Kamarádka... ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
JaneZb
Nováček 7 příspěvků 01.03.18 07:43
Kamarádka...Ano či ne?

Ahoj. Mám kamarádku. Je o dost let starší ale nikdy nám to nedělalo problém. V posledních měsících to jde vše do háje.
Naše přátelství se víceméně řídí podle ní. Když ona potřebuje nebo chce, vidíme se. Když já potřebuji nebo chci. Tak to záhadně nejde.
A takhle to vypadá naprosto se vším.
Ozývá se jen když něco potřebuje..
Chápu, že toho má hodně ale už mne nebaví poslouchat neustále NE, NE, NE..
Je neústupná a málokdy přizná chybu.
Nevím jestli tohle „přátelství“ má cenu a nevím jestli má cenu ho vůbec ještě nějak zachraňovat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:
 
LaPaloma
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 01.03.18 08:00

Už nemáš kamarádku. Přátelství vypadá jinak, a zdá se, že to víš. Podle toho se zařiď. Prostě nebudeš mít zrovna čas.

 
megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 01.03.18 08:02

Přátelství vypadá určitě jinak. Takže ji přesuň do statusu „známá“ a vykašli se na ni ;)

 
Uživatel je onlinemrav
Echt Kelišová 7962 příspěvků 01.03.18 08:13

Přátelství- to je nejen brát, ale i dávat. Zkus jí říct taky jednou NE. Věř mi, není to těžké.

 
Mašličkaa
Kecalka 256 příspěvků 01.03.18 08:39
@megy.misa píše:
Přátelství vypadá určitě jinak. Takže ji přesuň do statusu „známá“ a vykašli se na ni ;)
:palec: dobře napsané
 
robinka
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 01.03.18 08:51

Kdysi v mládí :) jsem taky jednu takovou mela. Ve chvili, kdy jsem se začala citit spis jako prostredek uspokojování jejích potřeb (vykecat se, nebýt v patek vecer sama, neustaly monolog), ukoncila jsem to, nemelo to smysl, vyvoj, nebyla v tom radost. Radsi min kamaradu nez za kazdou cenu udrzovat i nefunkční, pratelstvi'.

 
Petruna21
Echt Kelišová 9681 příspěvků 01.03.18 09:06

Řekla bych že přátelství vypadá jinak tak že bych jí jako kamarádku určitě nebrala a vykašlala se na ni :)

 
nostress
Extra třída :D 12605 příspěvků 01.03.18 10:09
@JaneZb píše:
Ahoj. Mám kamarádku. Je o dost let starší ale nikdy nám to nedělalo problém. V posledních měsících to jde vše do háje.
Naše přátelství se víceméně řídí podle ní. Když ona potřebuje nebo chce, vidíme se. Když já potřebuji nebo chci. Tak to záhadně nejde.
A takhle to vypadá naprosto se vším.
Ozývá se jen když něco potřebuje..
Chápu, že toho má hodně ale už mne nebaví poslouchat neustále NE, NE, NE..
Je neústupná a málokdy přizná chybu.
Nevím jestli tohle „přátelství“ má cenu a nevím jestli má cenu ho vůbec ještě nějak zachraňovat.

V každém vztahu je důležité hlídat si zpětnou vazbu. Kolik do vztahu dávám, a kolik za to dostávám. Tím nemyslím pouze materiální stránku. Pokud to není přibližně 50/50, tak je někde něco špatně

 
Relad
Kecalka 106 příspěvků 01.03.18 14:16

Tak přesně tohle jsem ještě před rokem zažívala. Žijeme s partnerem v Anglii a tak si tu Češi a Slováci snažíme pomáhat. Seznámila jsem se s o deset let starší Slovenkou. Ze začátku byl náš vztah vyrovnaný, ale později mě i mého partnera začala „využívat“. Začalo to, tak že jsem jí pomohla najít byt, který byl jen tři domy od nás. Poté jsme jí samozřejmě pomohli se stěhováním, já jsem s ní lítala po obchodech a sháněla vybavení, můj chlap jí to pomáhal montovat. Každý týden s námi jezdila na velké nákupy, protože neměla auto a ani partnera. Nikdy ani ze srandy mému chlapovi nekoupila třeba pivko a neřekla dík za to, že mě vozíš do obchodu, dovezl si mi pračku, namontoval polici, atd… Potom si našla partnera a kdykoliv měla nějaký problém, tak jsem jí byla po ruce, když jsem potřebovala já, tak toho měla moc, byla unavená, měla tam přítele, cokoliv. Po dvou letech jsme se s partnerem přestěhovali, a ona i s jejím chlapem byli pozvaní na jeho oslavu narozenin. Myslím, že záviděla, že my bydlíme v domě se zahradou a ona jen v garsonce a začala na oslavě plné lidí s kecy typu. „Ty se máš, že máš chlapa co se postará, co vydělává…mě nikdy nikdo nic nedal, nepomohl, ty máš vše zadarmo a podobné kecy“…/vzhledem k tomu, že jsem pracovala a s partnerem se na nákladech podílela 50/50 tak jsem nějak nechápala o čem mluví, ale to, že jí nikdy nikdo nepomohl mě zdvihlo ze židle a ruply mi nervy a v tu chvíli jsme se přede všemi zvedla a řekla jí „seber se a vypadni, si nevděčná, zahořklá a závistivá ženská, která umí jen brát a neumí dávat a takového člověka já v životě nechci, okamžitě vypadni z mého domu“…je to rok a já mám svatý klid, tzv. kamarádka mi nechybí a nakonec jsem si našla jiné a lepší, které tu pro mě jsou stejně, tak jako já pro ně.

 
JaneZb
Nováček 7 příspěvků 01.03.18 14:42

Včera jsem právě už vybuchla taky. Mám toho dost. Ovšem mám ji dost ráda a bydlíme ve stejném paneláku a ve stejném vchodě. Je to těžké. Doufám, že si dokážeme rozumně promluvit a najít střed ve kterém by to mohlo dál skvěle fungovat.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 01.03.18 14:46

@Relad Tak takový závěr jsem nečekala :mrgreen: málokdo to umí takhle utnout. A podle popisu to bylo opravdu zaslouženě.

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 01.03.18 14:47

@JaneZb Souhlasím s ostatními, tohle nemá cenu. Jediné, co mě vedlo k zamyšlení je, jak dlouho se znáte. Pokud se znáte roky a nikdy nebyla taková, asi bych ještě popřemýšlela, co ji k tomu vede. Jestli třeba není nemocná nebo tak.

 
JaneZb
Nováček 7 příspěvků 01.03.18 14:54

@Lalelale Známe se asi 3 roky. Víc teda zhruba rok.. Ne, vždy je taková. Máme týdny kdy fungujeme obě a v pohodě… Bohužel více času to spíše vypadá takhle…

 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 1334 příspěvků 01.03.18 14:57

@JaneZb Tak to bych ji asi nechala jít. Kamarády, kteří jsou tu jenom když něco potřebují oni sami, najdeš vždycky. Investuj čas do někoho jiného, kdo bude ochoten investovat stejný čas na oplátku do tebe.

 
růžový achát
Závislačka 3428 příspěvků 01.03.18 15:02
@Relad píše:
Tak přesně tohle jsem ještě před rokem zažívala. Žijeme s partnerem v Anglii a tak si tu Češi a Slováci snažíme pomáhat. Seznámila jsem se s o deset let starší Slovenkou. Ze začátku byl náš vztah vyrovnaný, ale později mě i mého partnera začala „využívat“. Začalo to, tak že jsem jí pomohla najít byt, který byl jen tři domy od nás. Poté jsme jí samozřejmě pomohli se stěhováním, já jsem s ní lítala po obchodech a sháněla vybavení, můj chlap jí to pomáhal montovat. Každý týden s námi jezdila na velké nákupy, protože neměla auto a ani partnera. Nikdy ani ze srandy mému chlapovi nekoupila třeba pivko a neřekla dík za to, že mě vozíš do obchodu, dovezl si mi pračku, namontoval polici, atd… Potom si našla partnera a kdykoliv měla nějaký problém, tak jsem jí byla po ruce, když jsem potřebovala já, tak toho měla moc, byla unavená, měla tam přítele, cokoliv. Po dvou letech jsme se s partnerem přestěhovali, a ona i s jejím chlapem byli pozvaní na jeho oslavu narozenin. Myslím, že záviděla, že my bydlíme v domě se zahradou a ona jen v garsonce a začala na oslavě plné lidí s kecy typu. „Ty se máš, že máš chlapa co se postará, co vydělává…mě nikdy nikdo nic nedal, nepomohl, ty máš vše zadarmo a podobné kecy“…/vzhledem k tomu, že jsem pracovala a s partnerem se na nákladech podílela 50/50 tak jsem nějak nechápala o čem mluví, ale to, že jí nikdy nikdo nepomohl mě zdvihlo ze židle a ruply mi nervy a v tu chvíli jsme se přede všemi zvedla a řekla jí „seber se a vypadni, si nevděčná, zahořklá a závistivá ženská, která umí jen brát a neumí dávat a takového člověka já v životě nechci, okamžitě vypadni z mého domu“…je to rok a já mám svatý klid, tzv. kamarádka mi nechybí a nakonec jsem si našla jiné a lepší, které tu pro mě jsou stejně, tak jako já pro ně.

Tedy klobouček, to musela koukat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Superštíhlá Herzigová s párkem: Jen pózovala, nebo se konečně pořádně najedla?!

Topmodelka a příležitostná herečka Eva Herzigová (45) hned několikrát čelila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Její noha s lymfedémem váží 68 kilogramů. Manžel Janice miluje

Pravá noha Janice Greenové váží neuvěřitelných 68 kilogramů. Třiapadesátiletá... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >


Reklama