko, kterou bych pozorovala, prostě jí to zčistajasna vyšlo z krve, když jsme testovali lepek. Tehdy vyšla ABKM a dost jsem se tomu divila. Doufám, že jí to na podzim už vyjde normálně, protože to vaření bez lepku (já), bez mlíka (ona) a místy i bez masa (manžel) už fakt leze krkem.

Kaca007 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.10 14:34

Ja bych teda radsi pockala, zvlast, jestli to mel takhle silny :-? Aspon do roka…a pak bych zkusila nejdriv pres tebe- jestli kojis, dat si treba jogurt a uvidis, co to udela…pak zavest sobe mlecny vyrobky a az pokud by nebyla reakce, zkusit malymu…

radnas
Kecalka 125 příspěvků 07.09.10 20:48

Tak nějak jsem si to taky myslela. Po prvním roce máme navíc jít na alergologii na testy, tak uvidím, jestli alergie slábne a pak třeba zkusím jogurty u sebe. Díky.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 08.09.10 07:33
radnas píše:
Ahoj, prosím o zkušenosti. Syn má 10 měsíců a ABKM. Je možné mu zkusit podat kysané výrobky? Zatím je kojený, takže máme dietu bez mléka vlastně oba. Zkusil jste si někdo zařadit do svého jídelníčku jogurt? Díky ,Radka.

Nam delal fuchs nejdriv krevni testy, kdyz se ukazalo, ze nema proti mliku IgE, tak jsme zavali s jogurtem (rok a 2t) a tedka uz ma 14 dni pul kelimku denne a je zcela OK, az na vyrazne ridsi stolici. To je snad prirozena vlastnost jogurtu, zvazujeme prejit na normalmi UM (ma neocate)

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 08.09.10 16:45

Pudloslava .. trochu odbočím, jen se Tě chci zeptat o jakém UM uvažuješ? Jsme na tom teď s T. podobně, vše bez mlíka, Neocate, jen zkoušíme jogurt.

Radnas Jak tu padlo, je to individuální, mmchdem jak dlouho držíte dietu? Jinak já bych osobně asi počkala do roka.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 08.09.10 19:07

founik uprimne uvazuji o kravskem, poslala jsem dotaz honzikovi do poradny - je to v reakci na diskusi o pokrocilem UM, kde myslim cici vygooglila, ze pokrocila UM jsou jen susena jinak neupravena kravska mleka.
Pokud Honzik napise, ze UM, potom nevim, mam na lednicce nejakou slevenku na nutrilon. Mozna ze pro ty nase prcky by nebylo od veci HA - jen na zaklade toho, ze jsou lepe ztravitelna. neocate je v podstate straveny, jen ho vstrebat, tak aby si mlade zvyklo poustet nejake enzymy do streva :-)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 08.09.10 19:09

founik a co u vas reakce na jogurt? U nas ta ridsi stolice, opruzenina na zadku, ktera ale plynule presla ve vyrazku z 6. nemoci

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 08.09.10 19:14

Pudlo No na kadění se to kupodivu nijak extra neprojevilo, ale mě zatím nesnědla víc než 4 lžičky, moc jí to nechutná, tak to může být i díky tomu. Má ale občas krapet kopřivku - záda, krk, ramena, kolem očí, kolem nosu. Vždycky jen drobný výsev. Problém je v tom, že mi reaguje ještě na něco a já nejsem schopná vypozorovat o co jde :(, takže se to může „mlátit“. Hlavně když jsme na cestách a jsem nucená jí dát skleničku, byť tu, která obsahuje nealergizující typy poživatin :(

radnas
Kecalka 125 příspěvků 08.09.10 20:32
Founik píše:
Pudloslava .. trochu odbočím, jen se Tě chci zeptat o jakém UM uvažuješ? Jsme na tom teď s T. podobně, vše bez mlíka, Neocate, jen zkoušíme jogurt.Radnas Jak tu padlo, je to individuální, mmchdem jak dlouho držíte dietu? Jinak já bych osobně asi počkala do roka.

Pudlo, dietu držím už půl roku, docela jsem si zvykla, akorát mám o 7 kg míň.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 09.09.10 06:31

Founik !!!! Moje mlady ma taky obcas trosku ekzem a to i v dobe, kdy 100% nic noveho nedostal. Podle me to ma z lokalnich pricin a ze stresu.
Treba kdyz byl 2 dny po sobe zpocenej ve vozejku za kolo, mel osypany zada, jindy treba u krku lem tricka (taky se potil a asi to drelo). A velmi casto se osype po novem jidle -pricemz na druhe (nekdy az treti) nasazeni nereaguje. Az se divim, ze po jogurtu ne.

Ja tedy, kdyz se po necem novem osype, vysazuji, ale zkousim znova - a napodruhe se snazim vydrzet delsi dobu, aby bylo jasne, ze to neni nahoda. Trosku pupinku neni ekzem, uznavam jen opravdu velke osypani a trvale zhorsujicic se, pokud se jidlo nevysadi. Zatim jsme nic takoveho nastesti nenasli.
Ale desne se to tahne… v jeho veku uz vrstevnici papaji gulas :-)

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 09.09.10 10:22

Pudlo jj, to by souhlasilo - ostatní guláš se šesti a u nás … :lol:
T. má taky okamžitě osypáno, když se zpotí (autosedačka, vozík, prostě jak píšeš), kůži má extrémně citlivou od malička, ale teď se jí to objevuje hlavně pod okem a u nosu a to z mechanickýho dráždění nebo potu zřejmě nebude. Jenže to už bych jí nemohla dát snad vůbec nic. A vzhledem k tomu, že ji to nesvědí a ani jinak neobtěžuje, tak to neřeším. Obavy mám jen z očkování - příští týden, protože po tom posledním to byl dost děs :(
Mmchdem, až ti Honzík odepíše, dej vědět, moc by mě to s tím UM zajímalo.

Radnas Až teď mi docvaklo, že ten jogurt si chceš dát ty a ne prckovi .. tak to bych asi zkusila.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34046 příspěvků 09.09.10 11:01

aha, tak to me teda nedocvaklu vubec :-))))) jojo, jogurta si dej, jasne. Na tohle je mlade urcite velky dost :-)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >