Káva

Anonymni
23.10.09 10:08

Káva

Ahoj. Tak jsme se konecne rozhoupali a rozhodli se koupit si kávovar automat. Ted koumame,jakou kavu do neho koupit? Jaka je vase oblibena? Diky za odpovedi.Ela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

282
23.10.09 10:22

Tak já užívám většinou Segafredo nebo Illy - mleté do pressovačů a chutnají mi obě :) . Teda ještě lepší kafčo je v té variantě, co má automat i mlýnek a sypeš zrnkovou kávu, ale to už bych domů nepro:,–(ila (cena je fakt vyšší :wink: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.10.09 10:53

Ahoj poměr cena výkon nám přijde nejlepší kava v cernostříbrném obalu z Lidlu (mají tam i ve žlutém, ale do je čistá arabica, takže jakoby dost kyselá)
Pak je docela dobra kava z ikei, vážená z tchibo obchodů (meli jsme nějké ty levnější)
Ted mame douwe egb. espresso a je taky dobrá.

Mluvím o zrnkové kávě do automatu s mlýnkem.

Janac

• Nahlásit
  • Citovat
3356
23.10.09 11:01

S ohledem na poměr cena versus chuť vyhrává u nás tato
http://images.tchibo.de/…4_detail.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
23.10.09 11:38

Jé, to je téma :-) :-) Taky můžu doporučit ty kávy od Tchiba, můj favorit je Viena Malagne, či jak se to píše a teď už kupuju jenom Decaf kvůli kojení. Normálně zrnková káva bez kofeinu 8O sice tak nevoní, ale od nějaké lacinější kofeinové k nerozeznání.
Za sebe můžu pogratulovat, že jste si nekoupili ten kapslový, kamarádka má Dolce Gusto a musí furt kupovat ty nechutně drahý kelímky s pochybným obsahem :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
23.10.09 11:45

Holky a jaký máte automaty? A co za kafe udělají? Pokukuju po dárku pro sebe. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.10.09 12:52

já si jednou za rok kupuju přes net několik kg kávy. Mám ráda Illy, Vergnano, Bazzara, Kimbo,…
Můj názor je, že když jsem investovala tolik peněz do kávovaru, tak si také na ten svůj jeden šálek denně koupím dobrou kávu a ne nějaký šmejd…omlouvám se, pokud jsem se někoho dotkla, nemám to v úmyslu:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
23.10.09 12:56
Aladina píše:
Holky a jaký máte automaty? A co za kafe udělají? Pokukuju po dárku pro sebe. :wink:

Aladino, mám automat s vestavěným mlýnkem a kupuju do toho zrnkovou kávu, tam ti přímo namele tu potřebnou dávku. Mám De longhi magnifica. Starší na chalupoě máme gaggia syncrony logic.

Obecně se dělí kávovary na pákové a automaty, ty pak mívají většin ou vestavěný mlýnek. Kámoška má pákový, páč si ráda vychutnává ten proces přípravy, já mám raději vše rychle hotovo:) uděláš jak normální presso, tak tryskou i kapučino či latté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18285
23.10.09 13:50

My mame pressovac Creamy espresso od Ety a velka spokojenost..kupujem Segafredo,Illy,co je v zrovna v akci :wink: ..jednoznacne vede Carte noire..ale daji se pouzit i levnejsi kavy typu Tchibo a to kafe to udela taky moc dobry..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
23.10.09 18:13

my máme Singer Ariete a Delonghi Magnifica. Ten druhý určitě doporučuju. Za ty prachy je super.

http://kavovary-cajovary-espressa.heureka.cz/…ica/galerie/

Akorát se připrav na to, že až budeš mít kávovar doma budeš několik týdnů poněkud mimo z toho množství kofeinu.

Já třeba nepiju mlíko, ale jinak si navštevy hodne nechávají dělat laté..
je to vděčný spotřebič. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.10.09 18:26

My hodlame objednat (tento vikend snad konecne..) Simenens TK 73001, je to sice desna palka,ale nadelime si ho k VAnocum a narozeninam dohromady :-) Dela kafe z mlete kavy a ma i vlastni mlynek na zrnkovou a hlavne umi LATTE Machiatto,coz byla ma podminka,protoze je miluju.....
Puvodne jsem prave zamyslela Dolce GUSto na kapsle,co ma kamaradka…kafe z nej je fakt vyborny,ale kdyz si clovek spocita,kolik da za kavu za rok (pri jednom latte denne je to 5,5tis),navic fakt nevi,co vsechno v te kapsli je a nejde stridat znacky kavy…tak manzel naznal,ze investujeme radsi vice a do poradneho stroje :-)

zaklad.ELA

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.10.09 18:31

DOTAz na JANAC : umi ten vas delat latte mach.??Ze byme jeste zvazili zmenu? :-)
ELa zaklad.

• Nahlásit
  • Citovat
3138
23.10.09 19:15

Ahoj, no má to tam tu trysku kterou vyšleháš mléko do pěny a poté tam curůčkem lijes presso.

nemá trysku na mléko - tzn. neuděla Late stisknutím jednoho tlačítka.

Doufam, že je to srozumitelné…

ps. slyšela jsem že pokud je ta nádobka na mlíko může být problém s čistěním..a i ta cena mi přijde neúměrně navýšená..Já late udelam za 1 minutu. Z Simenens TK 73001 bys ho měla okamžitě. A je moc krásnej i s Brita filtrem. Tak dobře vyber:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
23.10.09 19:16

jo a delonghi umí jen ze zrnek (myslím)..nevím proč bych měla používat mletou. Vždy je lepší čerstvě umletá. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1209
24.10.09 14:59

Ahoj, kávu kupujeme tady http://www.kava-prodej.cz/ , chutná nám Illy nebo Alfredo. Mají tam i vlastní čerstvě praženou a ta byla dobrá taky :wink: Maxak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama