Jsem těhotná a v zaměstnání mi neprodlouží smlouvu
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. S přítelem čekáme miminko(zatím potvrzené pouze testem) a já se právě dozvěděla, že mi neprodlouží smlouvu, protože se ruší prodejna. Do toho studuji dálkově vysokou školu a mám tento rok státnice, aby toho nebylo málo.Smlouvu mám až do konce února a nějak nevím, co potom? Nejhorší je, že pracuji na zkrácený úvazek kvůli škole a ten se těžko shání. Nebyla jste některá z vás v podobné situaci? Děkuji předem za rady..
A ve škole máš klasicky denní ?? Pokud ano, tak by ses nemusela hlásit na ÚP kvůli placení zdravotního.
A nebo si najdeš od února další práci. Možná je i neschopenka, kdyby ti nebylo dobře. Na tu ale musíš nastoupit ještě v zaměstnání a nebo v lhůtě 7 dní po skončení zaměstnání . Jenže ze zkráceného úvazku asi moc peněz mít nebudeš a navíc budeš omezená vycházkami.
Jinak se bude muset postarat otec dítěte.
Příspěvek upraven 02.01.19 v 10:02
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jen ještě doplním, že pracovat chci jít, jen nevím jakou práci zvolit na to krátké období, nerada bych někomu udělala nepříjemnost, že mě přijme a já chvilku na to půjdu na mateřskou. A nevím jestli bych z toho akorát já neměla problém, že nastoupím těhotná aniž bych to zaměstnavateli řekla?
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Jen ještě doplním, že pracovat chci jít, jen nevím jakou práci zvolit na to krátké období, nerada bych někomu udělala nepříjemnost, že mě přijme a já chvilku na to půjdu na mateřskou. A nevím jestli bych z toho akorát já neměla problém, že nastoupím těhotná aniž bych to zaměstnavateli řekla?
A mšá dost odparcováno na PPM ?? Jinak pokud nastoupíš do práce, kde tě třeba vyhodí kvůli těhotenství, pak je ochranná lhůta dlouhá jen jako poslední zaměstnání.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@P4ja píše:
A mšá dost odparcováno na PPM ?? Jinak pokud nastoupíš do práce, kde tě třeba vyhodí kvůli těhotenství, pak je ochranná lhůta dlouhá jen jako poslední zaměstnání.
Ochranná lhůta poběží i z tohoto zaměstnání, pokud teda dělá na pracovní smlouvu (u dohod je to složitější). Nástupem do nového zaměstnání by se přerušila a po jeho skončení, by běžela nevyčerpaná lhůta z prvního + lhůta z nového do max. 180 dní. Jen výše PPM by se počítala pouze z posledního zaměstnání.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@P4ja píše:
A ve škole máš klasicky denní ?? Pokud ano, tak by ses nemusela hlásit na ÚP kvůli placení zdravotního.
A nebo si najdeš od února další práci. Možná je i neschopenka, kdyby ti nebylo dobře. Na tu ale musíš nastoupit ještě v zaměstnání a nebo v lhůtě 7 dní po skončení zaměstnání . Jenže ze zkráceného úvazku asi moc peněz mít nebudeš a navíc budeš omezená vycházkami.Jinak se bude muset postarat otec dítěte.
Příspěvek upraven 02.01.19 v 10:02
Právěže mám školu jako dálkové studium, což mi celé komplikuje. Otec dítěte se postará rád, ale každá koruna dobrá.
A chtěla bych právě radši to zaměstnání, ale nevím jaké zvolit abych zvládla dodělat tu školu. ![]()
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Jen ještě doplním, že pracovat chci jít, jen nevím jakou práci zvolit na to krátké období, nerada bych někomu udělala nepříjemnost, že mě přijme a já chvilku na to půjdu na mateřskou. A nevím jestli bych z toho akorát já neměla problém, že nastoupím těhotná aniž bych to zaměstnavateli řekla?
Nemáš povinnost oznamovat zaměstnavateli těhotenství.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Lendeš píše:
Ochranná lhůta poběží i z tohoto zaměstnání, pokud teda dělá na pracovní smlouvu (u dohod je to složitější). Nástupem do nového zaměstnání by se přerušila a po jeho skončení, by běžela nevyčerpaná lhůta z prvního + lhůta z nového do max. 180 dní. Jen výše PPM by se počítala pouze z posledního zaměstnání.
Děkuji za info, pracuji na pracovní smlouvu, jen mám zkrácené hodiny. Jakože by se PPM nepočítala z posledního roku, ale jen z toho posledního zaměstnání? Omlouvám se jestli tomu špatně rozumím, ale je to pro mě nové.
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Právěže mám školu jako dálkové studium, což mi celé komplikuje. Otec dítěte se postará rád, ale každá koruna dobrá.A chtěla bych právě radši to zaměstnání, ale nevím jaké zvolit abych zvládla dodělat tu školu.
No ono, pokud chceš dodělávat školu těhotná, pak si myslím, že budeš mít, co dělat sama se sebou natož ještě práci k tomu. A nešlo by dělat něco z domu. Případně, jestli umíš jazyky nebo tak, tak si třeba přivydělávat nějaký doučováním.
A nebo se poohlédnout po nějaké výpomoci, úklidu, ale to ti asi zase bude k ničemu vzhledem k té mateřské ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Děkuji za info, pracuji na pracovní smlouvu, jen mám zkrácené hodiny. Jakože by se PPM nepočítala z posledního roku, ale jen z toho posledního zaměstnání? Omlouvám se jestli tomu špatně rozumím, ale je to pro mě nové.
Jj, počítala by se ti z posleního zaměstnání…Takže pro tebe by asi bylo lepší spočítat, jestli by ti ochranná lhůta z toho, co teď máš, vyšla do nástupu na PPM.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@P4ja píše:
No ono, pokud chceš dodělávat školu těhotná, pak si myslím, že budeš mít, co dělat sama se sebou natož ještě práci k tomu. A nešlo by dělat něco z domu. Případně, jestli umíš jazyky nebo tak, tak si třeba přivydělávat nějaký doučováním.A nebo se poohlédnout po nějaké výpomoci, úklidu, ale to ti asi zase bude k ničemu vzhledem k té mateřské
Souhlasím, už teď mám co dělat.. Jazyky umím, jen ne asi na tak dobré úrovní. Kdyby nerušili prodejnu, tak tohle nemusím vůbec řešit, protože tu mám klid a můžu se učit ![]()
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Souhlasím, už teď mám co dělat.. Jazyky umím, jen ne asi na tak dobré úrovní. Kdyby nerušili prodejnu, tak tohle nemusím vůbec řešit, protože tu mám klid a můžu se učit
Tak spočítej, jeslti ti ochranná lhůta vyjde do nástupu na PPM, což by asi měla a nikam se nehoň. A jinak doučování a nebo se třeba domluvit s nějakou maminkou od vás, že jí vyzvedneš děti ze školy, pohlídáš třeba.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Anonymní píše:
Jen ještě doplním, že pracovat chci jít, jen nevím jakou práci zvolit na to krátké období, nerada bych někomu udělala nepříjemnost, že mě přijme a já chvilku na to půjdu na mateřskou. A nevím jestli bych z toho akorát já neměla problém, že nastoupím těhotná aniž bych to zaměstnavateli řekla?
Tak, ať se o tebe postará přítel a ty můžeš v klidu dostudovat. Nebo mu to je zatěžko?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Enmamma píše:
Tak, ať se o tebe postará přítel a ty můžeš v klidu dostudovat. Nebo mu to je zatěžko?
Není mu to za těžko, ale je přeci škoda přijít o mateřskou, když pracuji několik let a mám na ni nárok..
- Citovat
- Upravit
@Anonymní píše:
Není mu to za těžko, ale je přeci škoda přijít o mateřskou, když pracuji několik let a mám na ni nárok..
Tak, jak jsem psala, jestli ti ochranná lhůta 180 dní vyjde, což by měla, tak bych se do další práce nehrnula.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj, prosím o radu. S přítelem čekáme miminko(zatím potvrzené pouze testem) a já se právě dozvěděla, že mi neprodlouží smlouvu, protože se ruší prodejna. Do toho studuji dálkově vysokou školu a mám tento rok státnice, aby toho nebylo málo.
Smlouvu mám až do konce února a nějak nevím, co potom? Nejhorší je, že pracuji na zkrácený úvazek kvůli škole a ten se těžko shání. Nebyla jste některá z vás v podobné situaci? Děkuji předem za rady.. 