Karpály – brnění rukou

Anonymní
19.7.20 15:06

Karpály???

Ahoj,
Chtěla bych se zeptat.
Zítra si budu volat ke své obvodní lékařce, abych se domluvila, kdy si mohu přijít k ní pro žádanku na vyšetření do neorologické ambulance.
Mám už nějakou dobu problém s rukou. Kdy brní články prstů a to v noci, kdy to člověka až vzbudí. Je to dost nepříjemné. Občas není trochu i přes den, ale v noci je to šílené.
Pracuji v kuchyni.
Kdy mám až případně nárok na případnou pracovní neschopnost a jak dlouho trvá léčba? Až se karpální tunely potvrdí po vyšetření, nebo kdy? Jde mi o to, že je na vyšetření dlouhá čekací doba. Řeší se to případně vždy operativně?
Mám celkem obavy. :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19.7.20 15:27

Většina diagnostikovaných karpalu nejsou primárně karpaly, ale potíže se zády. Já osobně bych nejprve žádala rehabilitace - masáže. Zaměřeno na měkké techniky.
Pokud by nezabíralo, tak až pak ne neurologii..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72941
19.7.20 15:36

@Koblizkova1980 A není lepší ty karpály vyloučit, je na to celkem jednoduché vyšetření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
19.7.20 15:51

@Koblizkova1980
Já bych právě ráda měla jasno, jestli to ty karpály jsou nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
19.7.20 15:52

@j.a.n.i1
Ale taky dlouhá čekací doba.
Kamarád teď čekal na vyšetření EMG 3 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72941
19.7.20 16:42

@Dory22 Nevim, ja sla asi za 14 dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
19.7.20 17:23

@j.a.n.i1
Zítra si tam ráno zavolám. Ono asi, jak kde. :) Bolí to vyšetření? Jsem trochu plašan, tak ať vím, co očekávat. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4369
19.7.20 17:46
@Dory22 píše:
@j.a.n.i1
Zítra si tam ráno zavolám. Ono asi, jak kde. :) Bolí to vyšetření? Jsem trochu plašan, tak ať vím, co očekávat. :D

Vyšetření je trošku nepříjemný, ale nebolí… Dají ti na ruku elektrody a pouští slabý elektrický impulsy, při tom změří rychlost průběhu impulsů v nervech… Je sranda, jak při tom zároveň pracujou svaly, při tom elektrošoku ti samovolně cukne celá ruka… :lol: 8)
Jinak co se týká karpálů, je to různé… Cca před 15-20 lety jsem měl problém, že mě brněly konečky prstů, hlavně když jsem psal propiskou. Po 3 měsících jsem se odhodlal jít na neurologii, tam mi bez vyšetřování udělali obstřik a během pár dnů jsem měl pokoj… Nedávno totéž+bolest hřbetu ruky, po první návštěvě na neurologii mě objednal cca za 3 týdny na EMG u nich v ambulanci, pak kvůli Covidu vše zavřeno, po 2 měsících mě pozvali na nový termín na EMG a do té doby se mi to samo skoro srovnalo… :lol: 8)
Sestřenice byla před pár lety s karpály na operaci, ale u ní to byla nemoc z povolání, mnoho let v práci dělala jednostranné pohyby a přetahovala po stole v sedě těžké předměty, které měly často větší hmotnost, než je dovolená pro ženy. Pracovala v jednom strojírenském podniku na kontrole… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
19.7.20 17:57

@bse.pedro
Super, děkuji za podrobné info. :)
Doufám, že nebudu muset čekat, tak dlouho na vyšetření.
Zítra budu moudřejší až si tam cinknu.
Já už myslím na to nejhorší (zákrok). :lol:
Já si jeden týden myslela, že to taky odeznělo, ale zase se to vrátilo a je to horší.
Někde jsem četla, že dávají i sádru, ortézu apod. Tak uvidím.
To je fajn, že to odeznělo. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72941
19.7.20 18:02

@Dory22 Tak popis už máš :-) jinak u mě se právě zjistilo, že to karpály nejsou, ale páteř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
19.7.20 18:56

@j.a.n.i1 Četla jsem, že příčin může být spousta a nemusí to být nutně karpály. Ale s páteří problém nemám. Tak uvidíme. Stejnak to teď nemá smysl tady nějak řešit. Uvidím co řeknou na ortopedii. :lol: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72941
19.7.20 21:07

@Dory22 Můj jediný problém taky byly brnící prsty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
20.7.20 15:04

@j.a.n.i1
Tak jdu na neorologii v půlce srpna už jsem objednaná. Když si vzpomenu, tak dám potom vědět. :lol:
Uvidíme co mi tam řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72941
20.7.20 16:39

@Dory22 Tak super, to je aktuálně hezky termín.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2235
20.7.20 19:24

@j.a.n.i1
Já se nemohla dovolat k obvoďákovi, asi má dovolenou. Tak si musím ještě do té doby zajistit žádanku. Ale jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala se objednat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama