Jsem jejich služka?

Anonymní
18.7.21 18:41

Jsem jejich služka?

Zdravím dámy a pánové,
Každý týden 1×2 jezdím k rodičům, různé jím tam vypomáhám. Mě to přijde tak nějak normální, když ještě žila babička tak jí máma chodila každý den pomáhat. Když jsem porodila, tak mi máma taky chodila pomáhat, bez ní bych se asi zbláznila. Ale manžel má poslední dobou takové poznámky, že jsem jejich (rodičů) služka, že jsem hrozně blbá, že se takhle nechám využívat. Zeptala jsem se ho, proč mu to najednou vadí. Na to mi nic neřekl. Co si o tom myslíte?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15969
18.7.21 18:51

On svym rodicum nepomaha? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5580
18.7.21 18:51

Pomáhat rodičům, je pěkné. Oni se o nás taky starali, zaslouží si to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
18.7.21 18:54

Je to v pohodě, jste tak prostě v rodině zvyklí, manžel to má asi nastavené jinak, neřeš ho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32816
18.7.21 18:55
@Anonymní píše:
Zdravím dámy a pánové,
Každý týden 1×2 jezdím k rodičům, různé jím tam vypomáhám. Mě to přijde tak nějak normální, když ještě žila babička tak jí máma chodila každý den pomáhat. Když jsem porodila, tak mi máma taky chodila pomáhat, bez ní bych se asi zbláznila. Ale manžel má poslední dobou takové poznámky, že jsem jejich (rodičů) služka, že jsem hrozně blbá, že se takhle nechám využívat. Zeptala jsem se ho, proč mu to najednou vadí. Na to mi nic neřekl. Co si o tom myslíte?

Pokud jsou rodiče starší, tak proč ne? Jestli manžel není zvyklý pomáhat, nejspíš ti přibudou i tchánovci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3144
18.7.21 18:56

Záleží, co rodiče zvládnou a co ne, a s čím chtějí pomoci. Například, většina seniorů je schopna si udržet domácnost v provozu a stačí jim jen pomoct jednou týdně s větším úklidem. Pokud vím, že denní úklid je nad jejich síly, tak jim ráda pomůžu. Ale pokud jsem si jistá, že tohle zvládnou, nechám to na nich. Je fakt potřeba rozpoznat, kdy pomoc potřebují a kdy jen využívají. Také je možné, že se cítí osamělí a chtějí tvou společnost.

Na mě to zkoušela před pár lety teta. Nemůžu, nezvládám. Tak jsem dojížděla dvacet kilometrů k ní a uklízela, nakupovala, zařizovala. A ona si pak na fb (nevěděla jsem, že ho má) dávala fotky z pěších i cyklo túr po vlastech českých, po horách, návštěvy aqua parků atd. To zvládala perfektně. Rázně jsem se tedy ohradila. Od té doby se mnou nemluví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1599
18.7.21 18:56

My jsme take zvykli si pomahat. Z tveho prispevku nelze nijak urcit, jestli toho zneuzivaji nebo te vyuzivaji. Vzajemne si v rodine pomahat je podle me spravne.

Příspěvek upraven 18.07.21 v 18:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
18.7.21 18:57

Já si myslím, že mu vadí, že neobletuješ jenom jeho :) jinak nechápu, proč má tyhle hloupý poznámky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2540
18.7.21 18:59

Když to je vzájemné (viz ten porod), tak v pořádku, naopak, je to hezké :srdce: a manželovi bych to také připomněla, jak ti pomohla maminka, ale kdyby to nevzal, už bych se v tom dal nerypala a snažila se převést řec raději jinam, ať není zbytečný spor. Případně bych si s nim ujasnila, že tam chodit chci a ze se necítím využívána, třeba má jen o tebe nějakou obavu v tomhle směru ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 19:06

Tak já ti můžu že zkušenosti říct, že asi záleží s čím pomáháš a jak často. Můj chlap je u své matky každé volno, téměř celý den a pořád s něčím pomáhá a to má vždy ještě řeči, jak je to hnusný a tamto hnusný, že už mám taky takový řeči, ale je to jeho rozhodnutí, tak ať dělá jak myslí. Rodičům pomoc ano, ale vše má své meze.

• Citovat
  • Nahlásit
9046
18.7.21 19:09

Každý týden 1 - 2×? Vy nemáte děti? Ty nechodíš do práce?
Musíte asi bydlet blízko sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 19:14

@cecetka Právě že vůbec, když byl jeho otec vážně nemocný, tak jsem tchýni pomáhala s péčí o tchána já, plus jsem vyřizovala různé věci v kterých se tchýně moc nevyzná. Když jsem o tom s manželem mluvila, tak řekl že on rodičům nijak pomáhat nemůže, že chodí do práce. Já jsem v té době byla na rodičovské, ale i jsem měla brigádu. Takže jsem taky byla unavená, ale nemohla bych se jen tak dívat jak se tchýně trápí, tenkrát na tom byla i psychicky špatné.

• Citovat
  • Nahlásit
9836
18.7.21 19:18

Možná bys mohla upřesnit o co jde, ale obecně podle toho posledního příspěvku bych řekla, že je manžel líný a sebestředný a protože ví, že jeho chování není úplně ok ani k vlastním rodičům, tak se snaží namluvit ti, že ta špatná jsi ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9727
18.7.21 19:26
@Anonymní píše:
@cecetka Právě že vůbec, když byl jeho otec vážně nemocný, tak jsem tchýni pomáhala s péčí o tchána já, plus jsem vyřizovala různé věci v kterých se tchýně moc nevyzná. Když jsem o tom s manželem mluvila, tak řekl že on rodičům nijak pomáhat nemůže, že chodí do práce. Já jsem v té době byla na rodičovské, ale i jsem měla brigádu. Takže jsem taky byla unavená, ale nemohla bych se jen tak dívat jak se tchýně trápí, tenkrát na tom byla i psychicky špatné.

Tak to jsi si našla teda pěknýho sobce. :poblion: No, třeba se mu to někdy vrátí až bude potřebovat pomoc on.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.7.21 19:26

@PaníBovaryová Chodím do práce na celý úvazek a dítě mám. Ale na pomoc rodičů si vždycky najdu čas, i když je to občas náročný.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat