Jsem citový závislák?

13.12.19 00:54

Jsem citový závislák?

Přeji krásný večer, poslední dobou mě trápí jedna věc..
Cítím se hrozně citově závislá na partnerovi, neskutečně zarlim a nevím proč..
přála bych si, aby mi víc dokazoval lasku, víc si mne vážil, více se mne dotykal a mazlil mne..
Možná je důvodem to, že doma se ani mě, a ani mé sestře tohohle od rodičů nedostávalo, jsou a byli hrozně striktní.. a nikdy nám nedávali třeba pusu na dobrou noc, moc nechvalili, nemazlili vlastně téměř nic, jsou oba velcí introverti :(
Poslední dobou to vidim i já, že to možná občas prehanim.. s tím co po pritelovi chci, protože je normální ze po 3 letech už to nebude takové jako na začátku.. myslím ta zamilovanost.
Je hodný, pracovitý, vše je asi v pořádku ale já se cítím hrozne uvnitř osaměle, a nedoceněně.. když mi třeba nepoděkuje za večeři, nebo mi neodepise na milou sms “připravila jsem ti doma překvapeni” nic milého.. ale jen “ok”, nechytí mě venku za ruku, nepohladí.. nepochvalí mi můj vzhled, i když denně cvicim a dbám o sebe.. nedá pusu, neobejme.. hrozne mi tohle chybí a nevím co s tím dělat..
jinak mám plno koníčku a travim i dost času v praci, takže si nemyslím, že by to bylo “z nudy”
Zažili jste někdy něco podobného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

1992
13.12.19 00:56

Zakladatelko,
vem ten text, co jsi napsala. A partnerovi ho celý přečti. V klidu.

Pokud na to nemáš koule, tak mu ho nech třeba na kuchyňském stole.

A hlavně nevyčítej ani nepoužívej obviňovací tón řeči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:03

On mi na cokoliv, co mu řeknu v klidu, spis se snažím mu to vysvětlit formou.. “ to bylo tak hezke když jsi mě přišel obejmout jen tak, mohl bys to dělat častěji..” nic nevycitam.. ale přítel mě pokaždé zazdí a řekne mi, ze jsem jak mala holka, a ze si mam koupit na objimani plyšáka a abych slyšela slova obdivu, ať dělám profesionální služku.. nebo pokojskou..
jsem z toho všeho dost rozhozená, tak nevím jestli je chyba u mne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1992
13.12.19 01:07
@Taktrochujinážena píše:
On mi na cokoliv, co mu řeknu v klidu, spis se snažím mu to vysvětlit formou.. “ to bylo tak hezke když jsi mě přišel obejmout jen tak, mohl bys to dělat častěji..” nic nevycitam.. ale přítel mě pokaždé zazdí a řekne mi, ze jsem jak mala holka, a ze si mam koupit na objimani plyšáka a abych slyšela slova obdivu, ať dělám profesionální služku.. nebo pokojskou..
jsem z toho všeho dost rozhozená, tak nevím jestli je chyba u mne?

Hmmm to vypadá, že přítel nepobral moc empatie. Tak nějak trochu buran. Čím Ti zaimponoval, že je Tvým přítelem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:11

Upřímně? Zamilovala jsem se na první pohled.. je hodně pohledný a má docela charisma..
navíc, uháněl mě půl roku, než jsem s nim vůbec šla na kafe.. a choval se dříve úplně jinak, vlastně od té doby, co u nej bydlim není pozorný a vše mi přijde bere hrozne automaticky :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1992
13.12.19 01:13
@Taktrochujinážena píše:
Upřímně? Zamilovala jsem se na první pohled.. je hodně pohledný a má docela charisma..
navíc, uháněl mě půl roku, než jsem s nim vůbec šla na kafe.. a choval se dříve úplně jinak, vlastně od té doby, co u nej bydlim není pozorný a vše mi přijde bere hrozne automaticky :(

Aha, takže ulovil a teď už nemá důvod se snažit… ze svého pohledu Tě už má jistou… Což je samo blbost, ale on to tak očividně nevidí.
Anebo už kouká po jiné.

A možná ten Tvůj pocit žárlivosti není jen tak z ničeho. Třeba tam jsou nějaké náznaky, které si vědomě nepřipouštíš.

Anebo Tě už přechází fáze slepé zamilovanosti a začínáš vidět jeho chyby, co jsi předtím přehlížela. Klasika no.

Příspěvek upraven 13.12.19 v 01:16

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:16

Pokaždé, co od nej chci odejít z těchto důvodů mne prosí, ze nejde o jinou.. ze chce být se mnou, ale ze to nemůže být jako na začátku, ze se vztah vyvíjí.. já nevím jestli vážně nejsem já ta vadná :pensive:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1992
13.12.19 01:18
@Taktrochujinážena píše:
Pokaždé, co od nej chci odejít z těchto důvodů mne prosí, ze nejde o jinou.. ze chce být se mnou, ale ze to nemůže být jako na začátku, ze se vztah vyvíjí.. já nevím jestli vážně nejsem já ta vadná :pensive:

Vadná mi nepřijdeš. Jen jsi asi hodně dotyková. A někdo zase moc není.
Tak se buď domluvíte na kompromisu nebo ono klasické emiminovské… pošli ho do oběhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:18

Nemůže to být vážně jen v mojí hlavě? Často ho srovnávám s ex přítelem, který byl o 7 let starší než já, a dost mi vynahrazoval to rodinné zázemí.. staral se o mne, a vlastně mne všechno co se tyče placeni bydlení, nakupování a vaření naučil.. občas mi i chybí.. nemůžu kvůli tomu odsuzovat nynějšího přítele? :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1992
13.12.19 01:19
@Taktrochujinážena píše:
Nemůže to být vážně jen v mojí hlavě? Často ho srovnávám s ex přítelem, který byl o 7 let starší než já, a dost mi vynahrazoval to rodinné zázemí.. staral se o mne, a vlastně mne všechno co se tyče placeni bydlení, nakupování a vaření naučil.. občas mi i chybí.. nemůžu kvůli tomu odsuzovat nynějšího přítele? :?

Hmmm smím se zeptat, kolik Ti je let a jak dlouho jste s tím současným přítelem spolu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:21

Je mi 25 let, od 16ti do 22 jsem byla s bývalým přítelem.. čtyři roky jsme spolu bydleli a vlastně kvůli nynějšímu jsem ho opustila..
jinak s nynějším spolu budeme 3 roky z toho spolu bydlíme půl roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1992
13.12.19 01:21
@Taktrochujinážena píše:

Tak má pravdu, nikdy to po nějaké době už nebude jako na začátku. Ale taky to neznamená, že budeš nespokojená a smutná a jemu to bude fuk.
Ledaže by to byl ještě mladý kluk, co tyhle zakladní věci neví. Třeba, že o vztah je potřeba pořád pečovat, nefunguje automaticky sám od sebe až do smrti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:23

Jsme s přítelem stejně staří, a možná mas pravdu, asi mi u nej chybí to, co měl bývalý díky tomu, že byl starší :( a asi to začínám vidět až teď, co jsme spolu začali bydlet..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1992
13.12.19 01:25
@Taktrochujinážena píše:
Je mi 25 let, od 16ti do 22 jsem byla s bývalým přítelem.. čtyři roky jsme spolu bydleli a vlastně kvůli nynějšímu jsem ho opustila..
jinak s nynějším spolu budeme 3 roky z toho spolu bydlíme půl roku

Aha… to jsem si myslel. Oba jste velmi mladí. A po půl roce společného soužití se začínají objevovat trhlinky… to je zcela normální vývoj, buď v klidu.

Tak teď je otázka, zda chcete na vztahu oba zapracovat, nebo jestli jeden z vás vlastně ani nechce nic měnit.

Když nic neuděláte, tak to bude čím dál horší a půjkde to do kopru.

Zkuste třeba manželskou poradnu - teď je na to dobrá doba, než jeden z vás zahořkne a rezignuje.

A hlavně teď ne žádného mimíska!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 01:25

Hlavně mě trápí, že při každé hádce mne územní tím, že jsem v jeho bytě a že když si on se mnou chce promluvit tak s nim budu c ten moment mluvit, když jsem “na jeho uzemi” necítím se tu kvůli tomu míč dobře.. jinak mu dávám polovinu na najem a polovinu na jidlo i drogerií.. a i nabytek jsme platili napůl.. tak mi to přijde hrozne nefer od nej.. a jsem z toho taková zklamaná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama