Jsem bez srdce? Nebrečím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.10.12 22:48
Jsem bez srdce?Nebrečím

Ahoj holky, tak nějak tu sedím a přemýšlím zda jsem normální a mám cit a srdce? Včera v noci mi zemřel můj strašně milovaný dědeček a já kromě toho, když mi to maminka volala, to jsem brečela nebo když o tom s někým mluvím a plánujeme pohřeb, tak brečím prostě nebrečím. Skoro jsem nebrečela. Dívám se na jeho fotku a prostě mi to nejde. Jsem divná? Dědečka jsem strašně milovala, jezdila jsem za ním do poslední chvíle, sedávala u něj, mazala nohy, vyprávěla ale nebrečím. Proč? Děsí mě to? Jestli moje láska k němu byla falešná nebo jsem bez srdce?

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 10.10.12 22:51

Proč by si nutně měla brečet? každý projevuje svůj smutek jinak. se situací se vyrovnáváš prostě po své. city jistě máš protože je ti to líto a protože si ho měla ráda. já to po smrti prababičky měla stejně. neplakala jsem, ale moc mě to mrzelo

andelka111
Kecalka 257 příspěvků 10.10.12 22:51
@Anonymní píše:
Ahoj holky, tak nějak tu sedím a přemýšlím zda jsem normální a mám cit a srdce? Včera v noci mi zemřel můj strašně milovaný dědeček a já kromě toho, když mi to maminka volala, to jsem brečela nebo když o tom s někým mluvím a plánujeme pohřeb, tak brečím prostě nebrečím. Skoro jsem nebrečela. Dívám se na jeho fotku a prostě mi to nejde. Jsem divná? Dědečka jsem strašně milovala, jezdila jsem za ním do poslední chvíle, sedávala u něj, mazala nohy, vyprávěla ale nebrečím. Proč? Děsí mě to? Jestli moje láska k němu byla falešná nebo jsem bez srdce?

To příjde postupně, ted ti to bude pomalu docházet, že už opravdu není. Já to tak měla a pak jsem se nabrečela až až. Ted si to prostě ještě nepřipouštíš.

Black_Orchids
Závislačka 3800 příspěvků 10.10.12 22:53

Nejspíš to přijde

Helii
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 10.10.12 22:53

To chce klid, každý to má prostě nastaveno jinak, já to měla přesně takto s babičkou, včetně vztahu, který ty popisuješ, že jsi měla s dědou. Chovej se, jak to cítíš. Ono to může přijít pozdeji, že si popláčeš, ale třeba taky vůbec. Neboj, určitě nejsi divná.

Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 10.10.12 22:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky, tak nějak tu sedím a přemýšlím zda jsem normální a mám cit a srdce? Včera v noci mi zemřel můj strašně milovaný dědeček a já kromě toho, když mi to maminka volala, to jsem brečela nebo když o tom s někým mluvím a plánujeme pohřeb, tak brečím prostě nebrečím. Skoro jsem nebrečela. Dívám se na jeho fotku a prostě mi to nejde. Jsem divná? Dědečka jsem strašně milovala, jezdila jsem za ním do poslední chvíle, sedávala u něj, mazala nohy, vyprávěla ale nebrečím. Proč? Děsí mě to? Jestli moje láska k němu byla falešná nebo jsem bez srdce?

Jsi citově plochá, v šoku. Reakce přijde, odsmutníš si to a odžiješ časem. Zatím se tvá mysl prostě a jednoduše brání…

A ne, nejsi necita - tahle reakce spíš svědčí o citlivosti a lásce.

Nesnáším tu obvyklou frázi tak ji psát nebudu - ale škoda každého dobrého člověka. Jistě je to pro tebe ztráta.

L.

Jura007
Neúnavná pisatelka 18313 příspěvků 10.10.12 23:00

Pokud jsme u nás v rodině pohřbívali někoho hooodně blízkého, tak jsem ho vždycky obrečel tak týdne až dva týdny po pohřbu. Holt jsme každýjiný. Co by ten svět byl zač, kdybychom byli na své city všichni naprogrmaovaní jak roboti…
Takže zakladatelko, myslím, že jsi naprosto normální.

Melody 4
Extra třída :D 11694 příspěvků 10.10.12 23:00

Asi jsi v šoku a ještě ti to nedošlo, počkej na pohřbu. Přeji hodně sil :hug:

Reklama

Anonymní  10.10.12 23:02
@Lesina píše:
Jsi citově plochá, v šoku. Reakce přijde, odsmutníš si to a odžiješ časem. Zatím se tvá mysl prostě a jednoduše brání…

A ne, nejsi necita - tahle reakce spíš svědčí o citlivosti a lásce.

Nesnáším tu obvyklou frázi tak ji psát nebudu - ale škoda každého dobrého člověka. Jistě je to pro tebe ztráta.

L.

Umíral pomalu už nějakou dobu, ale postupně se to horšilo, pokaždé jsem odjížzděla s pocitem, že to bylo naposled, ale teď v neděli jsem věděla, když byl většinou mimo, na morfiu, že to je opravdu naposled. Chybí mi, chybí mi už teď strašně moc, milovala jsem ho, pes den nemám s dětma moc čas nad tím přemýšlet, ale ani ted večer mi to prostě nejde a přijde mi to divný. Bojím se pohřbu až budou spouštět rakev až budou číst proslo co jsem mu napsala, ale opravdu si přijdu divně. Ano dědeček byl úžasný člověk, v první řadě myslel na ostatní a pak na sebe, do poslední chvíle, umíral a furt mi opakoval že nám dá k vánocu pro děti peníze, at si tam vezmu čokoládu a já mu říkala že mám pro něj hodinky co si přál a věděla že na vánoce už nebude. Přijdu si, že jsem mu lhala, že jsem mu lhala, že mám ještě medaily, co jsem vyhrála s ním na horách před 20 ti lety, aby měl radost. Přijdu si hrozně.

Helii já bych se právě potřebovala asi vybrečet ale nejde mi to. Cítím to jako zatím největší ztrátu ve svém životě. POchovali jsme už 2 babičky, ale s nima jsem neměla tkový vztah jako s dědečkem.

black orchids, anjelka… snad přijde, jinak bych si přišla, že má láska k němu byla falešná

Evelynka82
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 10.10.12 23:06

Já to měla také tak - umřela mi babička a já nebrečela. Ani když jsem o tom s někým mluvila. Ale stačilo, abych přišla před pohřební síň a viděla všechny z rodiny ve smutečním a v tu chvíli jsem byla slzavé údolí…
To, že nebrečíš, kudy chodíš, neznamená, žes toho, kdo odešel, nemilovala…

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9208 příspěvků 10.10.12 23:06

Neboj se, zakladatelko, fakt se to dostaví. Já třeba pro babičku nebrečela vůbec, na pohřbu jsem kvůli nemoci nebyla - a pak to jednoho dne přišlo, tak nějak jsem se s ní v mysli rozloučila a poplakala jsem si. Myslím, že nejpozdějc na pohřbu si pobrečíš… A pokud ne, tak jindy. Určitě dojde na to, aby sis s ním popovídala řekla mu to, co tu teď píšeš. Držím palec, ať to zvládneš.

mother
Ukecaná baba ;) 2483 příspěvků 10.10.12 23:13

@Lastkecka
prosím od koho je ten citát ve Tvém podpisu?

Jinak smutek opravdu prožívá každý jinak, držte se…

Příspěvek upraven 10.10.12 v 23:16

Anonymní  10.10.12 23:15
@karolina_a_be­tuska píše:
Neboj se, zakladatelko, fakt se to dostaví. Já třeba pro babičku nebrečela vůbec, na pohřbu jsem kvůli nemoci nebyla - a pak to jednoho dne přišlo, tak nějak jsem se s ní v mysli rozloučila a poplakala jsem si. Myslím, že nejpozdějc na pohřbu si pobrečíš… A pokud ne, tak jindy. Určitě dojde na to, aby sis s ním popovídala řekla mu to, co tu teď píšeš. Držím palec, ať to zvládneš.

On to věděl, věděl že ho mám ráda, že ho miluju, že jsem pro něj udělala vždycky co jsem mohla, že je můj nej dědeček a vím že mě měl rád, říkal mi to pořád, vím, jsem strašně klidná a ráda, že jsem za ním jezdila i 2 x týdně 320km tam a zpět třeba jen na hodinu aby nás s dětmi viděl, v tom jsem tak strašně klidná, vím, že odcházel a byl doma vklidu u mé maminky a tak to všechno, ale pořád mi to přijde jako scifi, jako z filmu, že neumřel, že na vánoce bude s námi, že tu prostě je, že on nemohl odejít a nechát nás tu.

market.s.87
Ukecaná baba ;) 1801 příspěvků 10.10.12 23:58

Ahoj, taky jsem to tak mela, dokonce jsem byla u toho kdyz to prislo, to jsem brecela a pak uz nic, slozila jsem se az po pohrbu a od ty doby brecim kvuli dedovi nekolikrat do mesice (uz je to pres 3roky co zemrel)

beruska9
Echt Kelišová 9475 příspěvků 10.10.12 23:59

Kazdy reaguje jinak…navic to bude nejspis jeste sok. Ja se treba na pohrbu sveho dedy malem rozesmala, detaily vysvetlovat nebudu, ale on byl velky vtipalek a neco v tom prubehu pohrbu, co bylo na jeho zadost, jsem pochopila jako jeho posledni zert. Sice na to neverim, ale napadlo me, ze jestli na nas prece jenom kouka, tak se musi valet smichy…a to jsem si teprve prisla jako totalni magor ;-)
Nech to pracovat, uvidis. A podle mnozstvi slz se prece laska k cloveku nemeri. Spis chapu, ze od toho ocekavas i trochu ulevy…ale on to ten mozek musi zpracovat. Hodne sily preji.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Články z Ona Dnes

Šikanovaného kluka se zastaly celebrity Bieber, Perry i Beckhamová

Maminka školáka Keatona Jonese z amerického města Knoxville ve státě... číst dále >

Sexuoložka: MeToo je štvanice na muže, která se obrátí proti ženám

Když byla před pár dny americkým magazínem Time vyhlášena Osobností roku 2017... číst dále >

Reklama