Katetrizační ablace srdce

43
6.10.15 16:28

Katetrizační ablace srdce

Zdravím, máte někdo za sebou katetrizační ablaci srdce? Čeká mě to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2642
6.10.15 16:47

Nikoho takového tu nenajdeš :-)

ne, sorry, vím že to není téma ke vtipům.. ale jak jsi to napsala.. ablace je odstranění.. katetr úzká trubička.. srdce katetrem neodstraníš, na to je moc velké :-) a pokud by se to někomu náhodou podařilo, tak by ti určitě už neodepsal

ale ty myslíš asi arytmii nebo infarkt, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
6.10.15 17:06

http://www.ikem.cz/www?…
Katetrizační ablace arytmií

fakt nemám náladu na slovíčkaření, jedná se o odstranění arytmie, jakmile dostanu záchvat, tak zase poletím a ihned na sál. Poletím doslovně. Jsem na čekací listině pro akutní případy. Upsala jsem se, jsem už po těch letech arytmií unavená. Bez telefonu nemůžu jít ani na záchod, mám 2 děti a bojím se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
6.10.15 17:36

@Darina123 A co bys chtěla vědět? Sama to za sebou nemám, ale hodně mých pacientů ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
6.10.15 17:37

@Darina123 vlastní zkušenost nemám. Pouze z pohledu personálu. Myslím, že pro lidi co mají arytmie je toto velké plus, protože se mohou opravdu arytmie zbavit. Samozřejmě nese určitá rizika, ale to nese i braní léků. Pokud bych měla problém jako ty, tak bych do toho určitě šla. Dělá se na specializovaných pracovištích a doktoři určitě mají zkušenosti. Vím co vždycky říkali pacienti, tak že bylo nepříjemné to dlouhé ležení, jinak to vždycky zvládli skvělě. Určitě se neboj a jdi do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
6.10.15 17:45

Tak to zvládání ležení je to nejmenší :-). Jdou v srdci cítit ty katetry? Mám syndrom dráždivého tračníku hlavně ze zubaře, ale co když budu muset na WC, je mi jasné, že nebudu moct odkráčet, co je teoreticky možné nebo jakým způsobem se to řeší? Včera mi ty otázky ještě běžely hlavou, ale nějak mi povypadávaly. Ta nemoc mě hrozně omezuje. Každou noc chodím spát oblečená, s kartičkou pojištěnce a telefonem u hlavy. Nemůžu jít ani plavat, protože pokud dostanu záchvat tak udělám tak max. tempo a jsem pod vodou. Nemůžu jít pořádně se synem ven, když by mě to chytlo na ulici tak mám problém řešit sebe, natož 2 leté dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
6.10.15 17:46

Jak často se vyskytují problémy s tepem po operaci (nemyslím záchvat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
6.10.15 17:48

Případně, co mě děsí, tak vyvolávání arytmie, pokud se použije lék na vyvolání arytmie, jak dlouho přibližně působí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
6.10.15 17:57

Katetry v srdci určitě cítit nejsou-lékaři dávají léky (sedaci), právě proto aby necítili bolest a lepe to snášeli.
Vyšetření se dělá přes třísla, takže se musí opravdu ležet na zádech po celou dobu vyšetření, takže pokud je potřeba na WC, tak podložní mísa. Dělá se to nalačno.
Právě, že při tomto vyšetření tím katetrem ty arytmie vyvolávají aby lékař mohl najít to místo kde ta arytmie vzniká a odstranil ho. Pokud se toto vyšetření „povede“, tak je pacient zdravý, takže s tepem po operaci by problém být neměl. Arytmii lékař vyvolá tím katetrem-myslím si, že né lékem-to by se pak dlouho z těla odbourávalo. Už jsem 3 roky doma na rodičáku, tak to ber s rezervou. Za ty 3 roky se mohli nějaké věci i změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
6.10.15 18:00

Trochu mě zaráží že pokud máte takové problémy, že lékaři neudělají vyšetření hned a čekají až vypukne arytmie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.15 18:12
@JajaViky píše:
Trochu mě zaráží že pokud máte takové problémy, že lékaři neudělají vyšetření hned a čekají až vypukne arytmie.

Zdravím,
právě jsem vyčerpala limit 5 příspěvků za den. Tak jsem si zřídila ještě jeden profil. Katetrizační laboratoř se rekonstruuje a proto berou jen akutní případy. Neakutní případy musí čekat. Já jsem zařazena mezi akutní a čeká se na sál. Pokud do té doby přijde záchvat, budu na něj přepravena ihned. Nemůžu dostat přesný termín, protože momentálně pokud tam přijede třeba infarkt tak má přednost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
6.10.15 18:38

@Darina123 Problémy s tepem po výkonu můžou být, ale výjimečně. Katetry v srdci cítit nejsou. Po výkonu se ležet musí, kvůli riziku krvácení z třísla. Ablace je pro některé typy arytmií velice elegantní řešení, mnohem lepší než trvalé užívání léků. Víte i přesný typ arytmie? Nezmiňoval někdo při vyšetření zkratku AVNRT?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.15 18:44
@kattie píše:
@Darina123 Problémy s tepem po výkonu můžou být, ale výjimečně. Katetry v srdci cítit nejsou. Po výkonu se ležet musí, kvůli riziku krvácení z třísla. Ablace je pro některé typy arytmií velice elegantní řešení, mnohem lepší než trvalé užívání léků. Víte i přesný typ arytmie? Nezmiňoval někdo při vyšetření zkratku AVNRT?

Tuto diagnózu mám potvrzenou jak z nemocnice, tak i posledně z EKG záznamu od posádky vrtulníku, který jsem dostala spolu s lékařkou zprávou. Nicméně mi bylo řečeno, že to můžou být až 3 typy arytmíí nebo větší průšvih a co přesně to je by mělo ukázat vyšetření a že pokud na OP nepůjdu, budu mít do 7 let poškozené srdce.

Příspěvek upraven 06.10.15 v 18:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11483
6.10.15 18:46

@Darina1234 Jo, takže oni budou dělat nejdříve elektrofyziologické vyšetření a teprve pak ablaci. Držím palce, ať to je co nejdříve za vámi, a úspěšně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.15 18:52
@kattie píše:
@Darina1234 Jo, takže oni budou dělat nejdříve elektrofyziologické vyšetření a teprve pak ablaci. Držím palce, ať to je co nejdříve za vámi, a úspěšně.

Děkuju za Váš čas i informace. To čekání na op a myšlenka, že zase poletím (nesnáším létání) a nevím dne ani hodiny mi dává zabrat. Na druhou stranu se i přes ten strach těším, že si vlastně půjdu svůj normální život vzít zpátky. O tom, co takové akce jako jízda záchrankou nebo let vrtulníkem musí stát, radši nemluvím a pokud ještě někdy zase poletím, tak doufám že budu mít letenku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat