Katetrizační ablace srdce

Napsat příspěvek
Velikost písma:
662
16.9.17 07:38

Defibrilátor

Ahoj holky, chci se zeptat: Inplantovali někomu z Vás defibrilátor, ne kardiostimulátor? Mám za sebou tři srdeční operace, jednu v dětství, dvě v dospělém věku + 4 katetrizační ablace srdce. Ve čtvrtek ráno mě odvezla před zraky 8 leté dcery Rychlá! Měla jsem SPV(Supraventry­kulární tachykardii puls 237 půlzu za minutu, docela masakr. Nakonec to skončilo elektrickou kardioverzí( to je takovýto nahazování jako při zástavě. Bylo mě řečeno, že by bylo vhodné implantovat defibrilátor. Tak se chci zeptat, jak to probíhá? Něco podobného jako katetrizační ablace? Díky za zprávy. Ahoj holky, chci se zeptat: Inplantovali někomu z Vás defibrilátor, ne kardiostimulátor? Mám za sebou tři srdeční operace, jednu v dětství, dvě v dospělém věku + 4 katetrizační ablace srdce. Ve čtvrtek ráno mě odvezla před zraky 8 leté dcery Rychlá! Měla jsem SPV(Supraventry­kulární tachykardii puls 237 půlzu za minutu, docela masakr. Nakonec to skončilo elektrickou kardioverzí( to je takovýto nahazování jako při zástavě. Bylo mě řečeno, že by bylo vhodné implantovat defibrilátor. Tak se chci zeptat, jak to probíhá? Něco podobného jako katetrizační ablace? Díky za zprávy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
16.9.17 07:43

Vložilo se mě to několikrát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4172
20.9.17 20:03

@Fassatka já jej nemám, známý ho má…o operaci nic nevím, ale jinak život má o 300% lepší… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
10.11.17 13:38

Ablace

Dobry den, pisu pozdeji v nadeji, ze si to nekdo precte. Je mi 14 a za tento rok jsem prodelala dve ablace. V lednu jsem sla na svou prvni, povedla se a vse bylo ok. Po trech mesicich jsem skoncila na JIP s obnovenim problemu. A bylo to zas nanovo. Spojka ci tkan, kterou prepalili katetrem, se podle vseho obnovila. Tak jsem plasila na dalsi termin. Nyni pisu z Brnenske nemocnice, vcera me ablovali znova. Pry je to prepalene a vse se povedlo. Jsem rada, ale prece jen to rikali i v lednu. Doufam ze uz budu v poradku, vzhledem k tomu ze jezdim na koni a nezvladla bych byt porad ve strachu z fyzicke namahy. Snad jednou vsechno skonci dobre. Jinak obe ablace pod celkovou narkozou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.11.18 20:42
@Darina123 píše:
http://www.ikem.cz/www?…
Katetrizační ablace arytmiífakt nemám náladu na slovíčkaření, jedná se o odstranění arytmie, jakmile dostanu záchvat, tak zase poletím a ihned na sál. Poletím doslovně. Jsem na čekací listině pro akutní případy. Upsala jsem se, jsem už po těch letech arytmií unavená. Bez telefonu nemůžu jít ani na záchod, mám 2 děti a bojím se.

Hlásím se, že jsem po ablaci pomalé dráhy (cca v roce 1994?) Musela bych se podívat do dokumentace, byla jsem na zákroku v Olomouci). Od 9-ti let, kdy se moji rodiče rozvedli a já jsem ten rozvod nesla velmi těžce, jsem měla mnoha hodinové záchvaty paroxysmální tachykardie (tep 180 až 220/minutu, trvaly často i mnoho hodin. A k možnosti vyřešit arytmie jsem se dostala až po tzv. Sametové revoluci, byla jsem údajně 13. pacientka, která tento zákrok podstoupila. A dodnes (teď je mi přes 65) se již žádný záchvat neobjevil.
Pokud bych se měla rozhodnout, nečekala bych ani minutu. Jen jsem litovala, že u nás nebyly přístrojové možnosti jako na Západě. Mohla jsem mít ušetřeno mnoho let trápení. Každému, kdo zažil v životě záchvaty arytmií, které člověku komplikují život, ví o čem mluvím. Nikdo nedokázal předpovědět frekvence a ani délky záchvatů. A po mnoha letech se jedenkrát záchvat podařilo zachytit i na EKG!! Stres způsoboval častější záchvaty! Tehdy se užíval Chinidin, poté to bylo množství medikamentů - antiarytmik, které hlídaly záchvaty a stejně neuhlídaly ( Tuším Gyluritmal ?, atd. Už si na názvy ani nevzpomenu.)

Vřele tento zákrok opravdu doporučuji.
Klidně mohu popsat, jak ten zákrok probíhal, ale to už dnes jistě dělají specializovaná kardiocentra s jinými přístroji. A postup dnes jistě vysvětlí kardiolog.

• Citovat
  • Nahlásit
1
14.5.19 00:38

Dobrý den, mám za sebou katetrizační ablaci, kterou jsem musela podstoupit v těhotenství. Pokud by se tu objevila nějaká budoucí maminka, která by potřebovala podporu ve stejné situaci před tímto zákrokem, tak se mi může ozvat…

edit adminem - umazáno tel. číslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
14.5.19 08:16
@JajaViky píše:
Katetry v srdci určitě cítit nejsou-lékaři dávají léky (sedaci), právě proto aby necítili bolest a lepe to snášeli.
Vyšetření se dělá přes třísla, takže se musí opravdu ležet na zádech po celou dobu vyšetření, takže pokud je potřeba na WC, tak podložní mísa. Dělá se to nalačno.
Právě, že při tomto vyšetření tím katetrem ty arytmie vyvolávají aby lékař mohl najít to místo kde ta arytmie vzniká a odstranil ho. Pokud se toto vyšetření „povede“, tak je pacient zdravý, takže s tepem po operaci by problém být neměl. Arytmii lékař vyvolá tím katetrem-myslím si, že né lékem-to by se pak dlouho z těla odbourávalo. Už jsem 3 roky doma na rodičáku, tak to ber s rezervou. Za ty 3 roky se mohli nějaké věci i změnit.

Já jsem po ablaci pomalé dráhy (tachykardie-záchvaty trvaly až 20 hodin), velmi mne to omezovalo v životě. Na zákroku jsem byla někdy v roce 1993, omlouvám se, už je to dávno. Od té doby jsem nikdy záchvat nedostala a nemusím brát ani antiarytmika. Ten popis zákroku je v podstatě podobný. Vřele všem doporučuji. Velmi mne to osvobodilo. Zákrok jsem podstoupila v Olomouci. Pokud bych dostala záchvaty zpět, určitě bych neváhala a šla znovu. Není to příjemné, ale ty mnohahodinové záchvaty byly horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
14.5.19 08:41
@T725 píše:
Dobrý den, na tomto zákroku jsem byl před měsícem. Pokusím se Vám ho shrnout, jelikož to mám ještě v čerstvé paměti.
Obecně musím říct, že to není nic příjemného, hlavně napíchnutí žíly a následné okamžité spadnutí tlaku a pocit na omdlení. Stimulace síní je ze začátku nepříjemná, nicméně po půl hodině si na to zvyknete a pak už to ani tak nevnímáte. Já měl tzv AVRT, prý nějaká přídatná dráha, vrozená záležitost, poměrně dobře řešitelná v současné době.
Během zákroku mi napíchli i druhé tříslo, v pravém jsem měl 4 katétry, v levém 3. Použili také systém mapování Carto, proto jsem byl na sále cca 2,5 hodiny. Po nalezení toho správného místa (někde kolem mitrální chlopně) dají pod Vaše tělo podložku a začnou pálit, pálení je trochu bolestivé, nicméně mně sestřička aplikovala nějaký oblbovák - lék na bolest, což způsobilo, že některé věci si ze zákroku nepamatuji (roli v tom hrál i strach a psychika, prostě se mi to vyšouplo z paměti).
Když Vám to místo spálí, čeká se cca půl hodiny, během které Vám stimulují síně (max snad 210/minuta) a kontrolují úspěšnost zákroku. Pokud je vše v pořádku, vyndají katétry, ale mně osobně (nevím proč) nechali v tříslech ty trubičky zavedené (možná kdyby se něco ještě ukázalo, tak ať mě nemusí znovu napichovat). Ty trubičky mi večer sestřička vyndala (dost hrůzostrašný pohled) a silně ránu zamáčkla (bolestivé). Poté mi položila na každé tříslo asi 5 kilové vaky s pískem a píchla heparin. Na bolest jsem si nic nevyžádal (chyba). Spaní striktně v poloze ležmo (jinak by pytle s písky spadly) nic moc, u mě byl taky problém, že mně neustále houkala signalizace tepu (když spím, běžně mi klesne pod 40/minuta, přístroj měl nastavenou signalizaci na 50/minuta, tudíž každou chvíli to začalo na celé oddělení houkat a sestřička mi to musela příjit vypnout). Ráno v 9:00 jsem již vstal z postele, oblékl se a vypravil se domů (ještě jsem samozřejmě dostal dávku heparinu). Následující 3 dny jsem víceméně jen ležel, v místě vpichu na pravém třísle se mi udělala modřina, nic vážného.
Po 3 týdnech jsem začal opět sportovat, a světe div se, záchvaty tachykardie (běžně 260/minuta) jsou pryč!!
Takže shrnuto, podtrženo, ačkoliv je zákrok nepříjemný a zdlouhavý, efekt ablace je v mém případě obrovsky znát. Jsem nejen schopný plně se věnovat sportu, ale zejména mi to pomohlo v rovině psychické. Již nemám strach z fyzické aktivity, nemám strach se vzdálit na větší vzdálenost od pohotovosti/civilizace atd.
Všem, kteří zákrok zvažují, doporučuji na něj jednoznačně jít! Efekt toho zákroku mnohonásobně převažuje negativa s ním spojenými.
Kdyby jste měla nějaký dotaz, klidně napište :)

Já jsem tento postup prodělala, jak píši jinde. Tepová frekvence v záchvatu tachykardie jsem měla 210 -260/min, trvaly až 20 hodin. Brala jsem léta antiarytmika (starý chinidin, Tachmalcor atd.), no záchvaty přicházely nečekaně, bez varování. Velmi mne to omezovalo. Já jsem byla přijatá v Olomouci-bez záchvatu, udělali nutná vyšetření. Pak na lačno na sál. Průběh podobný jako je zde popisován, trvání zákroku od 8.00 do asi 13.00 hodin. Problémy s vyměšováním nebyly žádné, člověk je utlumený, ale dobře si ten průběh pamatuji. Zavedená infuze, katetry zavedeny v obou tříslech a pod jedním klíčkem. Nad hlavou byly monitory, kde mohl člověk sledovat katetry. Stále běžel EKG, RTG a běžely pásy záznamů tepové frekvence. Žádné velké bolesti nebyly, snad nepříjemné bylo ležení striktně na zádech několik hodin. Ale pokud člověk vidí, kde v srdci lékaři katetry pracují, tak ho ani nenapadle, aby se nějak hýbal. Střídavě mně vyvolávali lékaři záchvaty a zastavovali-aby mohli dobře místa lokalizovat. Přepalování nebylo nijak extrémně bolestivé, spíš nepříjemné, ale nepříjemný byl zápach z přepálených míst, je to cítit, jako by se pálila „kopyta“. Zápach jsem vydechovala. Po lokalizaci a přepálení, a dalších několika snah o vyvolání záchvatu-kontrola, byly katetry vytaženy. Na třísla jsem dostala pytlíky s pískem a dali mne na JIP. pak už vše bez komplikací, uprosila jsem lékaře třetí den, aby mne pustili domů. (moje kardioložka bydlela několik domů dál od nás.) A dnes mohu napsat, že po zákroku jsem již žádný záchvat nedostala. Je to nesmírná úleva. Několik let jsem sice nosila pár tablet antiarytmik s sebou (jen pro jistotu), ale nikdy jsem je nepotřebovala. Jsem dodnes vděčná, že jsem zákrok podstoupila. Kdyby se první zákrok „nepovedl“, hned bych šla na něj znovu. Ta úleva je fakt zázračná. Nebojte se a běžte. Velmi se vám uleví. Dnes už na ten zákrok ani nevzpomínám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.20 08:00

Ablace srdce

Dobrý, den chtěla bych oživit toto téma. Kdo prosím podstoupil teď v nejbližší dobe ablaci srdce, jaké to bylo a jestli se Vám aritmie nevrátila. Měla bych na to jít, ale strašně se bojím. Radši beru antidepresiva i když mi nedělají dobře. Ale nemůžu si pomoct. Ten strach je obrovský. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
363
15.9.20 08:07

Babička byla a za 3 týdny byla arytmie zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
15.9.20 08:27

Mně to pomohlo částečně. Od té doby to můžu do pár sekund vypnout. Ale taky jsem to měla do 2 týdnů zpět. Zatím ale bez těch drsných zachvatů. Už je to 5 let. Zkusit by se to mělo. Já beru, co jsem vyhrála. Dráhu jsem měla tak blízko av uzlu, že hrozil kardiostimulátor při poškození ablací. Po druhé z toho důvodu nevím jestli půjdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat