Kam do CAR v Brně

550
4.9.07 11:17

Kam do CAR v Brně

Ahoj holky,
Vim že tohle téma se tu už probíralo, ale já se pořád nemohu rozhodnout kam na další pokus. Byla bych moc ráda kdybyjst mě napsali svoje zkušnosti.
Napiště i ty dobré i ty špatné.
Moc Vám děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4270
4.9.07 22:22

Ahoj,

nemám sice zkušenosti s umělým oplodněním ale vzhledem k tomu že mám za sebou 3 potraty jsem zavítala i do CAR. Mám totiž zjištěnou Robertsonskou translokaci a vzhledem k počtu potratů jsme přemýšleli o IVF. Dobrý dojem na mě udělala Unica. Příjemný doktor, problematiku s námi podrobně rozebral, do ničeho nás nenutil. Rozhodnutí nechal na nás. Mám na něho i kontakt kdybys chtěla. Naopak špatný dojem udělala na mě Repromeda a to přímo paní doktorka Veselá. Přímo nás tlačila do IVF prý šance zdravého těhotenství je nulová (přitom mám zdravou dceru). Podala vyloženě matoucí informace a když jsme se rozhodli že ještě počkáme byla nepříjemná. Jinak jsem byla ještě na Obilňáku. Zde mě připadalo že o naší problematice nic neví. Takže taky jsme neměli z toho dobrý dojem. Jinde jsem to nezkoušela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
7.9.07 10:26

Ahoj,
tak to já mám jinou zkušenost něž Brum, s Repromedou a konkrétně s lékařkou Veselou, díky ní máme zdravého syna 5 měsíců a můžu říct že u nás to byl takový zázrak že se nám to povedlo, manžel nosič balancované translokace s 98% špatných spermii teda přenositelama translokací, a jen dvě % šance na to že se nám podaří mět zdravé mimi a povedlo se.Paní doktorka Veselá vždy byla velmi příjemná, když jsem porodila a volala jí měla velkou radost,během těh. kdykoliv jsem něco potřebovala tak jsem zavolala a vždy na mě měla čas a poradila.Když jsme přijely ukázat malého tak jsi našla čas na nás(i když byla časově vytýžená).Nevím jaký máte problém, ale nás to umělé oplodnění stálo dost peněz mimo to co nám platila pojišťovna ze zákona tak jsme za dva pokusy zaplatily asi 300000 tisíc a to nejsou malé peníze, a díky Repromedě nás to stálo z naši kapse asi 160000 tisíc, spolupracují s nadačním fondem Vita Humana a ta nám uhradila tu druhou polovinu.Já osobně jsem byla velmi spokojená, vždy všichni příjemní jak lékaři tak sestry, velmi dobré embryologi což je taky velmi důležité, spoustu zkušeností, ocenění za uspěchy.Tohle je moje zkušenost. :Tak hlavně ať se vám to podaří, držím ti pěstičky. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
7.9.07 11:10

Ahoj,
Tak to jsem ještě já, já jsem popletla jméno :roll: já jsem chodila k paní doktorce Hromadové na repromedu, s doktorkou Veselou jsem se taky setkala osobně, ale jen na chvílku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
11.9.07 19:37

Kam do CAR v Brně?

Ahojte holky.
Jsem tady dnes poprvé. Chystáme se navštívit CAR v Brně a tak se připojuji k tomuto tématu, protože nevím, kterou kliniku vybrat. Uvítám všechny vaše zkušenosti na kterémko-li brněnském CAR. Léčíte se některá na Heliosu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
923
17.9.07 12:00

Zdravím as připojuji své zkušenosti z CAR. V Heliosu jsem byla před rokem s žádankou, pí doktorka ale nebyla nijak vstřícná a pověděla mi že mi udělají hormonální profil, který si ale zaplatím, tak jsem to tam vzdala, profil totiž platí pojišťovna. Před 3 měsíci jsem šla do Repromedy, k pí Veselé, ta mi hned zdělila, že pokud se u nich nebudu léčit, tak si zaplatím za konzultaci 500kč, hned mi předepsala 4 balení utrogestanu, za což jsem doplatila 160kč, aniž bych ten lék potřebovala, spíš jsem po něm začala špinit, dr to nijak neřešila, měsíc se nic nedělo, a když jsem tam opět přišla na výsledky, tak nám zdělila že mi upraví hormony, ale že se musím přihlásit na čekatele IVF a že léčba bude trvat půl roku a jen za úpravu cyklu si zaplatím 4000kč - mám zvýčený prolaktin a PCO. Takže jsem to opět vzdala a přešla na Obilňák, zatím mi jen dělali opět h.profil, spermiogram a v pátek UZ. tak za 2 týdny budu vědět jestli pí Čadová bude lepší lékařka než ty předchozí.
Doufám že moje skušenost je jen výjimka, a že to není pravidlem ve všech CAR.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
19.9.07 19:34

Připojím zkušenost z Heliosu. Přešla jsem tam od své doktorky, protože šla do důchodu. Předala jsem nějaké papíry, podle kterých jsem se dozvěděla, že prý jsem neplodná a oba s manželem musíme na konzultaci a na vyšetření. Konzultace spočívala v podpisu souhlasu s ceníkem a doporučení co nejdřív se vrhnou na IVF! První spermio bylo zadarmo a dopadlo výtečně, ale pak jsme se měli nečekaně dostavit ke druhému a za to už jsme měli platit. Nevím, jestli se musí dělat 2× spermio během 2 týdnů. Týden nato jsem zjistila, že jsem těhotná, a to jsem ještě já sama neprodělala žádná vyšetření! Jak pan doktor přišel na to, že jsem neplodná, dosud nevím. Těhotenství jsem pak odchodila raději úplně jinam a tomu doktorovi jsem to ani neřekla. Snad vyberete dobře!

• Nahlásit
  • Citovat
550
20.9.07 13:56

Ahoj holčiny,
děkuju moc za Vaše postřehy a zkušenosti. A přidám svoji novou zkušenost.
Utekla jsem z Unici a nakonec se rozhodla pro Obilňák , prostě už mám těch soukromích zařízení dost. Jejich přístup je hlavně o zisku a né o pacientech. No na Oblilňáku jsem zazím byla jednou u paní doktorky ČAdové, musím říct , že jsem z ní nadšená. Udělala na mě opravdu dobrý dojem. Dohodli jsme se ,že uděláme všechny vyšetření znovu. Když viděla můj stimulační protokol z Unici , kroutila nad ním hlavou a řekla ,že pohlídá aby už se nic podobného neopakovala. Velice se divila vysokým dávkám puregonu a dni prvního UTZ. Mě se totiž předběhlo OPU oproti plánu o celý týden. Taky podle spermiogramu, říkala že to nevidí nijak černě a domluvíme se co a jak, dokonce padlo i slovo IUI a to náv v Unice nutily dárce.
Moc doufám, že jsem, vybrala dobře. Jinak samozřejmě, čekárna příšerná a WC ještě horší , čekaly jsme víc jak hodinu, ale takovej detail je mi fuk. Pro mě je důležitější aby všechno pečlivě vyšetřily a ne jak v Unice, kde jsme přišli , hned první den jsme věděli ,že je velice špatné spermio a tak šup IVF+ICSI za dva měsíce jsem měla i po OPU a taky jasno, že těhotná nejsem. Prostě " Hup na krávu..... no a tele není :-(((
Tak Vám všem držím pěsti , přeju šťastnej výběr a brzo //

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
20.9.07 14:16

Pusik ahoj - ja sice nechodila nikam s potizemi otehotnet - ale do Unici sem chodila kdysi jako normalni pacientka - a musim rict, ze loni jsem jeste pred tehu odesla prave z duvodu - ze se tam ke mne chovali - jako k zapisu do penezenky… desny pristup… jednou jsem si stopovala cas, jak dlouho stravim dobu v ordinaci pri prohlidce… chcete se zasmat?

prohlidka, pohovor s lekarem, napsani antikoncepce : čtyřiapůl minuty..... chtěla bych vidět, kolik za mě pojištovna zaplatila… když sem vylezla ven, raději sem se podívala, zda mám „kalhotky“ - nebo jestli mě vyhodili po prohlídce nahou!

Jinak, já rodila na Obilnáku - a už bych nikdy jinam nešla. Nadstandard po porodu jsem měla právě na oddělení reprodukovane gyn. - a setricky i mudri byli velmi fajn.

Hodně štěstí všem budoucím mamkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
21.9.07 07:28

Lusie
tak to mě mluvíš z duše. Oni tenhle přístup mají i při IVF, rychle na kozu , spočítá folíky, honem dolů a šup počkejte si na sestřičku ta vám dá všechyn pokyny. Dostaneš recepty a už šupeš do lékárny, pak tě moc milá sestřička naučí píchat injekce, ( snaží se ti odpovědět na všechno co jsi se nemohla zeptat doktora) no a nejvíc času strávíš u ekonomky, než se jí potaří nasmolit doklad na 21 000Kč a pak už mažeš domů.
I když při první návštěvě na nás měli času dost, to víš když ptáčka chytají…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
21.9.07 07:36

Lusie,
máš moc krásnou holčičku :-)
Teď mě tak napadlo, že v Unice je všechno jako to jejich kafe - šizený.
Jen to kafe dávají zadarmo, tak se to dá omluvit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
21.9.07 08:30

Kam do CAR v Brně?

Ahojte holky,
díky moc za vaše zkušenosti. Už si pomalu začínám dělat alespoň malý obrázek. Jsem na vážkách, jestli zůstat u Heliosu, kam jsem začátkem října objednaná na první pohovor nebo přece jen raději nejít na Obilňák. Nenajde se někdo, kdo se na Heliosu léčí?
Díky a užívejte krásných podzimních dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
10.10.07 22:39

Před 2 lety jsme byli v Heliosu. Přístup, v prvním pohovoru, příšerný, ale pak už to vcelku šlo. Ale výsledek stál za to. Má 2 roky a 15 kg. (A napoprve). Jsem ráda, že jsme ten „bussines přístup“ překousli. Laďka

• Nahlásit
  • Citovat
213
10.10.07 23:23

Ahoj všichni,já teda chodím na Obilňák a jsem tam spokojená.Jenom na dr.Juránkovou,která mě někdy připadá hrooozně náladová a mám z ní smíšené pocity.Ale dr.Čadová je skvělá i ostatní doktoři.
Doporučila jsem Obilňáki mojí kámošce,která chodila na Uniku a nelíbilo se jí tam.A teď je spokojená.
Ikdyž nám to ani jedné zatím nevyšlo,tak by jsme jinam nešly.Už s toho důvodu,že tam jsou i o víkendu,což v soukromých nejsou…A to mě připadá jako velká nevýhoda :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
12.10.07 07:44

Holčiny znovu zdravím,
tak včera jsem byla na Obilňáku, a už si tam na to prostředí docela zvykám. Byla jsem 10dc na krvi a UTZ , to v Unice nedělají . Doktoroka mi našla polycystický vaječník. No tak je jasno - v Unice tvrdily ,že jeden pracoval moc rychle a druhý byl jak po obrně. No tak teď už máme tu "obrnu vyjasněnou. Přitom stačilo provést jeden UTZ navíc. Jsem ráda že jsem odešla . Jenom doufám, že se kvůli tomu nálezu stimulace nebude muset odkládat. 31.10 jdu k paní doktorce na konzultaci a měla bych zahájit akci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama