Reklama

Jsem špatná dcera (člověk)?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 06:12
Jsem špatná dcera (člověk)?

Zdravím,
raději anonymně, osobní info a mohl by si to někdo spojit s nickem. Děkuji za zachování.

Takže kde začít…ve 21 letech jsem se odstěhovala z domova za šílených podmínek, prostě jsem byla vyhozena. Šla jsem tedy za svým přítelem, nyní manželem, téměř 100km daleko, našla si tu práci, společně jsme vybudovali svůj nový domov a rodinu.
S matkou se stýkám(cca 1× měsíčně) i přes to, co v minulosti dopustila, chci, aby mé děti měly babičku. Ona si bohužel myslí, že je mezi námi vše v pořádku, i přesto, že jsem jí několikrát řekla na rovinu, jak to mám, byla z toho hádka, pár dní se mnou nemluvila, pak se oklepala a jela dál, jako bych zase nic neřekla.
Teď jsem těhotná v 9. měsíci a ona mi denně volá, hraje si asi na starostlivou.Ale já mám momentálně dost svých problémů nad hlavu (jak se říká, že když čert se.re,tak vždy na jednu hromadu, to naprosto platí) a každodenní telefonáty o ničem prostě nezvládám. Slíbila jsem jí, že kdyby se cokoliv dělo, že napíšu, ale ona mi i přesto volá třeba 10× dokud to nezvednu.
Nechápe, že třeba opravdu nemám chuť denně odpovídat na otázky, jak se cítím, co miminko v břiše, kolik jsem přibrala kilo :roll: A ani to, že nemám telefon přirostlý k ruce a věnuji se raději dceři.
Když jsem jí to nezvedala, tak vyplašila ještě manžela, který když přijel z práce, mi ještě vynadal, že měl o mě strach, přitom jsem měla jen vybitý telefon, o kterém jsem ani netušila, že se vybil.
Přitom jsem ho za celý den nepotřebovala, kdyby mi něco bylo, tak dám sama vědět a v baráku navíc nejsem sama, bydlí tu s námi ještě jeho babička.
Včera jsem jí napsala sms, že nemám náladu s někým mluvit, že jsem v depresi, nic se mi nedaří a že se ozvu jindy, ale jsem jinak v pořádku.(to bylo po tom, co jsem dostala vynadáno od manžela a šla jsem se podívat na mobil, který byl tedy vybitý a po zapnutí na mne bliklo těch asi 15 zmeškaných hovorů od matky,2 od manžela a 4 od babičky)A ona mi odepsala, že se tedy nebude vnucovat :zed: (úplně mi z toho čiší takový ten uražený podtón)

A já teď mám z té její zprávy výčitky svědomí, že jsem si dovolila s ní jeden den nemluvit :zed: Nevím, asi jsem nějak víc přecitlivělá teď, nebo jsem opravdu špatná, těžko říct..proto bych chtěla znát nezaujaté názory na mou situaci.
Fakt je problém, že nechci denně telefonovat?

Sama mám dceru a jsem celkem empatická, ale vím, že kdyby mi někdy v budoucnu slíbila, že mi dá sama vědět, kdyby se cokoliv dělo, tak se na ní spolehnu.

Řešíme doma závažnější problémy s barákem, s prací, s úřadem a mě už prostě asi ubývá energie, řešit ještě jí.

Děkuji všem za názory a klidně do mě.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Lychee13
Závislačka 3036 příspěvků 04.02.17 06:45

Já si myslím, že minutový rozhovor typu"Ahoj, jsem v pořádku, kdyby se něco změnilo, brnknu." by Tě nezabil.Je to jedna minuta za 24 hodin, ale pokud Tě to fakt až tak vysiluje, tak napiš esemesku, vypni zvuk a užívej si mimča, dokud je v břiše. :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 06:48

@Lychee13 To máš pravdu, minuta tímto stylem denně by mě nezabila, ale ono se jedná většinou o cca půl hodinový telefonát, kdy na začátku odpovím na tyto otázky a pak se bavíme takzvaně o ničem. Co si člověk má denně povídat :nevim:

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1354 příspěvků 04.02.17 06:53

Pripadne mi, že se tvoje maminka nudí. Nejdřív bych si promluvila s mužem a vysvetlila mu svůj postoj. Naprosto chápu, že tě nebaví denně omilat to samé dokola. Věřím, že se raději venujes dceři, něco děláš nebo můžeš odpočívat. Mame bych vysvětlila, že se občas necítím dobře a chci být víc v klidu. Domluvte se třeba dopředu, kdy si zavoláte.
Jediná poznámka k tomu, co jsi psala a s čím se neztotožňuji. Tvoje dcerka je zatím malá a fakt nemůžeš vědět, jak to s ní budeš jednou mít. Oni děti, hlavně ty pubertální, dávají někdy rodičům pěkně zabrat a pak se mohou poměry nastavit úplně jinak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 07:01

@Judithkaj Těžko říct, zda se nudí, ale dřív volala 1× týdně a úplně to stačilo, měly jsme si co říct, pohoda.
Snažila jsem se jí to vysvětlit, i se domluvit, že si zavoláme dejme tomu ve středu, ale ona stejně další den volá znovu.
Jasně, že je malá a nevím, jaká bude…převedla jsem to do situace, kdybych byla já na místě mé mámy.

Terina24
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 04.02.17 07:11

Ja to mela takhle… dcera v brise, mela diagnostikovany rozstep brisni steny, vedela jsem kdy zhruba budu muset rodit, ze musim rodit v Motole.. ze mala pujde hned na operaci, ze to mozna neprezije, nebo bude mit klidne i trvale nasledky a tak.. blizil se porod a ja neustale kazdy den musela svoji mamce odpovidat na spoustu otazek a tak… pak 2 tydny pred odjezdem do Motola (sme uplne z Jihu cech) jsem rekla vsem, vcetne mamky, ze tam nechci zadny navstevy apod., ze proste malou uvidi az budem doma… skoro vsichni na me koukali jak na magora :roll: nikdo nechapal, ze sem v p.deli a mam strach o zivot malicke a nestala jsem o placici a litujici navstevy na jipce typu- chudinka malicka, kolik ma na sobe hadicek atd… jen tim chci rict, ze sice jsem jiny pripad, ale mela jsem nechut k hovorum tohodle typu taky a ted bych to mozna udelala stejne.. :) klid, nestresuj se, jen bych treba hovor s mamkou vyresila i tak, ze bych ji hned po ranu poslala sms, ze mas hodne prace, ze nstihas ten den, at se nezlobi a ze je ti fajn :) a obcas to takhle prokladala smskou misto volani, kterou poslat driv, nez mamka vola, obcas ji ale i ten telefon vzit :mrgreen:.. no snad sem trochu pomohla :mrgreen: hodne sily :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 07:19

@Terina24 Děkuji :hug:
Tvojí situaci naprosto rozumím, muselo to být šílené.
Já zase v prvním těhotenství měla silnou preeklampsii, takže taky strach o dítě neskutečný, také jsem absolvovala denní telefonáty, ale to jsem neměla žádné další dítě, ležela jsem v nemocnici a nudila se, hovor s někým jiným, než byl doktor, jsem celkem vítala, i když mi to přišlo taky někdy otravné.
No a nyní beru léky na tlak, preeklampsie nebyla prokázána, ale náběh na ní je. Jenže pokud prostě řeknu, že kdyby se něco dělo, dám vědět, tak prostě dám sama vědět…nebo jak to napsat no.
To s tou sms je dobrý nápad :palec: Já jí ty telefony zatím pokaždé zvedla, až včera jsem to už neustála a chtěla mít konečně trošku klid.

Alyss1
Závislačka 2764 příspěvků 10 inzerátů 04.02.17 07:21

Podle mne neuděláš nic. je to holt tvoje matka no. buď se s ní pohádat - pak dá chvíli pokoj.ale proč? jak psali holky, tak prostě hned ráno zavolej, vše ok a máš klid.

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10303 příspěvků 04.02.17 07:24
@Anonymní píše:
@Judithkaj Těžko říct, zda se nudí, ale dřív volala 1× týdně a úplně to stačilo, měly jsme si co říct, pohoda.
Snažila jsem se jí to vysvětlit, i se domluvit, že si zavoláme dejme tomu ve středu, ale ona stejně další den volá znovu.
Jasně, že je malá a nevím, jaká bude…převedla jsem to do situace, kdybych byla já na místě mé mámy.

Znám a rozumím ti. Někdo je na každodenní hovory jako dělaný, mě to štve. Tlachání pořád dokola mě akorát zdržuje. A kolikrát je v dost nevhodnou dobu. Brzo ráno, skoro v noci, když nemám ani jednu volnou ruku…Odepíšu a hned zas telefon, proč mi to nebereš. Protože nemám čas nebo zrovna nechci hovořit. Nebo nemůžu.
Lidi s těma mobilama zblbli a mají pocit, že musí být člověk neustále na příjmu a referovat, co dělá :zed:

21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 04.02.17 07:26

Ano, je to otrava, tomu rozumím. taky si myslím, že reaguješ zbytečně přecitlivěle. když volá, chce Tě slyšet. je to tvoje máma. jediné, co mě napadlo, ptej se ty jí, ať musí odpovídat mamka. i když tě možná nezajímá, bude možná zájmem potěšena a třeba se vaše hovory rozvinou.
nevím, jaké jsou přesně problémy, které řešíte doma, ale ví o nich? není to její snaha se ti přiblížit? čeká, že budeš chtít radu? chce ti pomoci a netroufá si, proto pořád ty samé dotazy na těhotenství?

Terina24
Ukecaná baba ;) 1058 příspěvků 04.02.17 07:27

No preji ti, at se to porodem zlepsi, me si to po prijezdu domu taky sedlo :) jinak drzim palce, at se preeklapsie neprojevi a vse probiha hladce :hug: a vazne neboj, na tom, ze potrebujes trochu klidu, neni nic spatneho :)

Verun83
Echt Kelišová 8606 příspěvků 33 inzerátů 04.02.17 07:32

My ro mame tak, ze mama me prozvoni a az mam cas/naladu, tak ji zavolam. Ale je to taky denne a musim rict, ze me to fakt obtezuje. Ted tu byla od nedele do ct a vcera stejne volala asi 3×kvuli blbostem. Desny. Nekdy ji ani nevolam zpet a zavolam az druhy den.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 07:38

@Alyss1 to je právě ono, hádat se nechci, ale denně telefonovat taky ne :?

@Russet píše:
Znám a rozumím ti. Někdo je na každodenní hovory jako dělaný, mě to štve. Tlachání pořád dokola mě akorát zdržuje. A kolikrát je v dost nevhodnou dobu. Brzo ráno, skoro v noci, když nemám ani jednu volnou ruku…Odepíšu a hned zas telefon, proč mi to nebereš. Protože nemám čas nebo zrovna nechci hovořit. Nebo nemůžu.
Lidi s těma mobilama zblbli a mají pocit, že musí být člověk neustále na příjmu a referovat, co dělá :zed:

pod tohle se podepisuju :pankac: mobily jsou strašně svazující, zlatí doba bez nich…A přesně tak, někdy si připadám jak ústředna, volá máma zrovna když vařím, položím to, jdu na wc, volá babička, položím to, hraju si s dcerou a volá manžel/strejda/tchy­ně…

@21.6.2014 je mi jasné, že asi reaguji jinak, než jindy…ale sakra 14 dní před termínem, kdo by se divil :zed:
Ptám se jí, proto se ty telefonáty zvrtnou na tu půlhodinu, ale taky mě nebaví denně poslouchat, kdo koho u nich v práci pomlouvá.
Problémů máme opravdu teď kopu a ví o nich, nevím, zda se snaží mě od nich odreagovat, do hlavy jí nevidím…

@Terina24 moc děkuji :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.17 07:41

@Verun83 Tak to máte zavedené ještě dobře…mě volá tak dlouho, dokud to nezvednu a když jsem třeba na wc a vrátím se, tak už mi tu blikají 2 zmeškané hovory :zed: a právě kvůli kravinám, jak píšeš.

Normálně volám hned zpátky, ale včera jsem to už neustála.

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 04.02.17 07:44

Nejsi vůbec špatný člověk :hug: naši jsou teď nemocní, tak mamka taky pořád píše, ale když chodí do práce, tak si volame tak 2× tydne, ovšem rodiče od přítele, to je jiný kalibr :zed: oba na důchode, volají každý den, někdy 2× 3×. Přítel tam jezdí snad 5× týdne, přijede a oni zase volají :zed: jsem v jiném stavu a co se bude dít potom, to teda netuším, ale děsím se toho už teď :roll:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama