Kamarádka? Co myslíte?

Anonymní
10.7.21 16:11

Kamarádka? Co myslíte?

Prosím zachovat anonym. Mám kamarádku skoro 20 let, seznámili jsme se za svobodna v práci a zpočátku jsme vyrážely dost často do společnosti. Já jsem se časem vdala, ona žije dlouhodobě s přítelem, obě máme děti, ona starší. Byla mi na svatbě, já jsem byla za ní v porodnici, když porodila, ona za mnou ne. Když byly děti malé, dost často jsme někam chodily společně s dětmi, časem – poslední léta, už bez dětí, hlavně za kulturou, občas na kafe. Nebydlíme moc blízko, takže se nenavštěvujeme, vídaly jsme se tak jednou měsíčně, psaly jsme si maily, zprávy. Já v práci dostávala lístky zdarma, takže často jsem jí zvala, občas koupila ona a já si svůj lístek zaplatila. Když nemohla najít partnera, snažila jsem se jí pomoct, víceméně jsem jí partnera našla já. Když ztratila zaměstnání, taky jsem se jí snažila pomoct, posílala inzeráty, ozývala se, jak se má, jestli se nepotřebuje vypovídat. Před rokem a čvrt začal Covid, u mě v práci to začalo být na prd, celou dobu jsem žila v nejistotě, byli jsme na 60% platu, řešila jsem to brigádami. Kultura nebyla, ani otevřené restaurace, takže jsme se viděly pouze jednou, loni v létě. Letos na jaře jsem si uvědomila, že se vlastně ozývám jen já jí, jak se má, co dělá, psala jsem co děláme my, ale nijak jsem si nestěžovala. Ona sotva odepsala, maximálně tak, že je u nich všechno při starém, někdy ani to ne, jen poslala nějaký vtip. Rozhodně žádná snaha mi nějak situaci ulehčit. Nechci žádnou fyzickou nebo finanční pomoc, nejsem ten typ, jen by mi pomohl psychicky nějaký zájem, cítila jsem se dost osaměle. Začalo mě to dost mrzet, považovala jsem jí za svou nejlepší kamarádku a ona na mne v době, kdy to nemám lehké, úplně kašle, tak jsem taky přestala psát. Ozvala se až nedávno, jak se mám, jestli někdy ještě vyrazíme do divadla, nic víc. No, vůbec nemám chuť s ní už vyrazit nikam, dodávat jí zase lístky zdarma, už ani nevím, co bych si s ní povídala, když nemá o mě žádný zájem. Jen přemýšlím, jestli se na to mám úplně vykašlat nebo jí mám říct, co mi vadilo a mrzelo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4492
10.7.21 16:22

Dost možná to prostě neví, co bys ocenila nebo si neuvědomuje, že se ti nedaří dobře :nevim: Takže když jí to řekneš, nic tím nezkazíš. Každopádně zájem si nemůžeš vynutit a lepší je nic neočekávat, pak člověk není zklamaný. Lístky zdarma apod. bylo tvoje rozhodnutí, nic bych jí nepředhazovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
10.7.21 16:55

A ví že se ti nedaří dobře? Ona se má teď skvěle? Třeba řeší vlastní problémy, spousta lidí se v tom teď plácá. Kamaradite dlouho, tak se sejdete na kafe a rekni ji co tě žere, možná o tom nemá tušení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
10.7.21 17:54

Zname časem to vyprchalo samo max si napiseme k narozkam…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
10.7.21 18:06

Sama pises, ze sis nijak extra nestezovala, treba vubec netusi, jak na tom jsi.

I ty listky zdarma, co ti lezi v zaludku, mohla brat jako „ona nema s kym jit, tak ja s ni pujdu, no, i kdyz me tahle kapela moc nebere“.

Sejdete se na kafe a uvidis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
10.7.21 18:11

Já bych to tak černě neviděla. Neviděly jste se během covidu. Ano, byly zavřené restaurace a kultura, ale to snad nebrání tomu, abyste se sešly. Mohla si navrhnout třeba jen procházku v parku, co já vím. Možná si něco podobného myslí i ona - tedy, že o ni nemáš až takový zájem.

Asi bych si s ní upřímně promluvila. Že tě mrzí, když jste se teď moc nevídaly, že se cítíš sama. A uvidíš. Pokud je kamarádka, chytne se za nos, sejdete se, a vše bude při starém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
10.7.21 18:31

Já bych se rozhodně nevnucovala. A kdybych měla pocit, že je mezi náma nějaký problém nebo bych se potřebovala jen vyzpovídat, tak bych zvedla telefon, zavolala a vše si s ní vyříkala.
Pokud by se chovala odtažitě, nechtěla se mnou mluvit, tak bych si řekla, že naše přátelství očividně opadlo a dál bych to neřešila, nepsala bych jí. Maximálně „čekala“ až se třeba ozve ona a projeví zájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 20:17

Že mám problémy se zaměstnáním věděla, věděla i že problémy má v podnikání díky Covidu manžel. Ona se má pořád stejně, stabilní zaměstnání, nikdo nebyl nemocný, nemá problémy. Pokud jste to četly celé, tak jsem jí psala mnohokrát, ale ona skoro neodpovídala, nenapsala sama, nezavolala, vnucovat se nemůžu a nechci. Jít někam nechtěla kvůli Covidu, bála se, není naočkovaná, nestýkala se s nikým. To chápu, nechápu, že se ani neozvala. Do divadla chodila ráda, nešla by někam, kde by jí to nebavilo. Píšu to jen proto, že jsem si uvědomila, že často pro ní něco dělám a ona nic. To už ale neřeším, jen řeším, jestli to nechat vvyhnít do ztracena nebo jí říct, že mě to mrzelo.

• Citovat
  • Nahlásit
10079
10.7.21 22:04

Myslím, že si to moc bereš. Já taky nejsem zrovna ozývací kamarádka, přitom mám kamarádky ráda a myslím na ně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Roznova
10.7.21 22:28
@Anonymní píše: Že mám problémy se zaměstnáním věděla, věděla i že problémy má v podnikání díky Covidu manžel. Ona se má pořád stejně, stabilní zaměstnání, nikdo nebyl nemocný, nemá problémy. Pokud jste to četly celé, tak jsem jí psala mnohokrát, ale ona skoro neodpovídala, nenapsala sama, nezavolala, vnucovat se nemůžu a nechci. Jít někam nechtěla kvůli Covidu, bála se, není naočkovaná, nestýkala se s nikým. To chápu, nechápu, že se ani neozvala. Do divadla chodila ráda, nešla by někam, kde by jí to nebavilo. Píšu to jen proto, že jsem si uvědomila, že často pro ní něco dělám a ona nic. To už ale neřeším, jen řeším, jestli to nechat vvyhnít do ztracena nebo jí říct, že mě to mrzelo.

Nech to vyhnit, nevrtej se v tom vice.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat