Kastrace kocoura

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.04.19 15:41
kastrace kocoura

Zdravím, potřebovala bych radu od někoho zkušeného. Mám doma ročního kocoura, který chodí ven a stále za ním dolézají ostatní kocouři a značkují mi okolo baráku. Zajímalo by mne, když ho nechám vykastrovat, zda ostatní kocouři dají pokoj, nebo toho mého budou stále obtěžovat. Prosím o názory. Předem děkuji :)

Reakce:
GirlsNick
Kecalka 440 příspěvků 29.04.19 15:48

Určitě vykastrovat :) minimálně nenaseká x dalších koťat a frekvence kocourů klesne :mavam:

pikola
Generální žvanilka 21076 příspěvků 29.04.19 15:48

Hlavně by jsi ho měla vykastrovat aby nedělal koťata a taky aby se nemlatil s ostatníma kocourama když chodí i ven.

Tichošlápek
Extra třída :D 14757 příspěvků 29.04.19 15:49

Náš se tedy rval a toulal i po kastraci. Ale neznackoval. Ostatní kočky lezly na zahradu tak jako tak, to nemělo vliv

iPodPrd
Kecalka 352 příspěvků 29.04.19 15:59

Kastrovat se má každý venkovní, pokud není chovný (to pak nepředpokládám, že by se toulal po venku). Kastrací přestane značkovat (pokud už není pozdě teda) a měl by ty ostatní přestat zajímat, protože už vlastně nebude hrozba pro ně. Ale to je jen teorie, v praxi to moc neznám, můj kastrovaný je zatím pořád v bytě. Ale prosím, kastrujte :kytka:

histep
Závislačka 4837 příspěvků 29.04.19 16:07

Náš kastrovaný „vůdce smečky“ si venkovní prostor značkuje, doma ale ne. Nicméně i když značkuje, tak ono to po té kastraci přestane smrdět, jen jim zůstane to nutkání „zkusit“ značkovat.
Teritorium si před ostatníma kocourama hlídá, takže se občas porve, ale jen tak decentně a naštěstí jich k nám moc už neleze.

Kelsey
Hvězda diskuse 45957 příspěvků 29.04.19 16:44

My mame domaciho kocoura a na kastraci byl, kdyz mel 10 mes., protoze mi oznackoval kabelku, koberec. Takze jsme zvedli telefon, domluvili veterinu a sel.
Pak uz nebyl nikdy zadny problem, ale my jsme vyresili zadrhel hned. Nemel cas si zvyknout na rebelii. Nema se, kde toulat. Na zahradu nebo terasu jdeme spolecne, kdyz je hezky.
Od venovnich tulaku ho drzime dal, at neco nechyti, kdyz jdeme ven, tak se stejne zadny neodvazi na zahradu, asi citi, ze je pan domaci.

Venkovni maji byt kastrovani automaticky. Pak se divme, ze se to mnozi ve velkem :zed:.
Mi muz nadava, ze delam na zahrade verejny utulek, ze krmim ty chudacky od nezodpovednych lidi, kteri jsou lini kocky a kocoury kastrovat, radeji utraci za cigarety.
Na takove maji prachy.

Kiminkkka
Kecalka 292 příspěvků 29.04.19 16:46

My jsme kastrovali kocoura cca v 7 měsících (začátek března) když začal chodit ven, aby „nenaprcal“ všechny kočky okolo. Doma mi teda značkoval asi jenom 2-3× a to „dostal“ po prdeli, že se to nesmí a od té doby neudělal ani jednou (nejspíš pomohla kastrace).
I přes to, že je mu cca 9 měsíců, tak si na zahradě sám určil, kterou kočku pustí a kterou ne.. Takže asi 4 letý kocour od sousedky má smůlu a dostane vždycky na frak od mladšího spratka, ale jiného kocoura tady pustí.. asi podle toho jak se s ním baví/nebaví :D
takže bych nepředpokládala, že ostatní kočky/kocouři za tím vaším přestanou chodit po kastraci..

iPodPrd
Kecalka 352 příspěvků 29.04.19 16:51

@Kelsey Přesně, ale bohužel je dodnes na vesnicích běžné nekastrovat a pak koťata prostě utopit. A tak to praktikovat co čtvrt roku, protože kastrace je přece taak drahá :roll:. Bohužel mám i takovou babičku, ani neví, kolik koček a kocourů má, prostě když jí nějaká na dvoře vrhne a nikdo nechce kotě, tak to skončí víte jak…už je ale dva roky klid, „nikdo“ netuší proč (já s mamkou jsme nechaly postupně všechny její kočky a kocoury, tuším 7, vykastrovat, ale psst). No a je klid :palec: Ono když už někdo nechce řezat do kočky, tak aspoň ty místní samce, tam ta operace není tak náročná ani nákladná. Miciny sice budou trpět mrouskáním, ale lepší než dokola rodit…achjo :(

Kelsey
Hvězda diskuse 45957 příspěvků 29.04.19 16:56
@iPodPrd píše:
@Kelsey Přesně, ale bohužel je dodnes na vesnicích běžné nekastrovat a pak koťata prostě utopit. A tak to praktikovat co čtvrt roku, protože kastrace je přece taak drahá :roll:. Bohužel mám i takovou babičku, ani neví, kolik koček a kocourů má, prostě když jí nějaká na dvoře vrhne a nikdo nechce kotě, tak to skončí víte jak…už je ale dva roky klid, „nikdo“ netuší proč (já s mamkou jsme nechaly postupně všechny její kočky a kocoury, tuším 7, vykastrovat, ale psst). No a je klid :palec: Ono když už někdo nechce řezat do kočky, tak aspoň ty místní samce, tam ta operace není tak náročná ani nákladná. Miciny sice budou trpět mrouskáním, ale lepší než dokola rodit…achjo :(

Pripadne je debzoti zastreli. Jsem zjistila, ze jeden chudak, ktere ho jsem kmila, tak ho kdosi strelil vzduchovkou a hodil ke kontejneru na zeleny odpad. Decka kolem toho vodime na obed do jidelny. Primitivove.

iPodPrd
Kecalka 352 příspěvků 29.04.19 17:03

@Kelsey Nepochopím to asi nikdy. Mám doma dvě miciny a někdo jim tohle udělat…u rodičů soused zavřel do sudu s vodou naši kočku, protože se mu jednou vykakala na zahradu. On, který byl denně v lihu, bez vodní přípojky (takže konal potřebu na té samé zahradě)…babičku mám ráda, proto jsem to taky nenahlásila jako týrání, je prostě stará škola, dřív se to tak dělalo a ona na tom nevidí nic špatného…ale dnes, kdy jezdí po vesnicích veterináři a kastrují zdarma, pro to prostě nemám pochopení, nechat kočky tak trpět…

Váš příspěvek
Reklama