Strach z očního kontaktu

Anonymní
10.7.21 14:04

Strach z očního kontaktu

Ahojte..pár měsíců trpím trošku takovou dá se říct obsesí. U některých lidí mám problém s očním kontaktem. Dívám se těm lidem do očí, ale pokaždé při tom pohledu znejistim a uhnu a pak si všimnu, že tím znejistim i ty ostatní a pak se mi moc nechcou dívat do očí a uhýbají taky a pak při každém pohledu se cítím divne a nesva..nevím jak se toho strachu zbavit..bojím se, že se dívám asi nějak divně a že si pak o mě musí myslet, že jsem divná…setkal se s tím někdy někdo?

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17383
10.7.21 15:33

Úzkostná proucha, tipuju že by se našly i další příznaky spojované se sociální fobií.

Nejspolehlivější cesta jak s toho ven je psychoterapie. Terapeut/ka zvládne, když se ze začátku na ni nebudeš dívat a alespoň jasně uvidíš pokrok, když najednou ti to u ní/něj přestane vadit :-D

mrkni třeba sem pro základní info, jak úzkost funguje a co s ní dělat, třeba to bude stačit.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

a

https://www.antikvariat-benes.cz/…i-fobii.html

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.7.21 17:39

To jsem taky mívala, většinu dětství a dospívání. Byla jsem velice samotářské, nepříliš společensky zdatné dítě, z maličké rodiny, s minimem kamarádů. Lidi mě stresovali, neuměla jsem to s nimi, nevěděla jsem, kdy něco říct a kdy ne, jak vlastně stát, jak se tvářit, jak blízko si stoupnout… Nemluvě o tom, že jsem neměla tušení, o čem se s lidmi mám bavit.

Pomohlo, když jsem si našla zájmovou činnost, kde byla spousta podivínů a já jsem si tam připadala skoro normální. Zjistila jsem, že je to velmi tolerantní prostředí a nikdo si o mě nebude nic myslet a nijak mě hodnotit a že se nemusím bát, že divně vypadám, divně stojím, divně vypadám, nevím, co říkat… Tam bylo zvláštních lidí dost, navíc jsme měli společné téma k hovoru.
Mohla jsem si zkoušet, jak mluvit s lidmi, a nevadilo, když se mi to nepovedlo. Časem jsem se naučila a teď jsem úplně normální :lol: Ten oční kontakt se pak spravil sám od sebe :nevim:

  • Citovat
  • Nahlásit
47
10.7.21 18:12

A nemáš problém se sebevědomím? Že si o tobě někdo začne myslet, že jsi divná a že se divně koukáš… Nemáš i strach z toho, že máš třeba křivý nos nebo moc šišatou hlavu? Zaměřila bych se na tohle.
Tolik neřeš, co si o tobě ostatní myslí. Zkus si říct, sami čumí divně, měli by si dát pozor, abych si o nich nemyslela, že jsou divní. :lol:

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat