Kapesné od druhého rodiče, se kterým dítě nežije. Jak to máte vy?

373
24.3.21 10:20

Kapesné od otce

Pěkný den, zajímalo by mě, zda dostávají vaše děti( školáci) kapesné od druhého rodiče s kterým dítě nežije.
Já dávám 50 Kč týdně s tím, že když se doma snaží a má celý týden hezké známky, tak přihodím 20 Kč na víc :)
Mrzí mě, že dcera jezdí za svým tátou co 14 dnů a nikdy jí nedal ani korunu ať si něco koupí. Dcera si teď na něco šetří a já ji řekla aby poprosila taťku, jestli by ji byl ochotný taky přispět cca 50 Kč když u něj bude. Co to dneska je že? Dcera se stydí říct o kapesné. Vím, že kdybych já byla na straně druhého rodiče a viděla bych dítě jednou za 14 dnů, tak ráda bych ji dopřála.
Alimenty má nízké a finančně se má dobře, tak mě to trošku mrzí, že ho to samotného nenapedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2919
24.3.21 10:30

Na starší mám alimenty tři tisíce, ty ex platí jak má. Ale navíc nedal nikdy ani korunu. A to ani na rovnátka, nebo když jsem dceři platila nadstandardní zubní výkon. I s dárkama (vánoce, narozky) to moc nepřehání, občas i „zaponene“. Ke třináctým narozeninám dostala fixy :pankac:. Otec má příjem kolem 45 tisíc měsíčně.
Holky dostávají kapesné jen od nás. Mladší dvacku týdně, starší stovku týdně. Mají to jen pro svou potřebu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
24.3.21 10:33

...

A kolik je dceři? Tatínka to samotného holt nenapadne, no. Jestli se dcera stydí, tak to s ním prober ty. Myslím, že s tím fakt problém mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
24.3.21 10:34

Co takhle zvednout telefon a říct mu to? Já nevím, ty tady rozebíráš proč a jak, ale ono ho to prostě možná ani nenapadlo :nevim: Třeba si říká, že posílá alimenty, tak jí z toho dáváš kapesné. Dcera se neozve, ty se neozveš, tak proč by to dělal? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68491
24.3.21 10:35
@Tinunka píše:
Pěkný den, zajímalo by mě, zda dostávají vaše děti( školáci) kapesné od druhého rodiče s kterým dítě nežije.
Já dávám 50 Kč týdně s tím, že když se doma snaží a má celý týden hezké známky, tak přihodím 20 Kč na víc :)
Mrzí mě, že dcera jezdí za svým tátou co 14 dnů a nikdy jí nedal ani korunu ať si něco koupí. Dcera si teď na něco šetří a já ji řekla aby poprosila taťku, jestli by ji byl ochotný taky přispět cca 50 Kč když u něj bude. Co to dneska je že? Dcera se stydí říct o kapesné. Vím, že kdybych já byla na straně druhého rodiče a viděla bych dítě jednou za 14 dnů, tak ráda bych ji dopřála.
Alimenty má nízké a finančně se má dobře, tak mě to trošku mrzí, že ho to samotného nenapedne.

nevzkazuj přes dítě. Bud si požádej o zvýšení alimentů nebo mu to řekni ty.
Víc se starat nechce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
24.3.21 10:39
@unuděná píše:
Co takhle zvednout telefon a říct mu to? Já nevím, ty tady rozebíráš proč a jak, ale ono ho to prostě možná ani nenapadlo :nevim: Třeba si říká, že posílá alimenty, tak jí z toho dáváš kapesné. Dcera se neozve, ty se neozveš, tak proč by to dělal? :nevim:

To jsem chtěla vědět, jestli to mám řešit já s ním a nebo ať si to s ním vyřeší dcera. Bude ji 9 let. Určitě ho to nenapadlo, tak to s ním zkusím probrat já. Jde o to, že to není jeho povinnost, ale když se nezeptám, tak se nic nedozvíme. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
24.3.21 10:40
@Murka píše:
Na starší mám alimenty tři tisíce, ty ex platí jak má. Ale navíc nedal nikdy ani korunu. A to ani na rovnátka, nebo když jsem dceři platila nadstandardní zubní výkon. I s dárkama (vánoce, narozky) to moc nepřehání, občas i „zaponene“. Ke třináctým narozeninám dostala fixy :pankac:. Otec má příjem kolem 45 tisíc měsíčně.
Holky dostávají kapesné jen od nás. Mladší dvacku týdně, starší stovku týdně. Mají to jen pro svou potřebu.

Mám to stejně. Zkusím to s ním probrat a uvidíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
24.3.21 10:41
@Tinunka píše:
To jsem chtěla vědět, jestli to mám řešit já s ním a nebo ať si to s ním vyřeší dcera. Bude ji 9 let. Určitě ho to nenapadlo, tak to s ním zkusím probrat já. Jde o to, že to není jeho povinnost, ale když se nezeptám, tak se nic nedozvíme. Děkuji

A ona se stydí mu o to říct? To mi přijde zvláštní, že by se styděla vlastního otce.. Já bych mu to klidně navrhla, není na tom nic k rozebírání. Maximálně řekne, že ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1303
24.3.21 10:46

Napiš ex smsku „dcera si teď šetří na to a to, nemohl bys ji občas nějaký drobák také přidat? Určitě by jí to potěšilo“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 10:47

My platím alimenty 4500kč na dvě děti, k tomu jsme domluvení že kupujeme dětem obutí, bundy, veškeré věci do školy (papuče, tenisky, pouzdra, aktovky, sešity, psací potřeby…) kredit mladší, starší paušal, kroužky když byli, do škol v přírodě kapesné. A peníze už jim nedáváme nebo tam by to padlo jen na sladké bohužel a jsou i tak obézní obě bohužel. a myslím že jim dávame i tak dost.

• Citovat
  • Nahlásit
373
24.3.21 10:49
@unuděná píše:
A ona se stydí mu o to říct? To mi přijde zvláštní, že by se styděla vlastního otce.. Já bych mu to klidně navrhla, není na tom nic k rozebírání. Maximálně řekne, že ne :nevim:
Ano je nesmělá. Tak se ho zeptám já a uvidím. Zajímalo mě, jestli vůbec takto dává druhý rodič nějaké kapesné svému dítěti a nebo to tak berou všichni, že zaplatí výživné a toť vše.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8095
24.3.21 10:50
@unuděná píše:
A ona se stydí mu o to říct? To mi přijde zvláštní, že by se styděla vlastního otce.. Já bych mu to klidně navrhla, není na tom nic k rozebírání. Maximálně řekne, že ne :nevim:

Asi devce tusi, jak trapne a bolestne to pro ni nejspis dopadne, jestli je otec lakomec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16069
24.3.21 10:52
@Tinunka píše:
Ano je nesmělá. Tak se ho zeptám já a uvidím. Zajímalo mě, jestli vůbec takto dává druhý rodič nějaké kapesné svému dítěti a nebo to tak berou všichni, že zaplatí výživné a toť vše.

A nechtěl by si jí spíš otec brát častěji? Aby se před ním nestyděla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
24.3.21 10:52
@Anonymní píše:
My platím alimenty 4500kč na dvě děti, k tomu jsme domluvení že kupujeme dětem obutí, bundy, veškeré věci do školy (papuče, tenisky, pouzdra, aktovky, sešity, psací potřeby…) kredit mladší, starší paušal, kroužky když byli, do škol v přírodě kapesné. A peníze už jim nedáváme nebo tam by to padlo jen na sladké bohužel a jsou i tak obézní obě bohužel. a myslím že jim dávame i tak dost.

Nás tatínek zaplatí jen výživné 3000 tis a nic víc nepřispěje. Na školu, kroužky, oblečení na nic. Jen na letní tábor občas. Minulý rok ne a letos poslal necelou půlku. Když je u něj dcera, tak ji nedopreje ani výlet. Nic navíc nekoupí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
24.3.21 10:53
@unuděná píše:
A nechtěl by si jí spíš otec brát častěji? Aby se před ním nestyděla?

Právě, že nechtěl. Má jen jedno dítě a věčně nemá čas. Tak jak to je mu naprosto vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat