Jsem moc režimová

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pettta
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 2 inzeráty 30.03.18 11:48
Jsem moc rezimova

Ahoj holky,

Mame ted v manzelstvi s muzem nejake neshody takova mensi krizicka. On mi vycita, ze jsem strasne rezimova, vse mam s detmi i bez nich naplanovano na cas a pokud se daneho rozvrhu nedrzime, tak jsem nervozni a podrazdena. Ze me to vzdycky vykoleji, ze se nedokazu prizpusobit nove situaci. Napr. Deti chodi spat v 19:30, nekde venku se zdrzime a tak jdou o hodinku pozdeji - z toho prameni, ze jsou unavene, podrazdene. Ja uz predem vim, ze takove budou a uz jsem z toho sama podrazdena :-(. Obcas udelame vyjimku, kdyz je oslava apod, ale jinak rada vse dodrzuji plus minus par minut. A kdyz rikam vse, tak vazne vse :-(. Uz jsem takhle nastavena od detstvi, ze vse ma svuj rad, svoje nacasovani, ale chapu i muze, ktery je v tomhle trochu flegmous a jelikoz si myslim, ze manzelstvi je tak trochu o kompromisech a toleranci, chci na sebou zacit pracovat, aby u nas zas nastala pohoda a treba i nejaka spontalnnost.

Mate napad, kudy se vydat a jak tomu pomoci? Zatim si rikam, ze bych vyzkousela Bachovky, ale nevim, jestli uz to neni na vyssi level :think:

Predem diky za rady

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Conulka
Závislačka 3756 příspěvků 30.03.18 12:00

@pettta já jsem taky tak trochu taková, ale je fajn se někdy na něco prostě vyprdnout, všechno hodit za hlavu, uvolnit se, užít si výlet nebo společnou zábavu než se řídit podle hodinek

jak jsou staré děti? Naše je 3letá je šťastná když jí o víkendu zruším odpolední spaní a radši jsme na výletě, večer bude hrozná - tak se na to připravím, počítám s tím a šupnu ji do postele místo v devět v osm a je to, hlavně že si užije den
ale přes všední den je ten režim pevnější

můj muž je taky totální flegmouš i celá jeho rodina :mrgreen: :mrgreen: vždycky mě pobaví historka, jak je jejich maminka (moje tchýně) o víkendu svolávala z okna paneláku na oběd ve 3hod odpoledne :mrgreen: :mrgreen:

u nás byl režim a se 100% jistotou se dá říct, že jejich rodina si celkově ten život umí užít než naše rodina

porušení režimu ještě neznamená, že ti z dětí vyrostou spratci, co Vám budou skákat po hlavách, takže pro začátek doporučuju zbavit se hodin :D :D :mavam: :mavam:

PaniBovaryovaaa
Kecalka 246 příspěvků 30.03.18 12:02

Já nikdy režim pro dítě nemela, nechtělo se mi být otrokem casu. Proto nebyl nikdy problém se někde zdržet, jet na výlet nebo návštěvu, změna času atd. Upletla sis na sebe bič a těžko to budeš teď měnit, hlavně když si tak nastavena sama, pro mě je dulezita svoboda a flexibilita, což mi režim nedává, dítě mi usinalo, jedlo atd i bez vojenského radu.

pettta
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 2 inzeráty 30.03.18 12:11

@Conulka no presne, manzelova rodina je uplne strjna, vsichni flegmousi a vsichni na pohodu. Tez obed kolem 14-15 a taaak. No a uzivaj si zivot bez stresu a nervu :).

Deti 4r a 13m.
No ja prave ani tak neresim deti, ale SEBE. Jak se prenastavit, abych vnitrne nebyla nervozni z toho, ze deti maji jit vecer spat napr. za 10 min a my jeste sedime na navsteve. Misto abych si to uzivala, ze jsou v pohode, tak uz premyslim, jak je pak dopravim domu, aby mi neusnuly v aute, nebot jsou neprenaseci, staci jim spat 10 min a pak jsou dalsi 3hodky vzhuru, coz je vecer kontraproduktivni.

Vim, ze tenhle charakter povahy neni idealni a prave proto chci na sobe pracovat. Ale nevim, od ceho se odpichnout. Ze dne na den se tezko zmenim, ale sama sebe uz s tim stvu.

darka15
Kecalka 271 příspěvků 30.03.18 12:15

Já jsem režim u malých dětí měla a bylo to super. Byly zvyklé usínat i v poledne ve stejnou dobu, takže když jsme se zpozdili ve městě, padla jim hlava do talíře. Super to bylo v tom, že jsem věděla, že odpoledne mám dvě hodiny pro sebe. Byla jsem na ně sama, manžel třeba přes týden pryč, takže bylo nutné to holt zvládnout. A děti byly spokojené, dodneška jsou trochu konzervy, věděly, co je čeká, tak jim to tak nějak vyhovovalo, mají rády rituály (například vánoční, velikonoční, nedělní…).

Hele zapracuj na své úzkosti, když se to trochu časově posune. Když nestihnete oběd, no tak půjdou spát bez něj, vynechání jednoho jídla život neohrozí. Aktivity plánovat tak, aby režimu jakž takž vyhovovaly a případně děti měly možnost si třeba někde lehnout. A když se ti taková improvizace povede, tak si řekni, jsem super matka, vyřešila jsem to tak, že jsou všichni spokojeni, pochval se a buď na sebe pyšná. U nás třeba když jsme nestihli regulérní oběd a pak spaní doma, no tak bylo nějaké jídlo s sebou, nacpala jsem je oba do jednoho kočáru, spali tam sice jak sardinky, ale režim byl dodržen a probudily se spokojené děti. A já strávila odpoledne s nima u vody a bylo to taky fajn.

Zapracuj na té úzkosti, psycholog poradí, když si nebudeš vědět rady. Ale režimu se nezbavuj.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 30.03.18 12:22

@pettta naprosto rozumím a chápu. Jsem taky hodne rezimova a nemám rada změny, na které nejsem připravena. Pro zacatek doporučuji začít po malých kruccich. Treba odpoledne se schválně zdržet o 20 min, předem si doma vse nachystat, aby večerní procesy byly rychle a je to. Bude to změna, se kterou počítáš, a v tom je tvoje výhoda - muzes se na ni připravit. A ze deti vecer knouraji únavou - no co, hodis je spat a mas to za sebou. Ja osobně se snažím mit plán B i C a někdy i D :lol:

pettta
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 2 inzeráty 30.03.18 12:36

Pripadam si obcas jak magor, treba jsem domluvena, ze k nasim prijdeme ve 14 hod, dorazime ve 14:10 a ja jsem uz nervozni, jako bych prisla pozde na pohovor a ne k rodicum :zed:. Je to vychovou, od mala nas s brachou vedli nasi k dochvilnost tata kolikrat z legrace rekne, kde jsme, ze jsme meli prijet ve 2 a ja uz to beru jak tragedii. Navic tuhle uchylku jsem uz odmala nemela rada na mamce, no a ve finale jsem takova taky.
S tim 20min zpozdenim je to vyborny napad. Dekuji, vyzkousim!
Prave jsem i nad psychologem uvazovala, ale treba to zvladnu sama a ziskam nadhled. Vsude jsem radsi o 15 min driv nez prijit o minutu pozdeji.

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 30.03.18 12:46

Vis, čím začni? Schovej všechny hodiny, hodinky, mobily… :lol: Není nic jednoduššího a efektnějšiho. Mam také takovou kamarádku. V 5 hodin večeře, v pul seste koupání, v šest do postele. Vzdy, za jakekoliv situace, přes to nejede vlak. Vidim na ni jak je neustale v křeči, stále někam pospícha, desi se toho, že něco nestihnou, jakakoliv necekana situace ji dokonale rozhodí. Děti jsou pak rozhozene take, ale z ni. Ne z toho, ze presne v 18:00 nejsou v posteli. Me, jakožto naprosto nerezimoveho člověka, by to zabilo. Ubijelo by me to, i kdyby se takto choval muj partner. Takže manžela chápu. :jazyk:

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2307 příspěvků 30.03.18 12:49

Mám to stejně. Jak něco vyjede z režimu, už jsem nesvá

beeerush
Zasloužilá kecalka 782 příspěvků 30.03.18 12:50

Chce to pravidelný trénink, zkoušet nehlídat čas, uvolnit se. Já se takhle po 14 letech společného soužití s manželem naučila uklízet. Byla jsem fakt chorobný bordelář, psycholog nepomohl. S manželem byly občas třenice, byť je dost tolerantní. Nakonec jsem se to naučila pravidelností :mrgreen: Dneska už ho i samaobčas peskuju, ať neprodukuje bordel. Asi to chce taky najít rozumnou hranici. Moje děti odmalička mají režim na jídlo, kroužky apod., jinak žijeme dost spontánně, především, co se společenského života týká, návštěvy a párty se rozpouštějí, až když všechny děti vytuhnou, strjně spontánně plánujeme a prožíváme výlety. Děti z toho mají zážitek a o to jde.

Janasas
Kelišová 5265 příspěvků 30.03.18 12:53

No nechtěla bych s tebou žít :mrgreen: :) bez urážky, nemám ráda takové ty hrotíci lidi..
jako režim ano.. Třeba před obědem sladké ne, a jíme třeba po 12, ale ne prostě když neni na 12 tak prostě hrůza…
Já mám režim pohyblivý- od do :mrgreen: tzn.. Máme rezervu třeba 15 min, a když se občas stane- dovolená návštěva, a děti víc s ní sladkého a nebo jdou pozdě spát, tak si řeknu, návštěva je tu dvakrát do roku a nebo jsme na dovolené..
Já měla takovou známou, co na dovolené otrávila čas včem, protože otravovala s tím i u pláže, u všeho..
takže trochu klidu asi do toho života- občas.. a nehrotit :think: ;)

Janasas
Kelišová 5265 příspěvků 30.03.18 12:55

@pettta tak třeba toto mám stejně, chodím přesně jak je domluvené, a když se stane, že ne, tak zvednu mobil a omluvím se, žte nestíhám..
Znám lidí, co se domluví- i u nás ordina, na návštěvu, my čkeáme půl hodiny, voláme a oni, že jsou nemocní..Tak zvednu mobil a zavolám, určitě ví, už od rána, že nedojedou

Bebuše
Echt Kelišová 7859 příspěvků 30.03.18 12:56

Tak zrovna uvedený příklad je ten, kdy jsem vytočená taky už předem, protože vím, jak ten druhý den bude hrozný. Jsem taky režimová a ještě nejlépe tabulková a mám doma bohéma :roll: Chlap se snaží aspoň trochu dodržet +-30minut a já jsem začala s maličkostí, na kterých není závisel nikdo jiný než Já ;) Za 10 let už se občas i stane, že on přijde včas a já mám zpoždění ;) Osvobodit se od bezpečí režimu chce čas a začít u drobností, kde máš pocit, že by to nemuselo mìt žádné důsledky, které by ti nebyly jemné a jakkoli ti zhoršilo den ;)

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2173 příspěvků 30.03.18 13:00

@pettta Co bych si na tvém místě zkoušela vtlouct je, že se nemáš stresovat, když jde o nic, třeba příjezd o deset minut později k rodičům. Tím, že tě to vykolejí, si totiž ve finale jenom uškodíš, protože přijdeš podrážděná na návštěvu. Mít režim není nic špatného, ale už není OK se kvůli porušení sesypat. Když se to někdy nepovede, opakuj si, že o nic nejde a že s tím teď prostě nic neděláš, prostě jdeš pozdě, čas nepředhoníš. Jinak pro povzbuzení bych řekla, že aspoň pro mě je režimovost lepší, než pravý opak - lidé, co chodí pozdě, ať je to sebevíc důležité, páč režim nemají žádný a všechno je jim jedno. To je třeba vlastnost, co dohání k šílenství mě :lol:

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 30.03.18 13:05

Já jsem podobná, mam i podobně satré děti. Ne že by mě teda vykolejilo deset minut, ale mam ráda řád a pro malé děti je to dobře. Jako že by si dítě jedlo kdy chtělo, chodilo spát až když by za chůze uslo, to si fakt nedovedu představit a nepřijde mi to pro malé děti dobré.
Já to teda řešit nemusim, protože manžel je ještě horší než já, ale děti jsou spokojené a to je pro mě nejdůležitější.

Myslim, že změnit uplně se nemůžeš, ale částečně se s tim asi něco dělat dá. Myslim, že je to hodně povahou, výchovou uplně ne, mam sestru a ta je uplně opačný extrém než já.

Stránka:  1 2 3 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Úsměv, reformy a ženy! Co skrývá saúdský princ bin Salmán?

Teprve minulý rok se stal korunním princem Saúdské Arábie, a to v podstatě... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >