Kam v Brně na procházku - výlet?
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Kam v Brně na procházku - výlet?
Milé maminky, ráda bych od Vás dostala tip na výlet či procházku s dětmi. Jsme z Bystrce, okolí už známe jako své boty tak uvítám tipy na procházky v jiné části Brna.Kde se vám líbilo? Je krásně, tak chceme někam vyrazit ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
Pěkná je obora v Holedné(prasata, daňci), Brněnská přehrada, rozhledna v Soběšicích, hodně lidí jezdí do Mariánského údolí atd. Je toho spousta!-)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Lesní cesta šumbera. Jde projít celá z konecne busu cislo 64 jit nahoru do kopce odbocit doleva.Cele to obejdete i pres klajdovku a lom zase zpatky. Pekna pochazka.Ale teda celkove tak 5-6km to urcite ma ![]()
nebo stranska skala, tak je krasne a muzete se castecne podivat i do jeskyne(doporucuji silnou baterku.) ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
My včera byli v Ochoze, nechali jsme auto nahoře u hlavní silnice, lesem došli přes chatky až k potůčku ( je tam taková restaurace a malá farma, a dál po modré, došli k jeskyni PEKárna - taky lépe s baterkou - žil tam kdysi pračlověk, pak dál až dojdete k rybníku, je tam občerstvení a zpátky. Ale je to dobrých 8 km.
A nebo na Špilberk. Rozhledna Babí lom.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ještě Hády sou pekné výhled na cele Brno a mají tam lamy. Pak mariánský údolí jak nekdo psal. Bila hora v julianove.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
ahoj!
jsme velcí milovníci procházek okolo Brna!! ![]()
Moc ovšem neradím tu cestu jak doporučuje @petra.smolicek - od konečné busu 64 (Červený písek) nahoru - je to šííílený kopec!! Na Hády a okolí Klajdovky je lepší jít seshora od zastávky busu 78 (Velká klajdovka - to je ta zastávka), všechno je jak na dlani, dá se sejít okolo jezírek Růženin lom až dolů na konečnou busu 64. Nově je tam Lamacentrum Hády - jsou tam živé lamy, dají se krmit - to je pro děti jak dělané, výborný program! Ale opravdu nedoporučuju jít to zezdola…
Naše oblíbené cíle jsou:
- Myslivna (v létě si dáme pohár a zmrzku, je tam dětské hřiště) - odtud různými cestami dolů, nejkratší je do Pisárek a na trolejbusy 25, 26 na zastávku Antrophos (mimochodem celý park i muzeum Antrophos je na samostatnou prochajdu) nebo to vezmeme přes Lesopark Starý Lískovec (je tam bazének, taková přírodní rezervace) taky sejdeme na trolejbus 25 nebo 26, ale je to velký sešup dolů
- okolí mezi Soběšicemi a Útěchovem - tam je spousta studánek, lesní naučná stezka (červená) - ta je romantická!! Pak okolí U Luže - taky studánky a pěšky do Bílovic…
- Špilberk - byli jsme zrovna včera, ale to dětské hřiště a Fittrasa se upravuje, takže momentálně na hřiště se tam jít nedá, snad to do léta upraví…
- jezero Babí doly - to je taky krásné, ale je to taky ten směr na Ořešín - šli jsme z Ořešína pěšky a pak po žluté do Útěchova a zpět
- pokud chcete dál, tak jet vlakem do Tišnova a na rozhlednu Klucanina, nově je to udělané pro děti, že se cestou plní nějaké úkoly…cesta vede přímo od vlakového nádraží, krásný rozhled
- na konečnou tramvaje 4 do Obřan a potom podél řeky směrem do Bílovic, tam je v jedné soukromé zahradě vláčkodráha, jeden pán to otevírá každou neděli od 11 hodin do večera pro veřejnost, je to zahradní železnice, ale pozor - měl to jenom ty neděle, nevím, jestli to otevírá i jiné dny, neděle určitě, to je oblíbený cíl
je toho opravdu spousta, klidně poradím další… ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak ano jak pise gerberka lze to vzit i opacne z konecne busu 78.To jdete v podstate porad z kopce.(my bydlime totiz na konecne 64 tak chodime odtamtud
)
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Děkuji všem za příspěvky, určitě něco vybereme na příště. Jen ještě upřesním že máme dvojkočárek, takže aby se vycházky daly zvládnout i s ním. Dnes jsme zkusili ten Ochoz, ale lesem vede dost kamenitá cesta tak to bylo náročné. Šli jsme až k restauraci u jelena a od tama k hájovně a do Mokré Horákova, dál bychom to nestihli.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
My dnes sli s kocarem z Lisne pres Klajdovku do Bilovic a po cyklostezce na konecnou 4. Cesta na kocar super. Jeste ted me boli nohy ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
My jsme byli v Obřanech a na Cacovickém ostrově na hřišti. Hřiště pro děcka super! Budu ráda za další tipy!
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj,
- Tak přidávám další tipy na prochajdu v Brně
- Lesná, cestou U Antoníčka= busem 57 na zastávku Lesná, Haškova (konečná), obrátit se čelem zpět a vrátit se kousek, pak hned doprava cestou okolo Domova důchodců mezi zástavbou přes louku dolů na lesní cestu mezi zahrádky a hned doleva – tam vede upravená lesní široká cesta okolo výletního místa – kapličky U Antoníčka s posezením, pak dál ulicemi Hvozdíkova a Divišova na bus 84 nebo 44
- tramvají 2, 6 nebo 5 na zastávku Polní (nemocnice Mil. Bratří), dát se po ulici Kamennádopředu – buď jít nahoru Kamennou kolonií (romantické domečky) do Lískovce (Bohunic) nebo (a to moc doporučuju) nezabočovat nahoru, ale jít po rovině do lesa, je to cyklostezka, výborná pro odrážedla, kolobrndy nebo kola, kočárky samozřejmě – cesta vede okolo řeky s nádhernými výhledy na výstaviště až do Antrophosu, okolo splavu s posezením, okolo Lanového centra(otevřené stále)
- v létě jsme moc jezdívali na přehradu a na loď, ale nemáme rádi ty davy lidí…doporučuju však jízdu motorovým člunem, zavedli to vloni jako novinku, byl tam manžel s klukama a přijeli nadšení…nebo se odhodlat na loď a jet na zastávku Osada – tam je kousek restaurace Princezna – hřiště, posezení + zpět lodí nebo pěšky na přístaviště
- krásná je cesta z Jehnic po žluté okolo jezírek(je to i naučná stezka) do Mokré Hory – bohužel jezírka jsou momentálně vypuštěná a čistí se (zjistili jsme bohužel na podzim…) – jinak je tam nádherné a je to také cyklostezka
Naše oblíbená hřiště:
- Schererovy zahrádky(tramvaj 9 nebo 11, už nevím název zastávky, je to v Černých Polích)
- nám. SNP(na Lesné, zastávky Fugnerova, tramvaj 9 nebo 11)
- nám. 28. Října + projít do Lužáneka na trolejbus 25 nebo 26 či jak kdo potřebuje..
- výborná věc je v Juliánově uprostřed sídliště– v mezibloku domů na ul. Krásného a Souběžná – je tam postavená takové obrovské dvě „trubice“ na sjíždění dolů, fakt jsme koukali, pro děcka jak dělané, bus 75
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Další témata z kategorie
Výlety s dětmi na eMiminu
Kam na rodinný výlet s dětmi?
Inspirujte se v mapě výletů nebo přidejte vlastní oblíbené místo. Sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.