Jsem těhotná a v zaměstnání mi neprodlouží smlouvu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 09:53
Jsem těhotná a v zaměstnání mi neprodlouží smlouvu

Ahoj, prosím o radu. S přítelem čekáme miminko(zatím potvrzené pouze testem) a já se právě dozvěděla, že mi neprodlouží smlouvu, protože se ruší prodejna. Do toho studuji dálkově vysokou školu a mám tento rok státnice, aby toho nebylo málo. :( Smlouvu mám až do konce února a nějak nevím, co potom? Nejhorší je, že pracuji na zkrácený úvazek kvůli škole a ten se těžko shání. Nebyla jste některá z vás v podobné situaci? Děkuji předem za rady.. :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7128 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 09:58
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu. S přítelem čekáme miminko(zatím potvrzené pouze testem) a já se právě dozvěděla, že mi neprodlouží smlouvu, protože se ruší prodejna. Do toho studuji dálkově vysokou školu a mám tento rok státnice, aby toho nebylo málo. :( Smlouvu mám až do konce února a nějak nevím, co potom? Nejhorší je, že pracuji na zkrácený úvazek kvůli škole a ten se těžko shání. Nebyla jste některá z vás v podobné situaci? Děkuji předem za rady.. :)

A ve škole máš klasicky denní ?? Pokud ano, tak by ses nemusela hlásit na ÚP kvůli placení zdravotního.
A nebo si najdeš od února další práci. Možná je i neschopenka, kdyby ti nebylo dobře. Na tu ale musíš nastoupit ještě v zaměstnání a nebo v lhůtě 7 dní po skončení zaměstnání . Jenže ze zkráceného úvazku asi moc peněz mít nebudeš a navíc budeš omezená vycházkami.

Jinak se bude muset postarat otec dítěte.

Příspěvek upraven 02.01.19 v 10:02

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 09:58

Jen ještě doplním, že pracovat chci jít, jen nevím jakou práci zvolit na to krátké období, nerada bych někomu udělala nepříjemnost, že mě přijme a já chvilku na to půjdu na mateřskou. A nevím jestli bych z toho akorát já neměla problém, že nastoupím těhotná aniž bych to zaměstnavateli ře­kla?

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7128 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 10:04
@Anonymní píše:
Jen ještě doplním, že pracovat chci jít, jen nevím jakou práci zvolit na to krátké období, nerada bych někomu udělala nepříjemnost, že mě přijme a já chvilku na to půjdu na mateřskou. A nevím jestli bych z toho akorát já neměla problém, že nastoupím těhotná aniž bych to zaměstnavateli řekla?

A mšá dost odparcováno na PPM ?? Jinak pokud nastoupíš do práce, kde tě třeba vyhodí kvůli těhotenství, pak je ochranná lhůta dlouhá jen jako poslední zaměstnání.

Lendeš
Kelišová 5738 příspěvků 02.01.19 10:08
@P4ja píše:
A mšá dost odparcováno na PPM ?? Jinak pokud nastoupíš do práce, kde tě třeba vyhodí kvůli těhotenství, pak je ochranná lhůta dlouhá jen jako poslední zaměstnání.

Ochranná lhůta poběží i z tohoto zaměstnání, pokud teda dělá na pracovní smlouvu (u dohod je to složitější). Nástupem do nového zaměstnání by se přerušila a po jeho skončení, by běžela nevyčerpaná lhůta z prvního + lhůta z nového do max. 180 dní. Jen výše PPM by se počítala pouze z posledního zaměstnání.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 10:09
@P4ja píše:
A ve škole máš klasicky denní ?? Pokud ano, tak by ses nemusela hlásit na ÚP kvůli placení zdravotního.
A nebo si najdeš od února další práci. Možná je i neschopenka, kdyby ti nebylo dobře. Na tu ale musíš nastoupit ještě v zaměstnání a nebo v lhůtě 7 dní po skončení zaměstnání . Jenže ze zkráceného úvazku asi moc peněz mít nebudeš a navíc budeš omezená vycházkami.

Jinak se bude muset postarat otec dítěte.

Příspěvek upraven 02.01.19 v 10:02

Právěže mám školu jako dálkové studium, což mi celé komplikuje. Otec dítěte se postará rád, ale každá koruna dobrá. :) A chtěla bych právě radši to zaměstnání, ale nevím jaké zvolit abych zvládla dodělat tu školu. :nevim:

Lendeš
Kelišová 5738 příspěvků 02.01.19 10:09
@Anonymní píše:
Jen ještě doplním, že pracovat chci jít, jen nevím jakou práci zvolit na to krátké období, nerada bych někomu udělala nepříjemnost, že mě přijme a já chvilku na to půjdu na mateřskou. A nevím jestli bych z toho akorát já neměla problém, že nastoupím těhotná aniž bych to zaměstnavateli řekla?

Nemáš povinnost oznamovat zaměstnavateli těhotenství.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 10:14
@Lendeš píše:
Ochranná lhůta poběží i z tohoto zaměstnání, pokud teda dělá na pracovní smlouvu (u dohod je to složitější). Nástupem do nového zaměstnání by se přerušila a po jeho skončení, by běžela nevyčerpaná lhůta z prvního + lhůta z nového do max. 180 dní. Jen výše PPM by se počítala pouze z posledního zaměstnání.

Děkuji za info, pracuji na pracovní smlouvu, jen mám zkrácené hodiny. Jakože by se PPM nepočítala z posledního roku, ale jen z toho posledního zaměstnání? Omlouvám se jestli tomu špatně rozumím, ale je to pro mě nové.

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7128 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 10:15
@Anonymní píše:
Právěže mám školu jako dálkové studium, což mi celé komplikuje. Otec dítěte se postará rád, ale každá koruna dobrá. :) A chtěla bych právě radši to zaměstnání, ale nevím jaké zvolit abych zvládla dodělat tu školu. :nevim:

No ono, pokud chceš dodělávat školu těhotná, pak si myslím, že budeš mít, co dělat sama se sebou natož ještě práci k tomu. A nešlo by dělat něco z domu. Případně, jestli umíš jazyky nebo tak, tak si třeba přivydělávat nějaký doučováním.

A nebo se poohlédnout po nějaké výpomoci, úklidu, ale to ti asi zase bude k ničemu vzhledem k té mateřské :(

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7128 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 10:18
@Anonymní píše:
Děkuji za info, pracuji na pracovní smlouvu, jen mám zkrácené hodiny. Jakože by se PPM nepočítala z posledního roku, ale jen z toho posledního zaměstnání? Omlouvám se jestli tomu špatně rozumím, ale je to pro mě nové.

Jj, počítala by se ti z posleního zaměstnání…Takže pro tebe by asi bylo lepší spočítat, jestli by ti ochranná lhůta z toho, co teď máš, vyšla do nástupu na PPM.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 10:18
@P4ja píše:
No ono, pokud chceš dodělávat školu těhotná, pak si myslím, že budeš mít, co dělat sama se sebou natož ještě práci k tomu. A nešlo by dělat něco z domu. Případně, jestli umíš jazyky nebo tak, tak si třeba přivydělávat nějaký doučováním.A nebo se poohlédnout po nějaké výpomoci, úklidu, ale to ti asi zase bude k ničemu vzhledem k té mateřské :(

Souhlasím, už teď mám co dělat.. Jazyky umím, jen ne asi na tak dobré úrovní. Kdyby nerušili prodejnu, tak tohle nemusím vůbec řešit, protože tu mám klid a můžu se učit :nevim:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7128 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 10:20
@Anonymní píše:
Souhlasím, už teď mám co dělat.. Jazyky umím, jen ne asi na tak dobré úrovní. Kdyby nerušili prodejnu, tak tohle nemusím vůbec řešit, protože tu mám klid a můžu se učit :nevim:

Tak spočítej, jeslti ti ochranná lhůta vyjde do nástupu na PPM, což by asi měla a nikam se nehoň. A jinak doučování a nebo se třeba domluvit s nějakou maminkou od vás, že jí vyzvedneš děti ze školy, pohlídáš třeba.

Enmamma
Závislačka 3206 příspěvků 02.01.19 10:23
@Anonymní píše:

Tak, ať se o tebe postará přítel a ty můžeš v klidu dostudovat. Nebo mu to je zatěžko?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.01.19 10:27
@Enmamma píše:
Tak, ať se o tebe postará přítel a ty můžeš v klidu dostudovat. Nebo mu to je zatěžko?

Není mu to za těžko, ale je přeci škoda přijít o mateřskou, když pracuji několik let a mám na ni nárok..

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 7128 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 10:31
@Anonymní píše:
Není mu to za těžko, ale je přeci škoda přijít o mateřskou, když pracuji několik let a mám na ni nárok..

Tak, jak jsem psala, jestli ti ochranná lhůta 180 dní vyjde, což by měla, tak bych se do další práce nehrnula.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >