Katetrizační ablace srdce

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4172
29.1.16 19:47

@Darina123 tak mám asi stejné co ty…byla jsem už 2× na ablaci…taky blízko uzlu…zatím jsem bez budíku, ale vždy po měsíci se mi opět vrátí tachykardie…já mám "nepřiměřenou sin, tach… teď se řeší co dál…čeká mě Holter a pak se uvidí…podle průměru srdečních tepů…by se pak nasadila asi léčba, já se tady totiž přiznám, že jsme to psychicky nedávala a po 3. to asi nedám…
první ablace trvala 3.5 hodiny…druhá přes 4…při první jsem měla i zástavu…po každém zákroku šílené extrasystoly, ty mám pořád, ale ne tak časté…zatím léky nemám…

a jinak ty tachyk. já mám opravdu když jsem vynervovaná… :( :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
29.1.16 19:55

@Alušík já jsem to sice vydržela ale taky nedávala, potom mě trochu kvůli velkým bolestem při průchodu katetru upsali. A dozvuky, ty psychické mám ještě teď. Zvazuju jestli jít podruhé, právě kvůli vysokému riziku kardiostimulatoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
29.1.16 21:13

@Darina123 no mně dali i nějaké sedativa,,,ale jakoby nic :mrgreen:
no mě dr uklidnoval, že i kdyby to přepálili víc, tak pak i ty ženy ( páč neví proč, ale víc to mají ženy ) mají o 100% lepší život..a budík jim nevadí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
29.1.16 23:17

@Alušík jé děkuji, v podstatě jsem to potřebovala slyšet, na druhou stranu si taky vlastně říkám, že bych potom už byla vlastně bez záchvatů a měla klid, jen mě děsí srdce na baterii a co s těmi elektrodami, když se dávají další, ty původní zůstávají… tak jednou za 5-8 let a je mi 33… Já si jsem naprosto jistá, že to dám max. podruhé :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
30.1.16 22:23

@Darina123 mám kamaráda, má budík cca 12 let, měnil jen jednou, asi po 10 letech…a sportuje…skoro závodně lyžuje…dělá všechno,…je v pohodě…nevadí mu to,., ted jsou prý nove, dyl vydrží…tak přeji hodně štěstí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
30.1.16 23:01

@Alušík děkuju za informace, je to povzbuzující (toto není ironie) ;) Je mi lehčeji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
30.1.16 23:15

Rozhodování, co dál začíná být stále aktuálnější. Za noc na dnešek jsem měla 2 záchvaty, ale ten poslední, už byl… Pořád je mi líp a je to lepší než to bylo, už se nedusím a další příznaky krom pulsu nemám, ale pokaždé jsem už musela použít Vasalva s plnou parou jako před operací, ale s tím rozdílem, že předtím mi při silném záchvatu už nepomohl, nyní ještě funguje ve 100% po operaci, záchvat trval díky manévru jen cca minutu a z toho jsem tak 30s přemýšlela, jestli se to náhodou neukončí samo, tak 250. Po té operaci to vypínám jak vypínačem. Zabralo to z 90% na poprvé a na podruhé byl pryč. Ale mám pocit, že se blíží doba, kdy se mi to vrátí úplně a na to nechci čekat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
31.1.16 11:18
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.11.16 21:56

Mám 3 měsíce po ablaci

Chci se zeptat jestli je možné že jsem po ablaci srdce začala přibírat na váze? Dělali mi to v červnu a teď jsem od října přibrala 6kg…čili asi za měsíc a půl je to možné? Jen mě to tak napadlo :) diky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
20.11.16 22:15

@ZUZANA1986 Řekla bych, že to s tím nesouvisí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
20.11.16 22:34

@ZUZANA1986 neřešíš v uvozovkách čekání zda to vydrží bez záchvatů jídlem a šetřením se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.17 07:03

Ahoj včera jsem byla na ablaci. Mám AVNRT a trvalo to 2 hodiny. Počet pálení 26 a stejně se nepodařilo spálit vše. Mám to taky blízko AV uzlu tak hrozí kardiostimulátor. Po druhé už na to jít nechci. Chtěla jsem se zeptat za jak dlouho po zákroku jste šli do práce? Mám hodně těžkou fyzickou práci, zvedání těžkých břemen. Názory doktorů se liší, tak bych chtěla vědět jak jste to měli vy. A ještě jsem se chtěla zeptat bolelo vás po zákroku srdce? Mě ano. Není to nějak velká bolest, u toho zákroku to bolelo teda hodně. Měla jsem pocit že mám snad infarkt. 8o Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
43
12.4.17 07:19

Anonymni, ty stavy jsem měla taky. I ty bolesti srdce. Při těžké práci bys měla raději čekat déle. Podruhé se na něco podobného budu chystat jen s pistolí u hlavy. Ale pokud to bude zase tak blbe tak půjdu. Me museli uspat už při zasouvani katetru zprava, měla jsem obrovské bolesti až v rameni a o silném tlaku v hrudníku nemluvě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.17 07:26

@Darina123 no mě nedávali ani nic od bolesti. To zasouvaní těch katetru se dalo vydržet bolelo to jen chvilku v zádech, jen některé ty pálení bolely hodně a jiné zase vůbec…

• Citovat
  • Nahlásit
662
16.9.17 07:37

Ahoj holky, chci se zeptat: Inplantovali někomu z Vás defibrilátor, ne kardiostimulátor? Mám za sebou tři srdeční operace, jednu v dětství, dvě v dospělém věku + 4 katetrizační ablace srdce. Ve čtvrtek ráno mě odvezla před zraky 8 leté dcery Rychlá! Měla jsem SPV(Supraventrykulární tachykardii puls 237 půlzu za minutu, docela masakr. Nakonec to skončilo elektrickou kardioverzí( to je takovýto nahazování jako při zástavě. Bylo mě řečeno, že by bylo vhodné implantovat defibrilátor. Tak se chci zeptat, jak to probíhá? Něco podobného jako katetrizační ablace? Díky za zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat