Jste “dobré manželky”?

626
30.6.20 12:38

Jste “dobré manželky”?

:mavam: Mám dnes skoro volný den, tak zakládám jen tak na odlehčenou.

Mám normálního, soběstačného muže a moje kamarádky jsou na tom plus mínus stejně. Občas něco uvařím, když je chuť, občas uvaří muž, semtam to doma trochu pofackuju, jinak chodí paní na úklid. Máme malé dítě a pracujeme oba. Nefunguju jako služka, chlap nemá “požadavky”, jak to má doma vypadat s tím, že postarat se o to musím samozřejmě já, taky bych ho s tím poslala někam.
A teď :lol: když se ocitnu se synem někde mezi dětmi, tak se vždycky dám do řeči s nějakou maminkou a překvapuje mě, kolik jich manželům bezduše slouží. Musí už běžet domů, protože “manža” přijde nedlouho z práce, a tak je třeba připravit mu oběd, aby to měl hezky čerstvé a teplé. Ráno brzo vstávají, aby muži připravily svačinku do práce, ideálně plnohodnotnou včetně masa. Doma pořád uklízejí, protože manžel NESNÁŠÍ bordel. Na otázku, proč teda neuklízí sám se dozvím, že přece chodí do práce, tak nebude makat i doma. Prostě všechno se přizpůsobuje chlapovi, jak kdyby to byl Bůh.
Proč? Protože je živí, i když je to jeho povinnost? Jste taky takové? Co vás k tomu vede?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

905
30.6.20 12:42

BÝVALA jsem taky taková. Postupem casu jsem zjistila, že bych se musela rozkrájet na deset, takže jsem teď v tomhle ohledu zmoudřela a povinnosti si tak nějak dle potřeby dělíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
30.6.20 12:42

Sice toho svýho neobskakuju jak slepice, ale na druhou stranu zastáváme názor, že to jak vypadá domácnost a chlap je zejména vizitka ženy. Takže podle mě něco mezi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
571
30.6.20 12:43

A co je špatného na tom, že spěchají domu aby muž měl čerstvé a teplé jídlo po návratu z práce? Ten můj je hrozně utahaný, já zatím práci nemám, tak chci mu dopřát teplou večeři a klid, který nemá jinde. Přijde mi blbě aby on se vrátil a já mu řeknu - uvar si sám, co je potom, že jsi po 10hodinove šichte a živíš nás, jsem emancipovana žena a vůbec ne žádná služka, tak si namaž rohlík. Jsem zvedava jak dlouho by to vydržel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
30.6.20 12:45

No něco takového by mi chlap mohl říct. :mrgreen: Já to spíš dělám sama od sebe. Od toho svého nic moc nečekám. Umýt nádobí nebo vysávat mu vůbec nic neříká. :lol: Já jsem docela pedant na úklid a proto po něm vůbec nic nechci. Přijedu večer z práce, doma trochu poklidím, uvařím a pak se věnujeme sami sobě. Bohatě mi stačí, když přítel vyvenčí psa a někdy mi třeba uvaří. Ale určitě bych mu nedělala svačinu do práce nebo něco takového a brala to jako samozřejmost. Spíš takové věci dělám, když mu chci udělat radost a to samé dělá i on. Kolikrát když se chystám na pořádnej úklid tak ho posílám ještě do hospody aby mi doma nepřekážel :lol: A k tomu - rychle domů, přijede mi chlap… Někdy po práci se na nějaký povinnosti z vysoka vykašlu a jdu si s holkama třeba sednout na víno… A světe div se… přítelovi to nevadí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
626
30.6.20 12:46

@someargue já nevím, třeba to, že nebudu tahat dítě po hodince domů, jen aby tatínek měl na stole včas teplý oběd?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3007
30.6.20 12:47

Nejsem. O domácnost se starám sama, protože chci a protože chlap dělá jiné věci. Svačinu jsem mu delavala před mateřskou, když jsem chystala sobě. Protože by si jinak koupil pět rohlíků a vysočku a byl by pak šíleně klustej :-) Odpoledne se snažíme trávit spolu, takže hřiště a kaficka si domlouvam spíš na dopoledne, jinak mám pocit, že se některé týdny spíš doma míjíme a to mě neba. Ale oběd si ohřeje sám, aji se sám oblika a dokonce si ty hadry i sám nachysta. Teda ale když jede se starším pod stan, tak jim společný proviant radši balím já :-)
Když jsem chodila do práce a on dělal z domu, vařil a nakupoval převážně on.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
240
30.6.20 12:47

@someargue S tím souhlasím pokud žena nepracuje. Ale jakmile jsou v práci oba, tak by si měli vzájemně nějak pomáhat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2269
30.6.20 12:48

Ne, na to jsem lina. Jasný, doma bordel není, vařím tak půlku týdne. Domu se z hřiště vracíme za tátou aby si ho malej užil než půjde spát. Na zehlicku nesahnu a prupovidky ignoruju (on zehleni taky nesnasi). Na druhou stranu uklizi velmi sporadicky - ala koupelna, podlahy atp. Svačina spočívá v tom, ze tak jednou za měsíc si vzpomenu a prihodim do košíku ochuceny mliko co ma rad. Teple večeře jsou jen zbytky od oběda, párek a když se hecnu tak omeleta. Jedine co dodrzuju je nákup čerstvého pečiva a to prakticky denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12367
30.6.20 12:49

Tak snad at si každý dělá podle sebe ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
30.6.20 12:54

@KaZeAd
Hele, beru to tak, že když nechodím do práce a jsem na rodicaku, tak musím taky nějak přispívat rodině. Takže každý den vařím buď polévku nebo hlavní jídlo a 2× týdne peču. A průběžně uklizime se synem.
Rozhodně nespěchám domu ohřát jídlo v mikrovlnce, má dvě ruce a lednicí otevřít umí. Ale je pravda že za tři roky ještě nikdy nevysaval, neumyl podlahu, okna a vařil snad 2× večeři. Až se vrátím do práce, tak očekávám že se budeme střídat a taky něco budou dělat děti jako své povinnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
30.6.20 12:55

Znam oba typy zen. Ten typ, co ibskakuje muze, jsou zeny bud trochu starsi ide me-cca 40 a vys, anebo zeny, ktere jsou vicemene v domacnosti a v domacnosti se realizuji namisto profese. To nemyslim nijak hanlive. Ja manzelovi nepodstrojuju, a to duvodu, ze na to zkratka neni cas. Pracuju, vyzvedavam deti ze skoly/skolky, chodim po krouzcich. Kdyby mi manzel napsal, ze uz jede domu z prace a at mu nachystan veceri, tak bych to brala jako nejlepsi vtip posledniho desetileti. Takto to nastavene nemame, ale vidim to ve svem okoli, byt v mensine pripadu. Pokud jde o uklid, nanzel pozadavky nema, ale zaroven sam nehne prstem v domacnosti. Ma zase ale jine prednosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
543
30.6.20 12:57
@Nicole 1234 píše:
Sice toho svýho neobskakuju jak slepice, ale na druhou stranu zastáváme názor, že to jak vypadá domácnost a chlap je zejména vizitka ženy. Takže podle mě něco mezi.

Názor, kterej úplně nejvíc nesnáším a vždycky mě zvedne ze židle :D
Moje babička říkávala něco podobnýho, pamatuju si, že mě to štvalo už jako prepubertální dítě.

Jinak nic osobního, každej to má jinak, jen jsem se musela vyjádřit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12871
30.6.20 12:57
@řehořice píše:
@KaZeAd
Hele, beru to tak, že když nechodím do práce a jsem na rodicaku, tak musím taky nějak přispívat rodině. Takže každý den vařím buď polévku nebo hlavní jídlo a 2× týdne peču. A průběžně uklizime se synem.
Rozhodně nespěchám domu ohřát jídlo v mikrovlnce, má dvě ruce a lednicí otevřít umí. Ale je pravda že za tři roky ještě nikdy nevysaval, neumyl podlahu, okna a vařil snad 2× večeři. Až se vrátím do práce, tak očekávám že se budeme střídat a taky něco budou dělat děti jako své povinnosti.

To ale očekáváš pravděpodobně zbytečně. On si zvykne a proč by najednou měl něco dělat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
842
30.6.20 12:58

Každý to máme nastavený jinak. A každá jsme jiný povahy. Já jsem doma na MD. Takže každý den vařím. Buďto to vyjde tak že uvařím dopoledne a přítel si to odpo ohřeje sám a nebo mu to udělám já, nebo přijde rovnou k hotovými obědu. O víkendu dělá večeře nebo obědy on, že mi uvari, pokecáme u toho… Vykompenzuje mi to co dělám já přez týden… Do toho každý den pouklízím. Hrát si s malým, jít ven… Přítel věnci psa a vynáší odpadky…já jsem na úklid pedant takže si radši i luxuju sama aby to bylo podle mě. A nestěžuju si… Ale třeba když někde taky jsem tak se snažím být doma v tu hodinu kdy přichází přítel z práce… A každý večer mu teda připravuju oběd do práce do dózy a k tomu buďto nějaký jogurt, nebo namazany pečivo… radši mu ten oběd dám z domova, než aby si kupoval blbosti… A já to doma pak vyhodila do koše protože by se to nesnedlo. Jo a každou neděli večer mu vlastně připravím vyprány montérky do práce. Ale tím stylem že je sundam že šňůry a připravím na židli…zbytek si obstará sam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama