Jsem stresař a zodpovědnej "blb"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 14:30
Jsem stresař a zodpovědnej "blb"

Zdravím takto při neděli. Jsem učitelka a omlouvám se za anonym, docela se stydím. Učím momentálně druhou třídu, děti jsou skvělé, rodiče zatím taky. Myslím, že mě děti i rodiče berou v pohodě. Snad mě i děti mají rády. A to je ten problém…přijde mi, že až moc mi na tom záleží. Každý den ráno jdu do práce s tím, že snad se dnes nic nepokazí, snad děti budou spokojené, snad pochopí učivo, zvládnou hodně práce. Snad rodiče vidí mou snahu, občas děláme různé projekty atd. Nastane výuka s všechno to ze mě spadne, za to jsem ráda. Ale tou prací jsem pohlcena. Uz teď o prázdninách myslím na to, co všechno mám naplánovaný a aby to vyšlo…atd. Ale pociťuji stres, ne jen těšení. Na jednu stranu mě to moc baví a na druhou stresuje. Myslím, že takto to má spousta učitelů, ale přijde mi, že si to beru všechno až moc osobně, osobněji než ostatní. Hlavně mám asi stres z rodičů, třídní schůzky jsou pro mě noční můra, i když rodiče většinou jen sedí a poslouchají. Snažím se samozřejmě působit profi. Jenže mám z počåtku své kariéry špatné vzpomínky, kdy na schůzkách 3 maminky, kamarádky potvory, měly pořád s něčím problém. Možná mě to poznamenalo…byly fakt odporné. Je to už ale 10let zpátky a stejně si na to často vzpomenu.
Je tu nějaká paní učitelka, která to má podobně nebo třeba i rodič, který by nám tu napsal svůj pohled, jak vnímají svoje učitelky, jestli vidí snahu učitele nebo to prostě neřeší…hlavně, že jsou děti v pohodě? Moc děkuji!!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Monchichik
Echt Kelišová 9399 příspěvků 30.12.18 14:45

Za každou " normální učitelku " děkuji, za takovou jako jsi ty jsem byla fakt vděčná. Měl jí syn celý první stupeň, všechny děti jí měly rády, byla sice přísná, ale spravedlivá a taky je měla moc ráda. Jezdila s nimi všude možně po výletech, ještě dneska za nimi chodí na druhý stupeň a oni jí chodí ukazovat vysvědčení. S rodiči na rodičáku si nelam hlavu, každý jsme nějaký a všichni jsme jen lidi, tak se tím nestresuj. Blbce stejně najdeš všude. U nás ale v převážné většině rodiče těch zlobivých a darebných nechodí, takže to mají učitelé o to jednodušší :lol: .

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 14:54

Mám to stejně. Učím prvňáky a jsem hodně ve stresu, aby to fungovalo, jak má. Rodicaky jsou za trest. Ale čím déle učím, je to lepší.
Učím na škole, kam jsem chodila já a učila moje máma. Takže srovnávání se nevyhnu, kolegyně z paralelky mě učily (všechny 3 v různých letech). Aktuálně učím děti spolužáků. Od ledna budu mít jako bonus AP.
Jako mama 2 děti vnímám snahu učitelky.

nonina
Závislačka 4182 příspěvků 30.12.18 14:56

Jsem v pozici jak rodiče, tak AP - což je vlastně druhý dospělý ve třídě dětí.
Za pozici rodiče, jsem samozřejmě ráda, když je mé dítě ve škole spokojené a není přetěžované.
Také mi velmi záleží na tom, aby paní učitelka byla lidská - nemusí být za každou cenu dokonalá - to nejde, taky nejsem jako rodič dokonalá a občasné zaváhání je mi spíše sympatické. Rozhodně je mi sympatičtější, když se občas stane nějaký zádrhel, než kdybych měla z pani učitelky pocit, že nikdy neselže.

Z pozice AP - jsem ve třídě spojených ročníků, navíc všechny děti jsou s MP - takže trochu něco jiného. Ovšem tam vnímám pani učitelku jako vzor pro děcka. I během hodin dokáže odlehčit osobním zážitkem, příhodou, prožitkem - i nudnou látku. Na projektech se domlouváme společně s děckama - tedy pokud jde o nepovinné věci. Pokud se to týká výuky, tak děláme vše aby to vyhovovalo drtivé většině (všem se zavděčit nelze). Jeden postřeh stran projektů bych měla v tom, aby to nebylo velmi finančně náročné, aby to nebylo náročné na domácí přípravu a aby to nepřekračovalo čas pro vyučování. To vše jsou věc, které rodiče neradi vidí, nechtějí do toho investovat.
Mám za sebou školení, které by určitě i Vám hodně dalo - pořádala ho Osvětová beseda a bylo o komunikaci s rodiči. Nevím odkud jste, ale jak jste popisovala ony tři maminky z Vašich začátků, tak by ste určitě našla lék na tento Váš blok.

Rodiče svých žáků, stejně jako žáky, si nevyberete, musíte se naučit s nimi pracovat a hlavně pracovat na sobě samotné, aby ste nebyla rozhozená, pokud odezva je jiná, než očekáváte. Podle toho co píšete, se asi snažíte příliš, vyhovět všem, což je nereálné očekávání a může se Vám stát pravý opka, nemluvě o syndromu vyhoření, kam se řítíte.

ontar
Ukecaná baba ;) 2030 příspěvků 30.12.18 15:06

Lidem se zakladatelko nezavděčíš a rodičům žáků obzvlášť…najdi si radši chlapa a pokud nějakého máš, tak si ho více hýčkej…to má větší perspektívu, než se nervovat kvůli práci…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 15:27

@Monchichik Děkuji za tento příspěvek. Vím že mi za to rodiče nestojí. Jde o ty děti. Ještě jednou díky. :*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 15:34
@Anonymní píše:
Mám to stejně. Učím prvňáky a jsem hodně ve stresu, aby to fungovalo, jak má. Rodicaky jsou za trest. Ale čím déle učím, je to lepší.
Učím na škole, kam jsem chodila já a učila moje máma. Takže srovnávání se nevyhnu, kolegyně z paralelky mě učily (všechny 3 v různých letech). Aktuálně učím děti spolužáků. Od ledna budu mít jako bonus AP.
Jako mama 2 děti vnímám snahu učitelky.

Jojo, první třída. :) taky je to s věkem a praxí lepší, ale stejně. Ale já jsem stresař od mala, takže se toho asi nezbavím nikdy. :zed: Děkuji moc za příspěvek. :*

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 15:38

@nonina Děkuji moc! No, k vyhoření snad nedojde 8o :) Dám si bacha, díky. Je skvělé, když to úča nežere až moc a dokáže hodiny odlehčit vtípkem, vykládat si s dětma atd. :palec: Taky se o to snažím, ale učiva je fakt hodně a času málo, takže to není bohužel každý den. Jinak pochopila jsem správně MP jako mentální postižení?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 15:43

@ontar Mám manžela a syna. Práce není na úkor rodiny. To bych nedovolila. :) A díky! ;)

Annci
Zasloužilá kecalka 864 příspěvků 30.12.18 15:47

Vždycky se najde někdo, kdo si na tobě něco najde. Mám teprve prvňáčka, snažím se k paní učitelce přistupovat vstřícně, ona je opravdu hodná a děti ji mají rády. Mi se líbí, ale jsou ve třídě rodiče, kteří mají pocit, že děti přetěžuje. Představ si, chce, aby děti každý den četly a k tomu napsaly čtyři řádky nebo spočítaly pár příkladů. Hrůůůůza. Já jsem spokojená, jak pracuje s mojí dcerou a dává jí věci navíc (je trošku napřed).

Rozhodně vnímám, že se snaží a apriori ji neberu jako nepřítele, ale spíš člověka, se kterým spolupracuju na vzdělání svého dítěte. Rodiče, kteří na to kašlou a celou odpovědnost hodí na školu, ti nikdy nebudou spokojení, ani kdybys byla ze zlata. Zkus se naučit relaxační techniky, ať svým školáčkům vydržíš. To by byla škoda :kytka:

nonina
Závislačka 4182 příspěvků 30.12.18 15:56
@Anonymní píše:
@nonina Děkuji moc! No, k vyhoření snad nedojde 8o :) Dám si bacha, díky. Je skvělé, když to úča nežere až moc a dokáže hodiny odlehčit vtípkem, vykládat si s dětma atd. :palec: Taky se o to snažím, ale učiva je fakt hodně a času málo, takže to není bohužel každý den. Jinak pochopila jsem správně MP jako mentální postižení?

Ano, všechny děti mají různou formu mentálního postižení. Bývalá zvláštní škola - třída podle par. 16, odst. 9 - je to složité, obzvláště v tom, že i většina rodičů jsou „absolventi“ zvláštní školy.
No, a vtípky, vyplynou ze situace. Děti jsou jako houby - obecně - nasávají to, co jim paní učitelka říká. Je složité najít správnou cestu mezi vzděláváním a „vsugerováním“ osobních názorů nás dospělých ve třídě. Já si také hledám správnou míru zasahování do názorů dětí a pojmenováváním obecných norem. „Svou“ paní učitelku velmi obdivuji za nadhled a styl a tu grácii s jakou pracuje. Je to možná i její téměř 30 letou zkušeností ve školství.
Nebojte, to přijde. Jenom to možná chce někoho blízkého, kdo by pomohl tím nadhlede, či názorem.
Píši to jako stresař na entou - ten kurz jsem absolvovala právě z důvodu strachu udělat něco v komunikaci na třídních schůzkách špatně.

tulipán
Závislačka 4811 příspěvků 30.12.18 16:00

Vzdy, kdyz si prectu, ze ma ucitelka deti ve skole rada a rada je uci, zalezi ji na znalostech, tak me to potesi. Ted mam prvnaka a moc jsem se bala, jakou pani ucitelku budou mit. Ja na svou ucitelku :lol: vzpominam i ted a hodne mi dala, bracha to mel opacne a prestoze ted ma dve VS, tak zakladku kvuli nervozni sousdruzce doslova protrpel. Synova ucitelka je nastesti fajn zenska, ktera mluvi nahlas, nehroti, umi rozesmat deti a dela vyuku zajimavou (ma take musky, jako kazdy, zlobici a otravovaci se ji resit nechteji). A je to uz zaslouzila pani, mozna i duchodkyne, ale na tridnich schuzkach bylo na ni videt, ze je opravdu ve strehu a ze se netesila, jak nektera temata umyslne rychle uzavira. Pri osobnich konzultacich sama rikala, ze komuniakce s nekterymi rodici je bes a ze nektere rodice jeste nevidela a nektere by radeji nevidela ;) , to je vsude stejne.

Kdyz clovek dela s lidmi, tak stres proste je, nezavdecis se vzdy vsem, ale kdyz ti na detech zalezi a jsi k nim spravedliva a laskava, tak si na tebe budou s radosti vzpominat - to uz odmena je, to ti zadna asocialni matka nevezme.

carola
Echt Kelišová 7567 příspěvků 30.12.18 20:13

Vůbec se nestresuj. Moje tchýňka byla učitelka,děti měla moc ráda,ale neskutečně se těšila do důchodu. Říkala,že bylo čím dál těžší vyjít právě s rodičema. V práci jsme měli holčinu,která krátce po škole učila na ZŠ a psychicky to nedala. Pak od nás odešla a dělala nějakou asistentku v továrně. Nyní netuším,kde je jí konec,zda se třeba do školy nevrátila. Vždycky v každé práci se najde nějakej blb. Pokecej si o tom nejlépe s nějakou kolegyní,která to tolik neřeší,jak se toho stresu zbavit. Ale já jsem taky taková hodně zodpovědná. Člověk to prostě má,anebo ne. Ale musíš být skvělý pedagog.

Bábrdl
Generální žvanilka 24497 příspěvků 30.12.18 23:29

Pcha, učitelka. Já v práci šéfuje několika lidem, jednání s politiky, lobbisty… Muj muž je oficír na obraně.. A melas nás vidět, jak jsme sklapli krovky, když nám něco řekla PANÍ UČITELKA :mrgreen: . Šlapali jsme jak hodinky. Holt Stará škola. Pro nás je učitel furt autorita. Dokonce i ten ve skolce. :mrgreen: Až to bylo srandovní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.18 23:55

@Bábrdl :mrgreen: vice takovych rodicu. :wink: A ja vim, ze to budu mit u syna stejne. Pujde v zari do 1.tridy. Ale koukam, ze Vase prace musi byt taky „legrace“. :lol: :P Moc dekuji. Pobavila jste me. :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama