KANAVIT

6165
15.5.06 08:48

KANAVIT

Prosím o radu, jaké je správné dávkování kanavitu v prvním měsíci života, první dávku jsme dostali v porodnici a nyní jsem dostala od dětské lékařky recept, ale lékárnice to na tu krabičku naškrábala tak, že to nemůžu přečíst. Mám za to, že doktorka říkala první měsíc 2-3kapky, ale nevím jestli denně ( jako je na letáčku ) nebo jen týdně ( to vidím v očkovacím průkaze) Poradíte někdo? Jinak budu muset zavolat doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
15.5.06 08:52

Já být tebou zavolám doktorce. Ale s tím denním podáváním se mi to nezdá, my užívali kanavit jako šafrán ..... Nevzpomenu si přesně, ale myslím 1 kapku 1. týden a pak 1 kapku každý měsíc!!!
Nechci kecat - ale fakt to bylo jen malinko!!

Baghira

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
922
15.5.06 08:53

Ahoj,
my jsme první měsíc brali 1 kapku Kanavitu týdně, vždy ve stejný den. Pak se bere 1 kapka měsíčně…Ale stejně bys asi své Dr. měla zavolat.
Zdravíme tvoje miminko :P .
Berča a Jiříček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
15.5.06 08:54

My ho neměli vůbec. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
15.5.06 08:56

Kanavit

Mym holkam je ted 5 mesicu (narodily se v 35. tydnu), takze vlastne necele 4. V porodnici dostaly predepsano 1 kapku mesicne, pote jim to detska doktorka upravila na jednu kapku tydne. Ja bych to videla ze to davkovani je tydne, radsi ji ale zavolej at ses si jista, za to nic nedas. Mej se krasne a preji zdraveho a hodneho mimiska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaa
1150
15.5.06 08:57

Ahojky:O)
Také si myslím, že by bylo lepší zavolat Dr., abyste se třeba nepředávkovali :roll: Mám pocit, že my jsme ho brali 1× týdně 1 kapičku, pak snad ještě méně, ale už si to přesně nevybavuju.
Papa, Jaa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ha
513
15.5.06 09:00

Ahojki,

1 kp týdně, od 2. měsíce věku 1kp/1kg hmotnosti mimča (např. u nás malá teď váží 7 kg, takže ji dávám 3 neděle 2kp a pak jedenkrát 1kp)
To celé do 6. měsíců věku.

Pa, Ha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
15.5.06 09:05

KAnavit u kojenych deti

do 1. mesice 2kapky 1× tydne
od1. mesice do 6. mesice 2 kapky 1× mesicne

nekojene deti kapky nedostavaji, maji je v UM

Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
15.5.06 09:05

Tak my to měli úplně jinak…
Dávali jsme jen jednou měsíčně, takže vždy 29. v měsíci a podle váhy (na 1 kg 1 kapku). Takže když vážil třeba 5,30kg, dávala jsem 5 kapek. Končili jsme v 6ti měsících.

Dadla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1930
15.5.06 09:06

Katko, tak já asi Vojtu předávkovala :roll: , je nekojený a kapky dostával…
D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
15.5.06 09:07

Nam to takhle rekla doktorka.........kdyz jsem zacala pridavat UM ve 4. mesici, kapicky sme uz nedavali.......

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
15.5.06 09:23

Mě to Dr. napsala na lísteček.

KANAVIT se bere v prvním měsíci 1 kapka týdně a od 2 měsíce 1 kapka za měsíc. Já to od 2.měsíce dávám vždycky když má malý měsíčniny. A ta jedna kapka se dává do půl roku.

My k tomu máme ještě vitamín D Infadin a ten bereme 1 kapku denně až do 1 roku.

Berun

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6165
15.5.06 09:33

Díky za rady, já včera dala poprvé dvě kapky podle letáku, taky si myslím, že to má být jen jednou týdně. Ještě bych se ráda zeptala jestli máte některá zkušenosti s nadýmáním bříška po kojení, my máme vzedmutejší bříško od narození, ale prohmatné, kakáme a UZ byl v pořádku. ´Dnešní noc byla ale nějaá divoká, po každém kojení se malá kroutí jako žížala a vypadá to, že pořád tlačí, sice nebrečí, ale je vidět, ž ji to otravuje, doktorka mi napsala kapičky proti nadýmání, tak jsem to poprvé ráno zkusila a po nich se mi poblinkala. Máte s tím některá zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
15.5.06 09:33

my jsme to měli úplně stejně jako BERUN. 1.měsíc 1kapka týdně a od 2. do 6. měsíce 1kapka za měsíc.

jen místo Infadinu máme Vigantol a ten prý máme dávat stále 1×denně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
124
15.5.06 09:36

Ahoj, my jsme Kanavit užívali takto: do 6 týdnů 1 kapka týdně a pak až do 6 měsíců 1 kapka měsíčně. Ale určitě bych si to ještě ověřila u tvé Dr.

Petra + Honzík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama