Káva v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucíku
Nováček 3 příspěvky 07.05.09 18:16
KÁVA V TĚHOTENSTVÍ !!!

Ahoj holky,
jsem teprve na začátku těhulkovství (5.týden+1) a už začínám se spousty věcí panikařit.
Všude je plno informací a zanalyzovat je na „zlatou střední cestu“ je opravdu těžký.
Momentálně řeším kávu v těhu. Všechny s tím otravuji manželem počínaje a teď už i vás. (musíme si pomáhat :lol: )
Měla jsem vždy nižší tlak, ale stačily mi 2 silnější pressa za den. Sice teď nemám na kávu moc chuť, ale bojím se trochu kvůli tlaku tak si dávám jen 1× denně slabší lžičku rozpustného kafe a ještě s mlékem.
Ale když jí popíjím stejně pořád řeším co na to mimi :roll: :roll: :roll:

Co myslíte?? Někde kávu úplně zakazují někdo říkají 1× denně nebo omezit na miminum.Je to v normě?? A co colacola? A čaj? (ježiš na ten jsem úplně zapomněla..taky kofein..hrůza.. :? :?

Užívejte a díky za podněty, názory a rady :P

Přečtěte si článek: Můžu pít kávu v těhotenství?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 07.05.09 18:26

Ahoj. Panikařila jsem stejně. Kávu piju velmi zřídka a víceméně teď už jen proto, abych vydržela vzhůru aspoň tak dlouho jako moje tříletá dcera :oops: Jestli piješ kávu jen kvůli tlaku (taky ho mám spíš nižší, ale v těhu jsem ho měla normální), tak to bych já asi nedělala. Určitě bych se o tom nejdřív poradila s lékařem.

Čaj je kapitola sama o sobě. Nic se nemá přehánět, ale pokud jsi plašan jako já, tak doporučuju jen šípkový čaj (popř ovocný) nebo čaj pro těhotné. Černý by se moc pít neměl (mj i způsobuje zácpu), zelený taky ne (ten je ještě horší než černý). Ovocný by asi jako takový nevadil, ale mně teda v těhu dost vadilo, že je kyselý. Čaj pro těhotné mi chutnal, takže jsem pila hlavně ten. Šípkový prý je jediný, který se může pít (i pak při kojení) na litry.

No a co se týká koly, tak s tou opatrně. Sice by se pít neměla radši asi vůbec, ale často bývá doporučována na zmírnění nevolností a je pravda, že mi při druhém těhu zezačátku pomáhala. Ale jen po malých ločkách nebo lžičkách a vychlazenou.

Předem tě ale upozorňuju, že jestli budeš takhle všechno řešit jako já, tak brzy přijdeš na to, že bys vlastně nemohla nic jiného než vodu :) U většiny tekutin a potravin ale podle mého platí pravidlo, že všeho s mírou, tj pokud to nebudeš přehánět, nic se nestane.

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 07.05.09 18:28

ahoj, prosím tě, hlavně nepanikař!
Kávu můžeš, ale spíš slabou a rozhodně ne turka! Já si dávala tak dvě kávy denně.
Stejně tak se vším ostatním - můžeš, ale všeho s mírou. Rozhodně nejez čokoládu za den, ale třeba každý den si dát kousek podle mne můžeš.
Můj gynekolog mi třeba říkal, že když budu mít chuť na víno, ať si klidně jedno nebo dvě deci dám, ale zase všeho s mírou, určitě ne lahev za večer, a to deci nebo dvě vína také ne každý večer…
Takže nešil, ber to trochu s nadhledem a spíš se snaž hlavně každý den jíst zeleninu a trochu ovoce - to je ze všeho nejdůležitější.
Také bys mohla omezit (ne vyřadit úplně) přesolené uzeniny apod.
Spíš třebas nahraď vepřové bio hovězím, kuřecí krůtím masem apod.

EDIT:
Jo a čemu se tedy vyhni, je vše, co je slazené umělými sladidly. Ty procházejí až k miminku a nikdo zatím neví, jestli to na něj má nějaký účinek nebo ne. Klidně si dovol pořádné smetanové jogurty namísto těch light srágor, uměle slazené nápoje také zkus nahradit něčím jiným. To ale neznamená, že když si dáš půl litru koly nebo kofoly, tak tím zákonitě malému ublížíš, to ne. Jen bys to asi neměla dělat každý den …

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34283 příspěvků 07.05.09 18:54

Turek ma asi 5× vice kofeinu nez instantni kafe, cola a cerny caj, ktere maji zhruba stejne - jen pro info.
Ja jsem teda hysterka, tak jsem poridila kafe bezkofeinovy (jde sehnat mlety i instAnt), tez bezkofeinovy cerny caj, jedine co jsem nevidela, je bezkofeinova cola.
ale s tim kofeinem je to takova aferka lonskeho roku, pak se to mozna zaradi ke vsem tem plesnivym syrum, vajickum a bylinkam, ktere na internetu najdes jako nevhodne, ale gynekologove o tom nemaji ani portuchy. uvidime.

Lendula
Stálice 99 příspěvků 07.05.09 19:02

U každého svého těhotenství jsem se nemohla v prvním trimestru na kafčo ani podívat, jak mi bylo zle. Ale protože ho mám jinak ráda, tak jak nevolnosti pominuly, zase jsem si s chutí kafíčko dala. Tak jedno, maximálně dvě za den. Ale já ani jindy jich nepiju víc.

Co si nemůžu odpustit, jsou taková ta automatová kafíčka-kapučína, o nichž se snad ani nedá říct, že jde o kafe. To je moje úchylka, to musím mít vždy, když jdu kolem automatu na kávu. :wink:

Cola mi v malém množství pomáhala teď při posledním těhotenství, bylo mi zle asi do 15.tt. Vím, že to není nic ideálního, ale já jsem si to nemohla odpustit. :oops:

Co mi ale přijde naprosto nevhodné, je červené víno. Je to přece jenom alkohol a i když v malém množství, nevím nevím, jaké to může mít účinky na mimčo. Z toho důvodu jsem již přes skoro 6 let zapřísáhlý abstinent (buď jsem byla těhotná nebo kojící). A vůbec mi to nechybí. :)

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 07.05.09 19:08

Nám na kurzu říkali, že můžem jedno kafe denně - a kafe, že se počítá např. presso, nescafé a podobně prý kafe ani nejsou :lol:

Jinak švagrová má kamarádku :lol:, které jakožto vášnivé kafařce doktor řekl, že jestli je až tak zvyklá na kafe, tak určitě nemá nárazově přestat, ale třeba to zredukovat na to jedno denně, že je to pro miminko lepší, než kdyby měla „absťák“ :lol: Ale zas co doktor, to názor, že jo…

Za sebe můžu říct - taky jsem ze začátku řešila… Doporučuju knihu Petra Fořta Moderní výživa v praxi pro těhotné, kojící ženy a děti. Tam zjistíš, že ti autor zakáže na dvou stranách všecky jídla kromě pasterizovaného kozího mléka, čisté vody a několika málo druhů zeleniny. A usoudíš, že takto se žít nedá :lol: Aspoň já jsem to tak měla a od té doby jedla naprosto všechno, na co jsem měla chuť - i plísňové sýry a játrovku (jasně, že ne po kilech, ale rozumné porce…) :wink:

Vajíčka se taky nesmí? 8O

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 07.05.09 19:25

Angua- Samík má hrubej metřík!!! :pankac: :pankac: paráda…

Jinak k tématu, já nečetla příspěvky, :oops: ale bez ranní a odpolední kávičky z mlíkem si nedovedu život představit…Pila jsem ji v obou těhu a miminka byla v pohodě.. Kofeinové nápoje je to samé…

Efa
Kecalka 208 příspěvků 07.05.09 19:47

Neboj, jednou kavickou denne nic nepokazis :wink: . U me se pozna, ze jsem tehu tim, ze se na kafco nemuzu ani podivat a zrovna bych ho potrtebovala na tlak. Mam zavratnych 90/50 :? Zavidim, ze ti smakuje… Tak si nekdy dej i za me :lol: .
Jak pisou holky, vseho s mirou!

""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 07.05.09 19:52

Já coby totální kofeinová závislačka jsem to v těhu zredukovala na jedno kafe s mlékem denně, jeden slabý čaj a sem tam colu. Tak jednou za týden jsem si dala i turka z arabiky (víc voní a není tak silná) doma mleté, mňam. Koupila jsem si i vitakávu, ale z té se mi bohužel zvedal žaludek.
Někde jsem četla, že z přemíry kofeinu (víc jak 5 šálků denně) prý by mělo miminko potíže s dechem, špatný vývoj plic, tak nevím co je na tom pravdy. Moje mimi se narodilo s plícemi jako zvon.
A není lepší zkusit něco jiného na zvýšení tlaku, když ti to kafe stejně už tolik nechutná? Momentálně mě nenapadá nic lepšího, než se kouknout na přímý přenos z parlamentu :lol: :lol:

te.ss
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 07.05.09 19:54

Ahoj Lucíku,

já nemohla kafe ani cítit vždy na začátku těhotenství až tak do konce 3.měsíce :cry: .Teď jsem na začátku 5.měsíce a kafe (turka) si opět vychutnávám.Vět­šinou si dávám jedno někdy i dvě-podle chuti.Takže klid :lol: a neplaš.Kafe mě dělalo problémy až při kojení…mohla jsem jen jedno a slabší.Užívej si hezké těhotenství a ať to všechno dobře dopadne :potlesk:

Tina1
Kecalka 479 příspěvků 07.05.09 19:59

Tak já to také mohu potvrdit, tlak při poslední KO 85/55 a sestřička na gyndě mi po změření takového tlaku nabízela kávu. Ptala jsem se doktorky, řekla, že dvě slabší denně (opravdu radši instatní) s tímto tlakem klidně doporučí, jinak s sebou někde praštím.

Přesně jak píšou holky, všeho s mírou, rozmanitou stravu, hodně zeleniny a ovoce (pokud to lze, protože já teď již 2. týden zvracím od rána do večera) a tvoje mimčo se bude mít jak v bavlnce.

Tak hlavně pohodové těhotenství.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 07.05.09 20:01

Já jsem neomezila v těhu kafe, jen jsem pila bezkofeinové. Colu jsem si neodpustila, ale pila jsem max tak 2 dcl 2-3 x týdně. Totéž jsem dodržovala po celou dobu kojení.

zari
Závislačka 3496 příspěvků 07.05.09 20:09

U obou těhu mi v prvním trimestru bylo zle, tudíž bez kávy. Jakmile bluj stavy pominuly, tak piji většinou jedno denně s mlékem, ale občas si dám i dvě. Myslím, že neuškodí.

petrusha
Závislačka 2748 příspěvků 07.05.09 20:10

Tak já jsem náruživý kafař, miluju turka a dvě denně jsem si vařila normálně. :) Potom , co jsem zjistila, že jsem těhulka, jsem omezila na jedno a snažila se přestat ho pít úplně. :cry: Ale nejenomže mám na něj hroznou chuť :twisted: , ale úplně strašně mne bolela hlava, když jsem si ho neuvařila a tak to bylo dva dny, než jsem to vzdala a zase si jedno uvařila. Takže piju jednoho turka denně a mám samozřejmě hrozné výčitky… Ale protože to bez něj nemůžu vydržet, nepiju zá:,–(ně colu ani černý čaj, abych nezvyšovala přísun kofeinu. Raději piju vodu anebo neslazený ovocný či šípkový čaj.

zmrzlinka
Stálice 79 příspěvků 07.05.09 20:25

Ja som bola tehotna v Britanii, vo vsetkych priruckach, co som dostala sa pisalo, ze omedzit vino na jednu sklenicku denne, kavu tiez 1-2 salky. Nikto nehovoril, ze by sa malo uplne prestat :-)

Vtedy som kavu ani nepila, vino som si obcas dala, aj pocas kojenia, cajom som sa nalievala normalne. Myslim,ze malokto pije fakt zabijacke davky silnej kavy a caju, takze u nas sa z toho robi velky problem, ako ostatne so vsetkym okolo tehotenstva.

Po porode som nepocula o jedinej potravine, ze by sa nemala jest pri kojeni, okrem zakladnej rady, nejedzte, co ani vam nerobi dobre :-)
Na porodnici nam varili hrachovu kasu a na ranajky vsetci jedli klasicke toasty s fazulkami… Nemam pocit,ze by deti plakali viac ako u nas, kde kvoli „prdikom“ snad matky nejedia nic :-)

Tak prajem pohodove tehotenstvo bez plasenia !

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >