Kam umístit postýlku?

2752
9.9.07 08:27

Kam umístit postýlku?

Ahojky,
aťhledámjakhledám nikde jsem tu tohle téma nenašla.. Možná úplně blbá otázka..nicméně: Vymýšlím, jak uspořádat naší ložnici po narození mimi a nevím, kam nejlépe umístit postýlku, aby to vyhovovalo mně (nám) i mimi..
V podstatě mne napadají tyto možnosti:
1. mít postýlku v rohu těsně přiraženou k mé posteli - Výhodu vidím v tom, že bych mimi měla hned po ruce a kdybych ho v noci kojila v posteli, tak by postýlka fungovala jako zábrana proti spadnutí, kdyby tam potom usnul… Nevýhoda - přes den se k postýlce budu dostávat pouze z té krátké strany nebo přes postel..tj. horší přístup a také nevím, jestli to mimi nebudeme v noci rušit..
2. mít postýlku přes uličku u mé postele - tj. lepší přístup, ale zase obráceně bych neměla zábranu při spaná s námi v posteli..
3. mít postýlku někde jinde v pokoji - ve více chráněném rohu, ale tak, abych na ní ze své postele viděla… Výhodu vidím v tom, že by to byl takový více chráněný kout a přes den bychom mimi méně rušili..snad…pokud bychom tam procházeli.. Jde zrovna o průchozí pokoj, ale jinak to řešit nejde..

Promiňte - bude to moje první mimi a fakt nevím, co je nejlepší. Mělo by mít mimi světlejší kout s výhledem do okna či ne?… Jaké umístění postýlky vyhovuje vám? Jinak počítám, že s námi v ložnici bude možná až do dvou let.. (doufám, že do té doby přistavíme podkroví nebo to vyřešíme jinak..

Díky moc za všechny rady, tipy, odpovědi§ .-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3496
9.9.07 08:51

Ahoj, tak kout s výhledem do okna mě dostal. Na co potřebuje výhled, když tam bude jen spát?? Ba naopak, je lepší nějaký tmavší kout, aby světlo mimčo nerozptylovalo při usínání.

Já mám postýlku na své straně postele, asi půl metru od postele, když je potřeba si ji přirazím až k posteli, ale pak je pro mě náročnější vylézt z postele. Proto ji mám převážně od postele odsunutou. Stejně pokud budeš kojit, budeš muset vstát z postele, bo mimčo bys asi z postýlky těško dostávala, kdybys ležela. Proto dle mě, postýlku mít na své straně a kousek od postele. Snad najdete místo, které vám bude vyhovovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10813
9.9.07 09:10

souhlas-postylku u sebe ale kousek odsunutou-na nocni vstavani nejlepsi a mimcu kdyz je malicke tak zadny hluk nevadi a vetsi uz bude zvykle nwbo maximalne pohladis a zas usne-aspon tak si myslim ze to vetsinou funguje.
jinak ad spani u vas v posteli-pidimimi Ti nikam neutece a vetsi je skoro skoda ucit spat s vami-pak se to tezko odnaucuje-ja si malou beru k sobe az rano na pomazleni a to uz jsem vzhuru takze si ji ohlidam aby nespadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2104
9.9.07 10:12

Já mám postýlku na své straně asi metr od postele. Pokud jsem usínala při kojení dávala jsem na kraj postele kojící polštář, aby malý náhodou nespadl. Ale jinak ho ted do postele beru až ráno a to jen někdy, jinak trvám na tom aby spal ve své postýlce.

Ad rušení - doporučuji už od začátku nebrat ohledy na to, že dítě spí. Určitě né přes den. Když jsou v porodnici tak tam taky mimi pláčou a ono třeba zrovna spí. Sebastian spal od narození snad do 1 měsíce u televize i v noci - měli jsme jen jeden pokoj. Ted je většinou v pohodě a spí i když vedle něj jede sekačka na trávu, traktor, válec, motorová pila atd. A to není hluchý. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
9.9.07 10:49

Díky za rady. Asi bude opravdu pohodlnější dát postýlku dál od postele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8647
27.10.08 08:51

Obnovuju tohle téma,protože sama taky tápu.. :roll:
Já sice neřeším,kde postýlku - tu budu mít v ložnici u postele na mé straně.ale řeším,kam přebalovací komodu,případně jinou skřínku. Mám 2 možnosti:
1. mít to v ložnici u postýlky.ale budu to tam mít strašně nahečmaný. ale má to výhodu,že budu mít vše po ruce.
2. postýlku v ložnici. Komodu s přebalovacím pultem atd. v dětském pokojíku,kam by se časem přesunula i postýlka. Znamenalo by to po koupání přebalit,namazat atd.v jiném pokoji než v ložnici,takže bych furt dítko nosila sem a tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
4.11.08 13:43

u nás praktikujeme variantu 2) tzn. postýlka je na mojí straně postele cca 50-70 cm přes uličku. v noci jsem malou vždycky kojila a přebalovala v obýváku, abych minimalizovala rušení spícího (pracujícího:) manžela. na kojení jsem ji nikdy do postele nebrala, aby si nezvykala:) jen o víkendu může od malička ráno lenošit mezi nás, když se nám nechce vstávat, ale stejně nás vždycky vyžene puch pročůrané plenky:)

befana - my máme komodu a přebalovák od malička v pokojíčku. malá byla v ložnici v postýlce jen na noční spaní. v noci jsem stejně kojila v obýváku, tak jsem jí přebalila v pokojíčku. koupali jsme vždycky ( do té doby než šla do vany v koupelně) v pokojíčku, takže mokré mimi jsem nepřenášela. přes den byla různě se mnou buď v obýváku na gauči s křeslem jako zábrana, nebo v cestovní postýlce, později na zemi…tu ložnici jsme používali jen na spaní hlavně proto, že je to nejstudenější pokoj na sever, navíc tam moc netopíme a hodně větráme, takže pro mimi nic moc prostředí:) ale dokud byla maličká na noc jsme se holt překonali a zatopili:) no a v 10M jsme jen šoupli postýlku do pokojíčku a je komplet ve svojem:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
11.11.08 15:34

befana , já bych klidně byla pro variantu 2 - stejně mimčo z vaničky někam poneseš, tak je celkem jedno, kam, o tolik delší trasa to asi nebude a budeš mít na všechno kolem aspoň dost místa. A těch pár kroků navíc do ložnice taky není zas až taková hrůza - přijde mi to jako jednoduchá trasa - koupelna-pokojík-ložnice, není to přece něco ve smyslu koupelna-pokojík-ložnice-pokojík-koupelna-ložnice-pokojík-ložnice, to už bych řešila. Sama nesnáším „naňahňané“ věci - máme to tak teď, v podstatě 1+1 + mimčo na cestě, takže kdybych měla možnost COKOLI umístit do nějakého extra pokoje nebo si dokonce moct pořídit přebalovací pult, chrochtala bych blahem :D

My máme dilema jasně vyřešené - jediné místo pro postýlku je vedle mojí postele, těsně přiražená, bez uličky, z druhé strany zeď. Snad nevadí, že je blízko okno a radiátor - co myslíte? Přebalovací pult mít zřejmě nebudeme, není kam ho dát. Jedině nějaký sklápěcí, ale nikde jsem to neviděla - v IKEA mají takový jakýsi, ale přijde mi poměrně nestabilní - určitě bych mu nedůvěřovala, až se bude mimčo přetáčet, neřku-li sedět 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
14.10.11 19:45

Ahoj holky,asi blbý dotaz,ale už bych chtěla mít postýlku v ložnici,kvůli stěhování nábytku a úklidu.Jsem 20tt.Myslím ale,že je ještě brzy.Jak jste to měly vy?Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
114
14.10.11 19:53

tak já jsem ve 37.tt a postýlku doma ještě nemám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5misa6
14.10.11 19:59

Já jsem si postýlku koupila ve 12tt:-DD

• Nahlásit
  • Citovat
teresa20
14.10.11 19:59

My měli starší, takže rozebraná byla ve sklepě a skládali jsem ji asi týden před termínem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
114
14.10.11 20:00

:-) tak já zase nakupovala věcičky a ještě jsem těhotná nebyla :D takže je to asi jedno kdy a co kdo koupí ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8928
14.10.11 21:32

Tak jestli ti tam nebude překážet, tak si jí tam dej, ale podle mě je to brzo, bude se ti do ní akorát prášit. My sestavovali postýlku den po porodu :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Izz
6.2.12 15:47

Obnovuju diskuzi. Je to asi strašně obecný, ale zajímalo by mě, jak to máte doma. Máme velikej byt, místo je kdekoli na cokoli.
Postýlka bude v ložnici, to je jasná věc.
Nevím, kde mít přebalovací pult…v koupelně nebo u postýlky? Co je praktičtější?
Přes den bude spát někde po bytě v košíku. Takže jestli mám spíš lítat do koupelny (blíž) nebo až do ložnice (dál)…a hlavně mě to zajímá z praktickýho hlediska v NOCI.
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama