Jsou vánoční prémie běžné?

Anonymní
10.12.19 15:45

Jsou vanocni premie bezne?

Ahoj :) jen takovy maly pruzkum pro zajimavost, jak je to u vas nebo jak myslite ze to je v okoli. Dostala jsem vanocni premie, jsem nadsena a vdecna, ale v rodine reakce „hmmm, normalka“… z nasledujici diskuse pak vyplynulo, ze to vnimaji jako naprostou normu, ze jim s prosincovou vyplatou pristane na uctu par desitek tisic navic, ze se to proste dela vsude a je to brano jako podekovani a „povinnost“ dobre firmy… jake jsou vase zkusenosti a klidne i vyse odmen… diky :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
169
10.12.19 15:48

Nevim jestli desitek tisic, ale premie jsou naprosto běžné :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1876
10.12.19 15:49

Osobně to za normální nepovažuji. Jedná se o odměnu za mimořádnou práci a to, že ji v některých zaměstnáních zaměstnavatel běžně dává všem a na papír jen vymyslí nějaké odůvodnění, to je jeho dobrá vůle, nikoli povinnost. Setkala jsem se s tím, že kolegyně přestoupila ke mně do kanceláře z jiné pozice, ap rotože byla zvyklá, že se prací nepřetrhne, žádnou prémii nedostala. Byla z toho tak rozčarovaná, neb byla zvyklá, že vždy něco dostane a s penězi počítala, že se dokonce šla informovat, aby zjistila, že vedoucí jí napsala jako návrh 0,–. Nicméně stále si říkám, že pokud jde o odměnu za MIMOŘÁDNOU práci a ona se ani v té ŘÁDNÉ nepřetrhla, tak vedoucí měla na toto plný nárok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

V mém úplně prvním zaměstnání v životě (veřejná správa) jsme měli vánoční prémie do 10 000 Kč, což bylo úžasný a udělalo mi to dost vysokou laťku v očekávání v dalších zaměstnáních. Pak jsem šla na zákaznickou podporu do firmy, kde byl mizerný plat a ani neměli vánoční prémie, takže to bylo celkem zklamání. Teď dělám ve firmě, která sice nemá vánoční prémie, ale 2× do roka dostáváme bonusy (10 000 - 20 000 Kč), takže asi neřeším :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

U nás nic takového není. Přemýšlím, jestli v některém zaměstnání před dítětem, ale to je 10 a víc let zpátky… a jistá si nejsem. V jednom - státním - jsme dostali všichni z organizačních důvodů výpověď (rušilo se celé oddělení) a končili jsme s koncem roku. A tam teda určitě něco proběhlo minimálně právě ty poslední Vánoce, bylo vidět, že se nám vedení snaží aspoň trošku kompenzovat tu ztrátu zaměstnání. Ale v soukromém sektoru paradoxně nikdy nic, maximálně „dárek“ typu hrnek s logem firmy :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 15:50

Moje rodina neví kolik vydělávám peněz a jaké jsou mé odměny a jestli vůbec jsou. To ví jen můj manžel a kdyby někdy o tom někomu z rodiny řekl, tak už to nebude vědět taky. Takže je klid.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

Ano, pritel ma každý rok „premie“ ve skutečnosti to je bonus co dostávají 2× ročně a jeden vychází právě na prosincovou výplatu. U nas v malé firmě premie nikdy nebyly, v obálce jsme dostali přání hezkých svátku :mrgreen:
Takže dostat třeba desitku k výplatě, jsem nadšená stejně jako ty :mrgreen:
Rodinny prislusnik dělal v jedné nejmenované tv v kanceláři, premie teda jako jo, ale asi 2000 coz je skoro nic

• Citovat
  • Nahlásit
4523

Já myslím, že vánoční dárek v podobě prémií je už dnes opravdu běžný ve většině firem, ale rozhodně ne všude v řádu desítek tisíc. U nás jsou to třeba „jen“ tisíce, takže za mě je Tvé nadšení oprávněné, gratuluju a kup si něco hezkého :palec: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20583
10.12.19 15:52

U nás je to celkem běžné, ne že bych s tím na 100% počítala, ale co vim, tak byly snad v každém zaměstnání :D co už třeba není tak běžné je třeba 13. a 14. plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 15:52

Premie jsem mela ve zdravotnictvi ve statnim sektoru za 12 let jednou a byly to jednotky tisic pred zdanenim.

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
10.12.19 15:56

A nezavideli ti spíš příbuzní? :) Vánoční prémie pro každého bez ohledu na výkon mi jako normálka nepřijdou, zvlášť pokud nejde o malou částku

• Citovat
  • Nahlásit
1177
10.12.19 15:58

Taky dostavame premie ale ve smlouve to nemame. Takze je jen na zamestnavateli jestli nam je da nebo ne. V dnesni dobe je to asi bezne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
10.12.19 15:58

Běžné nebo samozřejmé to rozhodně není v žádné výši, natož v řádu desítek tisíc ;-) a to mluvím o Praze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52162
10.12.19 16:00

My premie dostavame (financni a byl i vecny darek).
Okoli se nezminuji a vubec tohle spolu neresime. Takze nazory neznam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1697
10.12.19 16:02

My máme, přibližně ve výši jednoho platu. jestli je to norma nevím, ale manžel to má taky tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat