Co nastane, když bude krize?

774
19.7.20 13:51

Co nastane, když bude krize?

Ahoj, přidávám téma na odlehčení od dětí, manželů, práce, atd.
Ekonomové straší, že bude ekonomická krize. Já krizi v r. 2009 nevnímala, byla jsem na střední, tak jsem měla jiné starosti. Jak krize ovlivní životy běžných lidí? Co se podle vás stane? Co platy, bydlení, potraviny, práce? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13923
19.7.20 14:00

No, tohle zrovna není téma na odlehčení. Při krizi bude méně práce, bude se propouštět, platy půjdou dolů, nebudou odměny. A ceny zboží, nájmů a energií porostou. A s tím příšerným schodkem státního rozpočtu bych se bála i hyperinflace, snížení hodnoty úspor atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15200
19.7.20 14:01

@Lovelytrue no nevím, co je na tom za odlehčení :nevim:
krize už začala - zdražování, propouštění a bude hůř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6562
19.7.20 14:09
@nozu píše:
No, tohle zrovna není téma na odlehčení. Při krizi bude méně práce, bude se propouštět, platy půjdou dolů, nebudou odměny. A ceny zboží, nájmů a energií porostou. A s tím příšerným schodkem státního rozpočtu bych se bála i hyperinflace, snížení hodnoty úspor atd…

Ceny najmu si spis myslim, ze pujdou dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14698
19.7.20 14:11

@Lovelytrue No, je vidět, žes tu krizi nezažila, tak to bereš jako odlehčení.

Ale už teď je to na pováženou a to ještě s vládou, která si dělá co chce. To nedopadne dobře. :(
Jinak bude se propouštět, lidi budou šetřit, někteří prodávat auta, domy s hypotékou aj., aby vůbec vyšli. Růst platů se zastaví a každý bude rád, že někde dělá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19356
19.7.20 14:14

Co je na tom k odlehčení? Já v tý době nemohla najít práci, až mladá, bezdětná, a ochotná dělat cokoliv :think: předpokládám že jídlo půjde ještě nahoru, ted je to vše na začátku, a hodně lidí dojede na že mají půjčky na knop

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3677
19.7.20 14:15

Krachujici firmy, lidi bez prace, inflace, nesplaceni zavazku, exekuce. Asi nic moc vyhlidky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
19.7.20 14:17

@P4ja otázkou třeba je, jestli má smysl prodat dům s hypotékou. My třeba za hypotéku platíme stejně, jako kamarádka v městském bytě nájem. Takže kdybychom prodali byt a šlli do nájmu, tak si moc nepomůžeme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14698
19.7.20 14:17
@Jana525 píše:
Ceny najmu si spis myslim, ze pujdou dolu.

No, u nás šly tenkrát dolů ceny nemovitostí, protože lidi neměli na splátky hypo. Ale nájmy většinou zůstaly. Šly trochu dolů jen u těch bytů, které se pronajímaly krátkodobě, a nebo těch, odkud odešli zahraniční dělníci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
19.7.20 14:19

@Lovelytrue ja jsem krizi taky nevnimala 2008-2009, 2008jsem zmenila praci a mela jsem asi 2,5 x vyssi plat, v roce 2009 3,5× :). 2008jsem se vdavala a manzel v tedobe take asi o 20 tosic vic nez v roce 2015, kdy praci zmenil, takze pro nas to byla doba v zivote nejstedrejsi:). Ted uz se u nas i pr lidi propustila a sitiaceje “zneuzivana” na nastaveni obrovskych skrtu a zmen, ktere nemaji realny podklad, ale chapu, ze ekonomum ve vedeni mega nadnarodni anericke firmy se hodi, takze uz nedoslo na kazdorocni zvysovani platu, zruseno je povysovani, doporuceno bylo vybirat si dovolenou nebo neplacene vilno a rozhodne nebudelepe, mozna i nejake snizeni. Tak nevim, jestli tahle krize bude pro takova jak ta minula :):):). Ale vzhledem k tomu, ze jsem s detma sama tak se mi to moc nehodi, protoze uz tak se nam standard snizil… Ale to straseni ekonomu je horsi jak hygieniku :)

Příspěvek upraven 19.07.20 v 14:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14698
19.7.20 14:20
@lleennttiillkkaa píše:
@P4ja otázkou třeba je, jestli má smysl prodat dům s hypotékou. My třeba za hypotéku platíme stejně, jako kamarádka v městském bytě nájem. Takže kdybychom prodali byt a šlli do nájmu, tak si moc nepomůžeme

To je věc druhá no. Ale když vidím, jak to teď některé rodiny mají našponované, tak tam to bude síla. Ono někteří mají možnost jít k rodičům třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
331
19.7.20 14:20

Odpoved na to, co se bude presne dit nema nikdo, ani ti nejlepsi ekonomove. co bude hodne zalezi na tom, jak to ustoji banky a take na tom, jak se bude vyvijet situace ohledne koronaviru, jestli budou dalsi omezeni atd a to nejen v cr ale hlavne ve svete. muze byt jen krize jako minule, coz znamena ze se bude propoustet a bude mnoho nezamestnanych. ja si myslim, ze nasledujici roky budou krusne a muze dojit i na pad centralnich bank. mozna to budou krusne roky, ale ja to vidim tak, ze nas nezdravy a hluboce zadluzeny ekonomicky system (ted nemam na mysli jen cr, ale cely svet) potrebuje ozdravit a to bez jeho krachu asi nepujde.
velmi pravdepodobne dojde k snizeni cen nemovitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3179
19.7.20 14:29

Krize už je. Sleduj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
774
19.7.20 14:31

@lolink mě se právě zatím krize nijak nedotkla. Takže možná proto to nijak nevnímám. :nevim: a chtěla jsem právě pohled a názor lidí, co to zažili minule :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18180
19.7.20 14:36
@Lovelytrue píše:
@lolink mě se právě zatím krize nijak nedotkla. Takže možná proto to nijak nevnímám. :nevim: a chtěla jsem právě pohled a názor lidí, co to zažili minule :D

Znáš mravkolva? Tak teď stojíme na okraji a písek se nám pomalu odsYpava pod nohama. Brzo povalíme pěkné dolu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama