Jsem zoufalá z uspávání dcery

198
19.1.21 20:45

Jsem zoufalá s uspávánim dcery

Zdravím, mám dceru 18 měsíců, ale jsme uz zoufalý s uspávánim. Spí ještě dopoledne( cca kolem 12 max 1.5) a to většinou jak vypije mlicko tak se prituli a během chvilky usne, ale večerní uspáváni je i přes hodinu :( většinou se snažíme jit uspávat když je ospala a to je většinou kolem té 9, ale usne až tak v 10 i později. Když dceru hlídají moji rodiče tak jim usne taky hned po vypiti mlicka tak jak nám v poledne a to už kolem 8 tak si furt říkám kde děláme chybu. :nevim:
Chodíme normálně ven a doma si taky hrajeme, ale to večerní uspáváni prostě nějak nezvládáme kolikrát tam s ní je člověk i hodinu a ona stejně neusne a když to uspáváni odlozime na později tak je pak pretazena a taky to trvá takže si uz nevíme rady co děláme špatně :nevim:
Normálně se vykoupe a před spaním se snažíme ju uklidnit tim, že si třeba čteme a prohlizime knizky.
Někdo nějaké rady? Uspávat tím, že ji dáme do postýlky, aby usla sama to jsme už zkoušeli, ale marně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3389
19.1.21 20:48

Tak to zkusit taky kolem 8, jako rodiče?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20209
19.1.21 20:49

Moje dcera to měla stejně a má do dneška. Trvá hodinu než usne bez ohledu na únavu. Radu mám jedinou. Nauč se s tím žít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
19.1.21 20:51
@jita22 píše:
Tak to zkusit taky kolem 8, jako rodiče?

I když půjdeme v 8 stejně tam s ní budeme přes hodinu. Našim usne během chvilky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2524
19.1.21 20:55

Moji dceři jsou 4 a teď ji zrovna už hodinu uspavam a to ma za sebou školku, trenink na běžkách a jeden on-line kruháč… vypadá, že by dala ještě 10 km běh. :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
398
19.1.21 20:57

No a nepotřebuje samotu? Nechat v posteli dát pusu pohladit a odejit? Popřípadě se v časovém intervalu vracet, když bude pobrekávat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3389
19.1.21 20:59
@RockFous píše:
I když půjdeme v 8 stejně tam s ní budeme přes hodinu. Našim usne během chvilky :nevim:

No, tak to jinou radu nemám. Jedině pustit jí k usínání audio pohádku třeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
867
19.1.21 21:06

No a když he schopná vaším usnout i v těch 8, co začít ukládat ještě dřív, ať máte večer pro sebe? Já třeba i s tříletým v podstatě zahajuji přípravy do postele už okolo 18 - dám večeři, pak pomalu koupat, pak podle nálady si chvíli hrát/číst a pak už pomalu lehnout. Něco si pak třeba povídáme nebo ho jen hladím. A 19:30 je prakticky bez výjimky uloženo. A já mám klid (teda teď máme ještě mimino, ale dřív to byla doba klidu :lol: )… takže u vás třeba začít ukládat okolo 19.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
19.1.21 21:13

Máme stejný problém. Ať už jde spát úplně unavená nebo si jdeme dříve lehnout, tak usínání trvá 30-60min. A to musíme ležet spolu v posteli a až po usnutí dávám do postýlky. Taky si nevím rady jak to změnit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
19.1.21 21:24

A proto jsem si dceru nenaučila na uspavani. Jako malá dostala mlíčko pohlazení pusinku dudlík a spát. Teď má 4 roky a je prima si k ní lehnout povídáme o školce atd. Ale je zvyklá usnout sama. Odcházím ikdyž je ještě vzhůru ona do chvilky usne a někdy tam s ní jsem dokud neusne protože chci. :srdce:
Když vidím kámošky co tam s dětmi jsou hodinu a někdy víc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
386
19.1.21 21:27

Joo taky jsme meli par takovych dni… Chce to vydrzet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8574
19.1.21 21:29
@Deneriss píše:
A proto jsem si dceru nenaučila na uspavani. Jako malá dostala mlíčko pohlazení pusinku dudlík a spát. Teď má 4 roky a je prima si k ní lehnout povídáme o školce atd. Ale je zvyklá usnout sama. Odcházím ikdyž je ještě vzhůru ona do chvilky usne a někdy tam s ní jsem dokud neusne protože chci. :srdce:
Když vidím kámošky co tam s dětmi jsou hodinu a někdy víc…

Já tady to uspávání taky nechápu. Absolutně to neznám. Mám to více méně stejně jako ty. Ženský si je na to navyknou a pak jsou zoufalé. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1300
19.1.21 21:32

@Šmoulice přesně. Vidím to fakt u kámošek, vždycky říkají jakou mám pohodu, ale přitom si to udělaly samy. Třeba když jsme na chatě ženský a děti a já tam sedím u stolu vesměs sama a matky uspavaji no to by mě jeblo :)
Jaký si to uděláš.. Teď čekám druhé a hodlám mu dát stejnou „školu“ :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11036
19.1.21 21:34
@Deneriss píše:
Když vidím kámošky co tam s dětmi jsou hodinu a někdy víc…
@Šmoulice píše:
Já tady to uspávání taky nechápu. Absolutně to neznám. Mám to více méně stejně jako ty. Ženský si je na to navyknou a pak jsou zoufalé. :roll:

Každé dítě je jiné.
Co jde s jedním snadno, to s druhým může být až za cenu psychického zlomení na způsob kojeňáku. A to každý nechce, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8574
19.1.21 21:37
@Deneriss píše:
@Šmoulice přesně. Vidím to fakt u kámošek, vždycky říkají jakou mám pohodu, ale přitom si to udělaly samy. Třeba když jsme na chatě ženský a děti a já tam sedím u stolu vesměs sama a matky uspavaji no to by mě jeblo :)
Jaký si to uděláš.. Teď čekám druhé a hodlám mu dát stejnou „školu“ :mrgreen:

Taky jsem názoru, že jaké si to uděláš, takové to máš. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat