Jsem na všechno sama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 21:52
Jsem na všechno sama

Ahoj, holky, jdu si k vám pro radu, jak nejlépe postupovat..
Nejprve trochu popíšu situaci pro lepší představu:
Mám malou dcerku (15 m), její otec mě opustil ještě v těhotenství, odstěhoval se a o malou vůbec nejeví zájem. Ke konci těhotenství si mě „našel“ můj současný přítel - nejprve nás jezdil navštěvovat, po pár týdnech začal jezdit vždy na celý víkend + 1-2 krát přes týden (měl to k nám cca 40 km), později se k nám přestěhoval..
Nyní tedy žijeme spolu, ale celá domácnost a veškerá péče o dceru i zvířata je na mně - zvířata jsou moje, měla jsem je předtím, takže to beru, stejně tak dcera, takže vím, že nemám právo po něm chtít, aby se do péče o ně nějak zapojoval - jinak on je má rád, malá je jeho miláček, když může, tak se jí věnuje, hraje si s ní, mazlí ji… ale problém je, že poslední dobou (od července) hodně pracuje - ráno jezdí mezi 5.-.6. hodinou do práce, vrací se večer (cca mezi 20-23 - dle práce), takže dceru nezastihne vzhůru, někdy pracuje i v sobotu, neděle má volné - většinu víkendu většinou prospí, protože je unavený z celého týdne, večer chce potom za kamarády do hospůdky.. prostě si ho moc neužijeme… tím, že toho má přes den moc a nestíhá se často najíst, chystám mu vždy teplé večeře (nemusím, prostě chci)… takže mu denně vařím a taky hodně peru a žehlím, spotřebuje za týden opravdu hodně oblečení a taky po něm uklízím - a to mě štve asi nejvíce - že uklízím po sobě, zvířatech a dítěti beru jako samozřejmost, oni to neumí… ale u něj bych chtěla, aby mi aspoň nepřidělával práci tím, že bude všude nechávat různé své věci po celém domě (oblečení, různé šroubky, nářadí, nádobí, jídlo, účtenky - prostě mix všeho možného) - když to nechám být, on to neřeší a neuklízí, pak se to kupí - nejvíce tedy v předsíni, kde jsou pak přes sebe hromady věcí, že je mi až stydno, když má někdo přijít jeho styl úklidu je potom takový, že celou hromadu někde schová - teď mám třeba krabici jeho různých věcí v kufru u auta, něco naháže do kumbálu, něco strčí pod postel - no a takový úklid já neuznávám… vím, že jsem teď doma, ale moje hlavní celodenní náplň je péče o dceru, nejsem zaměstnaná jako hospodyně a uklízečka… za čas se zase vrátím do práce a nechci, aby si zvykl, že má doma full servis, kam se jen přijde vyspat, takže budu ráda za rady či tipy, jak v mé situaci postupovat…
Chápu, že přes týden toho má fakt hodně, a o víkendu potřebuje odpočinout, ale chtěla bych, aby mi nepřidělávat práci tím, že neuklízí po sobě, a aby se v době, kdy má volno (třeba teď o Vánocích) taky trošku zapojit a něco doma uklidil..
Jo, a paní na úklid přes něj moc neprojde, protože nechce, aby mu po domě chodil někdo „cizí“… jinak je to zlatý chlap, neměnila bych a ani nechci, aby to vyznělo, že si nějak stěžuji, jen to teď na mě zase trošku padlo, když se kolem sebe porozhlédnu a vidím ten nepořádek, který je tady vždy, když na úklid prostě na pár hodin rezignuji :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10295 příspěvků 26.12.18 21:59

“Mu po dome nekdo chodil” ci je to dum?

axelina
Ukecaná baba ;) 2455 příspěvků 26.12.18 22:02
@Anonymní píše:
Ahoj, holky, jdu si k vám pro radu, jak nejlépe postupovat..
Nejprve trochu popíšu situaci pro lepší představu:
Mám malou dcerku (15 m), její otec mě opustil ještě v těhotenství, odstěhoval se a o malou vůbec nejeví zájem. Ke konci těhotenství si mě „našel“ můj současný přítel - nejprve nás jezdil navštěvovat, po pár týdnech začal jezdit vždy na celý víkend + 1-2 krát přes týden (měl to k nám cca 40 km), později se k nám přestěhoval..
Nyní tedy žijeme spolu, ale celá domácnost a veškerá péče o dceru i zvířata je na mně - zvířata jsou moje, měla jsem je předtím, takže to beru, stejně tak dcera, takže vím, že nemám právo po něm chtít, aby se do péče o ně nějak zapojoval - jinak on je má rád, malá je jeho miláček, když může, tak se jí věnuje, hraje si s ní, mazlí ji… ale problém je, že poslední dobou (od července) hodně pracuje - ráno jezdí mezi 5.-.6. hodinou do práce, vrací se večer (cca mezi 20-23 - dle práce), takže dceru nezastihne vzhůru, někdy pracuje i v sobotu, neděle má volné - většinu víkendu většinou prospí, protože je unavený z celého týdne, večer chce potom za kamarády do hospůdky.. prostě si ho moc neužijeme… tím, že toho má přes den moc a nestíhá se často najíst, chystám mu vždy teplé večeře (nemusím, prostě chci)… takže mu denně vařím a taky hodně peru a žehlím, spotřebuje za týden opravdu hodně oblečení a taky po něm uklízím - a to mě štve asi nejvíce - že uklízím po sobě, zvířatech a dítěti beru jako samozřejmost, oni to neumí… ale u něj bych chtěla, aby mi aspoň nepřidělával práci tím, že bude všude nechávat různé své věci po celém domě (oblečení, různé šroubky, nářadí, nádobí, jídlo, účtenky - prostě mix všeho možného) - když to nechám být, on to neřeší a neuklízí, pak se to kupí - nejvíce tedy v předsíni, kde jsou pak přes sebe hromady věcí, že je mi až stydno, když má někdo přijít jeho styl úklidu je potom takový, že celou hromadu někde schová - teď mám třeba krabici jeho různých věcí v kufru u auta, něco naháže do kumbálu, něco strčí pod postel - no a takový úklid já neuznávám… vím, že jsem teď doma, ale moje hlavní celodenní náplň je péče o dceru, nejsem zaměstnaná jako hospodyně a uklízečka… za čas se zase vrátím do práce a nechci, aby si zvykl, že má doma full servis, kam se jen přijde vyspat, takže budu ráda za rady či tipy, jak v mé situaci postupovat…
Chápu, že přes týden toho má fakt hodně, a o víkendu potřebuje odpočinout, ale chtěla bych, aby mi nepřidělávat práci tím, že neuklízí po sobě, a aby se v době, kdy má volno (třeba teď o Vánocích) taky trošku zapojit a něco doma uklidil..
Jo, a paní na úklid přes něj moc neprojde, protože nechce, aby mu po domě chodil někdo „cizí“… jinak je to zlatý chlap, neměnila bych a ani nechci, aby to vyznělo, že si nějak stěžuji, jen to teď na mě zase trošku padlo, když se kolem sebe porozhlédnu a vidím ten nepořádek, který je tady vždy, když na úklid prostě na pár hodin rezignuji :D

podle mě tohle je vlastnost se kterou nic neuděláš…že je bordelař . muj chlap je čistotný, nedělá nepořádek a i po sobě uklidí… to je jako super.. ale zase je děsná držgrešle.. takže ono si nevybereš.. system nahazet všechny jeho věci do krabice a nosit mu to vždy na jedno místo at si to probere…dát mu na to týden pak to letí do odpadku? :-)

Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 26.12.18 22:05

Mně tohle dělá manžel, zvykla jsem si. Raději to uklízím průběžně, než potom vše najednou. A hádat se kvůli tomu nemíním, na to je život moc krátký. Není to o lenosti, alespoň u nás ne. On má jen to vnímání pořádku jinde, než já. Ať si najdeš kohokoliv, nebude dokonalý :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 22:06
@Šarlota4 píše: “Mu po dome nekdo chodil” ci je to dum?

Dům je oficiálně můj, ale bydlí tady, cítí se tady doma, tak chápu, že mu může být pritomnost cizí paní nepříjemna..

maluvka
Kecalka 397 příspěvků 26.12.18 22:06

no asi s ním o tom promluvit......ale je to hrozná pracovní doba :(

Tarjei
Závislačka 4329 příspěvků 26.12.18 22:08

Pani na uklid je super ale takova pani meje okna, povrchy, utira prach a tak, probírat sroubky mu nebude :mrgreen: teda kdyby to proslo. Pracuju v uklidovce. To je dobra varianta pres firmu, je to bezpecny.

Šarlota4
Extra třída :D 10295 příspěvků 26.12.18 22:09
@Anonymní píše:
Dům je oficiálně můj, ale bydlí tady, cítí se tady doma, tak chápu, že mu může být pritomnost cizí paní nepříjemna..

Ale prosim te. Je to tvuj dum, on vecne neni doma :nevim: Ma na vyber, bud si bude uklizet nebo uklidi nekdo za nej. Myslim, ze kolem nej skaces jak prdla a on uz to bere jako samozrejmost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.18 22:10
@Aduš8 píše:
Mně tohle dělá manžel, zvykla jsem si. Raději to uklízím průběžně, než potom vše najednou. A hádat se kvůli tomu nemíním, na to je život moc krátký. Není to o lenosti, alespoň u nás ne. On má jen to vnímání pořádku jinde, než já. Ať si najdeš kohokoliv, nebude dokonalý :nevim:

To je mi jasné.. my se kvůli tomu nehadame… vlastně se nikdy nehadame, je to pohodar a spory nevyvolava a já jsem stejná povaha.. dnes jsem jela k rodině Biootce, on s námi jet nechtěl, tak jsem tajně doufala, že aspoň trochu uklidí.. místo toho odjel ke svému otci..

omites
Extra třída :D 12795 příspěvků 26.12.18 22:18
@Anonymní píše:
To je mi jasné.. my se kvůli tomu nehadame… vlastně se nikdy nehadame, je to pohodar a spory nevyvolava a já jsem stejná povaha.. dnes jsem jela k rodině Biootce, on s námi jet nechtěl, tak jsem tajně doufala, že aspoň trochu uklidí.. místo toho odjel ke svému otci..

Nedoufej tajne, rekni mu to…

Aduš8
Závislačka 3032 příspěvků 26.12.18 22:21
@Anonymní píše:
To je mi jasné.. my se kvůli tomu nehadame… vlastně se nikdy nehadame, je to pohodar a spory nevyvolava a já jsem stejná povaha.. dnes jsem jela k rodině Biootce, on s námi jet nechtěl, tak jsem tajně doufala, že aspoň trochu uklidí.. místo toho odjel ke svému otci..

Já jsem třeba zjistila, že mě to vytáčí, když jsem doma. Když chodím do práce, tak mi to tolik nepřijde, i když je to stejné. Doma to mám prostě pořád na očích a navíc čas se nad tím zamýšlet. Jak se říká, stokrát nic umořilo vola. Jenže, moje máma je štěkna celý život. A žádný chlap s ní nikdy nevydržel, jen proto, že prostě pořád měla nějaký problém a člověk všechno dělal špatně. Měla takový vztah i k nám dětem. Proto taková nikdy nebudu. Mám úžasného muže, pohodáře, který miluje mě a naše dítě. Jen proto, že já jsem puntičkář nebudu ničit to hezké mezi námi. On pomůže, uklidí myčku, vysaje..ale ty svoje věci prostě nepovažuje za nepořádek :nevim:

Jana-86
Stálice 55 příspěvků 26.12.18 22:23

Chápu Tě, zkuste si o tom trochu nenásilně promluvit.
Jen se ještě zeptám, co všechno máte doma za zvířata, a zda je to opravdu nutné?
Přidělávají všeobecně hodně starostí.

růžový achát
Kelišová 5737 příspěvků 26.12.18 22:33

Vykopni ho, nebo se s tim smiř.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 26.12.18 22:35

A když je od nevidím do nevidím v čudu, proc zkrátka tu paní na úklid nepozves třeba na 10 dopoledne?

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 6842 příspěvků 26.12.18 22:42

Já mám takovýho manžela. Jakákoliv snaha o kultivaci je marná… už jsem vyzkoušela i to, že jsem mu nacpala špinavý prádlo, co nechal v obýváku, do pracovní tašky. Všechno marný… A protože je to jinak skvělej chlap, zkousla jsem to a uklízím po něm. Občas mu vynadám, občas ho donutím uklízet, ale trvalou stopu to v něm nenechá… Přítele nepředěláš, buď to nějak rozdýcháš nebo ho budeš muset vyměnit…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >