Tchyně a její návštěvy

Anonymní
17.7.21 23:36

Tchyně a její návštěvy

Ahoj holky, rada bych si s vámi pokecala jak to mate vy! :D
Já už jsem z toho na prášky. A chci si o tom s někým popovídat..
Bydlíme s přítelem asi minutu pěšky od tchyně. A ta je u nás doslova každý den. Pomaličku už se budeme snažit o miminko, ale já jsem z toho úplně na nervy, že když už teď je u nás tchyně pečená vařená co bude až budeme mít miminko? :( S přítelem jsem o tom mluvila vidí to taky, že je u nás pořad, ale nechceme ji říkat nic protože by se urazila hodně by ji to mrzelo a bojím se, že by pak nechodila vůbec. Mám ji ráda. Je v pohodě, rada si s ni dam kafco a pokecám, ale bohatě by mě stačilo třeba 2× do týdne a ne každý den. Žádné hlášení u nás neexistuje, když jsem v zahradě dojde tam a když doma tak zvoní. Udělám ji kávu, ale ona u nás sedí většinou par hodin, někdy až do večera. Já pak nestíhám doma svoji práci. Přítel s námi sedí třeba půl hodiny a pak si jde dělat svoji práci, ale já s ni musim sedět… Co vy holky mate to taky někdo podobně? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
17.7.21 23:42

Ne, podobně to nemám. Mám druhý extrém a to absolutní nezájem tchýně o mě a jejího syna. Když jsem byla těhotná ani jednou se nezeotala, jak se mám. Jen mi týden před porodem řekla, že mohla jít se mnou koupit vybavicku, ale že mi to určitě nevadí, že nešla..O naše vnoučata (děti) zájem nemá, z druhých od dcery je celá podelana. A mě je to už jedno. Je mi to vždy líto, když někde potkám aktivní babičku. Teď zrovna jsme na dovce a je tu 70 letá paní se dvěma 13 letymi vnuky. A fakt je mi líto, že naše 65 letá babička naše dítě nevezme ani na písek za barákem. Ale co už.

• Citovat
  • Nahlásit
672
17.7.21 23:45

Citim z toho tveho pripadu nedorozumneni - tchyne si dle toho, ze jsi s ni schopna prosedet hodiny, mysli ze te to s ni ohromne bavi. Taky pri navsteve zacni se svymi pracemi a nebud poslusna snacha…snad ji dojde, ze te zdrzuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3151
17.7.21 23:45

Ať jí to taktně sdělí syn, že by bylo potřeba upravit počet a délku návštěv. Pokud jí to neřekne, těžko se to dozví. Chodí tchýně do práce? Má nějaké koníčky? Nebo má jen vás?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.21 23:46
@Aneta.Berg píše:
Citim z toho tveho pripadu nedorozumneni - tchyne si dle toho, ze jsi s ni schopna prosedet hodiny, mysli ze te to s ni ohromne bavi. Taky pri navsteve zacni se svymi pracemi a nebud poslusna snacha…snad ji dojde, ze te zdrzuje.

Taky mě to tak napadlo a začala jsem dělat různé věci, ikdyz byla u nás. Ale zatím nic :D

• Citovat
  • Nahlásit
672
17.7.21 23:49

Nebo ji to rekni pratelsky tak jak to je - „Ty jo, ten cas s tebou vzdycly tak leti, kdyz si vzdycly dobre podrbem, ale nezlob se, ja vubec nestiham doma, musim jit neco delat…fuj se mi nechce, radsi bych s tebou kecala, ale samo se to neudela…skoda.“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13005
17.7.21 23:50

Mas pusu? Mas. Tak ji to slusne vysvetli. Nejvyssi cas.
Ona se zase odurazi, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5717
17.7.21 23:58

Každý den na pár hodin? 8o
No to je teda dost. Tak to utněte na těch 2× týdně a po hodině už bych si začala dělat svoje a nechala ji tam sedět samotnou.
Není nic špatného na tom, když jí syn řekne, že máte i dost svojí práce, ať chodí třeba ob den, pak časem ob dva dny. Jestli je aspoň trochu soudná, tak to pochopí, toto není normální, chodit k někomu každý den. Čím dřív se to odnaučí, tím líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21480
18.7.21 00:20

Normálně bych jí to řekla, slušně ale jasně. Pokud to ani jeden z vás nedokáže, tak bych příště až přijde uvařila kafe pro ní, pro partnera a odešla s tím, že máš práci, potřebuješ odjet, není ti dobře,… Ať si s ní sedí synáček sám. Tohle uděláš 3× a on jí to rychle vysvětlí. Hlavně to nejdřív vyřešte a pak si dělejte dítě, nebo se z toho zblázniš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2576
18.7.21 00:59
@terien píše:
Normálně bych jí to řekla, slušně ale jasně. Pokud to ani jeden z vás nedokáže, tak bych příště až přijde uvařila kafe pro ní, pro partnera a odešla s tím, že máš práci, potřebuješ odjet, není ti dobře,… Ať si s ní sedí synáček sám. Tohle uděláš 3× a on jí to rychle vysvětlí. Hlavně to nejdřív vyřešte a pak si dělejte dítě, nebo se z toho zblázniš.

Jo, tohle je dobrý nápad, prostě odjet třeba nakupovat a nechat to na příteli.. Jinak, až budeš mít miminko, tak budeš ráda, když přijde každý den třeba na hodinku, dvě, projde se s kočárkem, zabaví Ti dítě a Ty si něco stihneš udělat…
Nyní bych ji s klidem zapojila, asi se nudí a ráda vám pomůže..
Jinak bych se omluvili, že mám treba práci na pc, šla bych si to dělat a tchyně může zůstat třeba týden, s tím nemám problém

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9252
18.7.21 06:38
@Anonymní píše:
Taky mě to tak napadlo a začala jsem dělat různé věci, ikdyz byla u nás. Ale zatím nic :D

No a tím odpadlo to, že tě zdržuje od práce, když to zvládneš udělat i při její návštěvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16114
18.7.21 06:41
@Anonymní píše:
Ahoj holky, rada bych si s vámi pokecala jak to mate vy! :D
Já už jsem z toho na prášky. A chci si o tom s někým popovídat..
Bydlíme s přítelem asi minutu pěšky od tchyně. A ta je u nás doslova každý den. Pomaličku už se budeme snažit o miminko, ale já jsem z toho úplně na nervy, že když už teď je u nás tchyně pečená vařená co bude až budeme mít miminko? :( S přítelem jsem o tom mluvila vidí to taky, že je u nás pořad, ale nechceme ji říkat nic protože by se urazila hodně by ji to mrzelo a bojím se, že by pak nechodila vůbec. Mám ji ráda. Je v pohodě, rada si s ni dam kafco a pokecám, ale bohatě by mě stačilo třeba 2× do týdne a ne každý den. Žádné hlášení u nás neexistuje, když jsem v zahradě dojde tam a když doma tak zvoní. Udělám ji kávu, ale ona u nás sedí většinou par hodin, někdy až do večera. Já pak nestíhám doma svoji práci. Přítel s námi sedí třeba půl hodiny a pak si jde dělat svoji práci, ale já s ni musim sedět…Co vy holky mate to taky někdo podobně? 8o

Musis stihnout od te kavy odejit drive nez chlap.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
18.7.21 07:05

Ona nema praci, domacnost, konicka, chlapa…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
18.7.21 07:31

A čekáš, že tchýně se bouchne do hlavy a dojde jí, že nemá chodit každý den? Pokud vám to není příjemné, budete jí to muset nějak šetrně vysvětlit.
A jinak ne, nemam to stejně a ani si neumim představit, co by u nás tchýně každý den dělala 8o 8o. Pokud se chtějí zastavit, volají. Když opominu slušnost, tak my doma prostě moc často nejsme :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3077
18.7.21 09:05

Nemyslim to zle, ale muzete si za to sami, pokud to tchyni nereknete, tak ji samotne nedojde, ze vas zdrzuje a ze si prejete, aby chodila mene casto. Doporucuju si promluvit co nejdrive a nejak setrne, kdyz budete vsichni dobre naladeni. Ja bydlim s tchyni dokonce spolecne v dvougeneracnim dome, ale vidime se tak 1-2× do tydne, neumim si predstavit, ze by u nas vysedavala denne x hodin. Ted jsem teda tehotna, takze ocekavam, ze po narozeni prvniho vnoucete, po kterem touzi cele roky, u nas bude asi casteji, ale mam jasno v tom, ze chci aby to probihalo tak, ze si dite vezme bud na prochazku nebo k sobe dolu a ja budu mit cas na sve veci. Nechtela bych, aby vysedavala denne hodiny tady u nas a rozplyvala se nad ditkem, protoze bych mela pocit, ze tim prichazim o soukromi a na to jsem hakliva :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat