Návštěvy u tchyně stále dokola

Anonymní
17.7.21 20:25

Návštěvy u tchyně stále dokola

Maminky mám dvě děti, kluk 10 let, holčička 1,5 roku. Starší syn má už své kamarády, takže litá venku s klukama a má jiné zájmy. Jde o návštěvy tchyně. Ty návštěvy jsou stále takové, že si sedne, dá si kafe, zapálí si cigárko, pak vybali velkou tašku plnou dobrot a hraček a láká dcerku na jídlo, nebo hračky. Občas sjíždí na mobilu. Já lítám kolem dcerky, moc jí ani nevnímám když mě zásobuje drby s internetu. Ona fakt jen sedí, občas něco vyčte, třeba nahlas počítá kolikrát jsme tam byli my a kolikrát oni u nás, že takhle to nejde, že musíme teď přijet my. Dokonce i hračky na trávě posouvá dcerce nohou, aby se nemusela zvedat :mrgreen:. Sem tam něco zkritizuje, rejpne si, vypije kafe, řekne že máme přijet my a jede domů. Mě už se tam ani vůbec nechce jezdit. Raději jezdím k ostatním členům, kteří vezmou dcerku ven, jdeme se projít, opečeme buřty, jdeme na zmrzku. Jak to máte vy? Jinak tchyně je dost aktivní ženská, u nás ve městě stále chodí na nějaké akce. Nabízela jsem ji dcerku do kočárku, vždy řekne jojojo a nic. Sedět, mobil, cigarko, koupit miliardu sladkosti a smitec.. nechat ji tam dcerku nemůžu, protože tchyně nechce prebalovat a dcerka je stále na plenkách, také si co hoďku musí dát cigárko. Když tam nepřijdeme, budou výčitky. Jak na ni asertivně aby se neurazila? Prosím o anonym, mám tu švagrovou a kamarádky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
186
17.7.21 20:30

Bohužel, nutit jí do ničeho nemůžeš. Když holt, nechce, tak nechce. Těžko radit… :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5976
17.7.21 20:32

A musite tam casto jezdit? Asi bych ji k sobe na navstevy nezvala, k cemu takova navsteva. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4193
17.7.21 20:40

Takove navstevy jsem nepestovala, vracela jsem se celkem brzo do prace a meli jsme jako rodina dost nabity program. Cili nejake vysedavani u kafe u nas doma nehrozilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3680
17.7.21 20:41

Nechat tchýni s dcerkou s mužem a odskočit si na nákup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13553
17.7.21 20:43

To ti kouří doma? Jestli ano, tak :poblion:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 20:47

@topazio doma ne, máme dům a zahradu a když sedíme venku tak si zapálí…

• Citovat
  • Nahlásit
2034
17.7.21 20:50

Já teda moc nevím, co resis. Když si pozvu návštěvu domu, nic jiného, než sezení a povídání neocekavam. Nebo ti tam snad uklidit, uvařit, nakoupit, hlídat dítě? Pokud chci, aby někdo hlídal dítě, nezvu ho na návštěvu, ale poprosím o hlídání. Pokud chci, aby si někdo doma hrál s dítětem, abych mohla třeba poklidit nebo něco, opět, nezvu ho na navstevu, ale poprosím o pomoc. Pokud nemám čas nebo náladu na vysedávání u kafe, nezvu si domu návštěvu… Přijde mi dost nefér pozvat tchyni na kafíčko a pak po ní chtít, aby se nějak angažovala s dítětem, když to není předem domluvené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
17.7.21 20:54
@Anonymní píše:
Maminky mám dvě děti, kluk 10 let, holčička 1,5 roku. Starší syn má už své kamarády, takže litá venku s klukama a má jiné zájmy. Jde o návštěvy tchyně. Ty návštěvy jsou stále takové, že si sedne, dá si kafe, zapálí si cigárko, pak vybali velkou tašku plnou dobrot a hraček a láká dcerku na jídlo, nebo hračky. Občas sjíždí na mobilu. Já lítám kolem dcerky, moc jí ani nevnímám když mě zásobuje drby s internetu. Ona fakt jen sedí, občas něco vyčte, třeba nahlas počítá kolikrát jsme tam byli my a kolikrát oni u nás, že takhle to nejde, že musíme teď přijet my. Dokonce i hračky na trávě posouvá dcerce nohou, aby se nemusela zvedat :mrgreen:. Sem tam něco zkritizuje, rejpne si, vypije kafe, řekne že máme přijet my a jede domů. Mě už se tam ani vůbec nechce jezdit. Raději jezdím k ostatním členům, kteří vezmou dcerku ven, jdeme se projít, opečeme buřty, jdeme na zmrzku. Jak to máte vy? Jinak tchyně je dost aktivní ženská, u nás ve městě stále chodí na nějaké akce. Nabízela jsem ji dcerku do kočárku, vždy řekne jojojo a nic. Sedět, mobil, cigarko, koupit miliardu sladkosti a smitec.. nechat ji tam dcerku nemůžu, protože tchyně nechce prebalovat a dcerka je stále na plenkách, také si co hoďku musí dát cigárko. Když tam nepřijdeme, budou výčitky. Jak na ni asertivně aby se neurazila? Prosím o anonym, mám tu švagrovou a kamarádky.
:palec:
A tchyni na návštěvu zveš, nebo si chodí, jak se jí zrovna zachce? A kde je manžel, když přijde jeho maminka na návštěvu? :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
17.7.21 20:55

Mě by ani nenapadlo chtit měnit členy mě rodiny, beru je takový jaký jsou a scházíme se s nima podle toho jak máme čas. Takže když chci jet na výlet pojedu na výlet a tchyni která chce sedět u kafe si pozvu až budu chtit taky sedět u kafe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 21:05

@Midaku nezvu ji. Chce vidět děti. Mám ji v tom bránit? Třeba naposled volala že jedou okolo a jen se na skok stavi a seděli tady tři hodiny. Já je mám ráda, nepotřebuji pomoc v domácnosti a nechci nikoho měnit, mě jen ubíjí tyhle návštěvy když jsou každý týden. A když nejsou tak jsou naopak výčitky. Nepotřebuji kdo ví co. Manžel je pracovně dost vytížený takže primárně jsem doma já. Ptala jsem se na zkušenosti ostatních, možná jiný pohled na věc.

• Citovat
  • Nahlásit
857
17.7.21 21:07

@Midaku Zase si nedovedu predstavit, ze prijede babicka na navstevu a nezvedne se od stolu, aby se ani na par minut povenovala vnoucatum.

U nas je tchyne taky sva, ale neni zla. Proste se ji musi rict, co by mohla s detmi delat, podstrcit vhodna aktivita - a je to. Sama by nevedela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
17.7.21 21:17

@Dobrej_tym tak my jsme zatím ještě v malém bytě, děti si hrají v obýváku, takže návštěva se z gauče fakt zvedat nemusí. A nemůžu po babičce ve skoro 80 letech a s umělou nohou chtít, aby si hrála s dětmi přímo na koberci, to by se už nezvedla, pokud by se jí teda podařilo sednout… moje mamka třeba taky stráví téměř celou návštěvu na gauči a nikdy to nikomu nepřišlo divný. Hraje si s dětmi na tom gauči, u stolu, deti si hrají samy a my si povídáme… naopak mi přijdou zvláštní návštěvy tchyně, která chodí po celém bytě, okukuje kde co, má ke všemu připomínky, do všeho leze, pri hraní s detma prerovna půl pokoje… zlatá mamka na gauči… ale toto má evidentně každý jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4193
17.7.21 21:27
@Anonymní píše:
@Midaku nezvu ji. Chce vidět děti. Mám ji v tom bránit? Třeba naposled volala že jedou okolo a jen se na skok stavi a seděli tady tři hodiny. Já je mám ráda, nepotřebuji pomoc v domácnosti a nechci nikoho měnit, mě jen ubíjí tyhle návštěvy když jsou každý týden. A když nejsou tak jsou naopak výčitky. Nepotřebuji kdo ví co. Manžel je pracovně dost vytížený takže primárně jsem doma já. Ptala jsem se na zkušenosti ostatních, možná jiný pohled na věc.

A to jsi vzdycky doma, kdyz prave jedou kolem? Nemam rada neohlasene navstevy a s nejakymi prepadovkami u nas nema nikdo sanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 21:28

@Midaku Tak moje tchýně je mladá relativně, pohyblivá dost, chodí stále někam.. samozřejmě nepotřebuju po nich nic a kdyby nemohli tak už tím tuplem ne…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat