Reklama

Homeopatika v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jessinka
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 05.05.09 15:51
Homeopatika

Ahoj holky,chci se zeptat,na co jsou ty homeopatika dobrý?Popřípadě co si mám koupit a kdy to začíná brát? :oops:
Hodně se o nich v souvislosti s těhu mluví,ale vůbec nevím o co jde?

Přečtěte si článek: Homeopatika v těhotenství: Která pomohou?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 05.05.09 15:54

Jessinko: najdi si dobrýho homeopata.

Denulenka
Ukecaná baba ;) 1702 příspěvků 05.05.09 16:02

Lasicko,tak tomu říkám rada nad zlato! :-) hele Jesssinko homeopatika jsou dobrý NEJEN v těhotenství:-) něco si o tom na netu přečti a budeš chytřejší..kaž­dopádně si kupovat nemusíš nic, není to povinnost,ale když budeš mít třeba angínu,tak ti to helfne, bo nic klasického nebudeš moci…

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34044 příspěvků 05.05.09 16:09

Ja na homeopatii neverim. Myslim si,ze funguje na zaklade placebno efektu (ano, i u zvirat a malejch deti - funguje efekt viry toho, kdo preparat podava). Pripada mi to jako sarlatanstvi od zacatku az do konce (podobne leci podobne a tak tedy listy lipy srdcite dame na choroby srdce). V reflexu byl nedavno rozhovor s nejakym lekarem, ktery horlil pro homeopatii a pak se obratil proti ni, tvrdil, ze zadne presvedcive studie nejsou, v reakci na to zase jiny mudr. psal ze jsou - nevim, v tomhle ohledu asi tezko najit nekoho objektivniho,kdo by nebyl zaujaty tim, nebo onim smerem …kazdopadne by homeopatie podle me nemela skodit vic nez cukr.

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 05.05.09 17:31

Já na homeopatii věřím, homeopatií se zabývám a homeopatií pomáhám. Je mi jedno jestli si někdo myslí, že je to placebo efekt, pro mě je důležité, že to funguje. Pokud mohu pomoci i jednomu člověku (naštěstí jich je víc) od jeho potíží, tak je to pro mě dost velké zadostiučinění.

Homeopatie v podstatě funguje na většinu zdravotních obtíží, klasická homeopatie řeší příčinu nemoci a posiluje „vitální sílu“ organismu. Mysl každého člověka funguje jako takový software, který řídí ostatní části těla a pokud software nefunguje, tak se to projeví, tím že někde něco přestane fungovat. Homeopatie se snaží poruchu najít a odstranit natrvalo.

Homeopatické léky mohou užívat, děti, těhotné i dospělí. Lze je používat na akutní stavy (chřipka, zánět středního ucha, těhotenské a poporodní obtíže).

Nebo se používají na chronické obtíže - poporodní deprese, počůrávání dětí, astma, prostata …

Moje děti byly klasičtí chcípáci - ale teď můžeme i mít večer sex aniž by nám u toho někdo zvracel nebo kašlal :D A je mi to šumák jestli za to může cukr…

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 05.05.09 17:39

Taky věřím homeopatii a je mi úplně fuk jestli je to tak nebo jinak. Moc jim sice nerozumím a zkušenosti mám jen se dvěma různými „léky“, ale vzhledem k tomu, že jsou to zkušenosti dobré, tak jsem na jejich straně. A nemyslím, že jsem zaujatá, prostě jsem to na doporučení zkusila a zdá se, že to funguje, tak proč v tom nepokračovat. Rozhodně jimi ale nanahrazuji návštěvu lékaře, když myslím, že je potřeba. Teď používám homeopatika spíš jako prevenci nemocí u dcery, která začala na podzim chodit do jeslí.

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 05.05.09 17:52

Přes počáteční nedůvěru v homeopatii musím napsat, že funguje (aspoň v mém případě :wink: )
Před 2 lety mi zjistili alergii na něco, čím se vyčiňuje kůže v obuvnictví. Prostě když si kupuju kožené boty, tak s rizikem, že je vezmu jednou na nohy a budu je moct vyhodit, protože mi nohy zrudnou a budou příííšerně svědit, naskáčou pupínky - no prostě to nepůjde… Zatím jsem takové boty „potkala“ 3× za život a před měsícem a půl jsem si koupila moc pohodlné boty do práce. Jenže stačil den nošení :? a nohy byly zarudlé a svědily, v noci jsem se od svědění budila… V tu chvíli jsem se rozhodla, že je čas zkusit homeopata :wink: (klasická medicina - kožní - mi totiž řekli, že mám alergii, ale neví se na co přesně, o jaký prostředek jde, a tudíž jediné řešení je, se alergenům vyhýbat - což se dělá dost blbě, když nevím za prvé, v čem přesně je problém, a za druhé ani prodavač v obchodě neví, čím ty boty při výrobě prošly :? ).
Před měsícem jsem zašla k homeopatce, byla jsem příjemně překvapená, jak „celostně“ mě zkoumala, na:,–(ila mi dvoje homeopatika a výsledek je ten, že boty normálně nosím a svědění je už jen velmi jemné, jen občas a vypadá to, že čím dál míň :D
Tak nevím -myslíte, že jde o placebo??? :wink:

Teď se chystám homeopaticky řešit blížící se porod (neb ten první ve mně zanechal slušné trauma :? )

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 05.05.09 18:14

Homeopatie funguje - stejne jako placebo. Asi mi trochu vadi ta moda kolem toho, predrazene nic a pseudovedecka vysvetleni. Ale podle me to bude prosperovat - stejne jako ruzni ,,alternativci" dokud si nebudou doktori umet udelat na pacienta cas a popovidat si s nim. To kolikrat pomuze nejvic.
Homeopatie a podobne pseudovedy - astrologie, biodynamika… me bavi uz dlouho, zajima me hlavne v souvislosti se ztratou kritickeho mysleni.

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 05.05.09 19:04
Baba píše:
Homeopatie funguje - stejne jako placebo. Asi mi trochu vadi ta moda kolem toho, predrazene nic a pseudovedecka vysvetleni. Ale podle me to bude prosperovat - stejne jako ruzni ,,alternativci" dokud si nebudou doktori umet udelat na pacienta cas a popovidat si s nim. To kolikrat pomuze nejvic.
Homeopatie a podobne pseudovedy - astrologie, biodynamika… me bavi uz dlouho, zajima me hlavne v souvislosti se ztratou kritickeho mysleni.

nechápu, není to trochu mimo?

Zakladatelka se neptala, jestli někoho homeopatie baví, ale na co, jestli a jaká homeopatika může brát v těhotenství.
Taky mi nezbývá než doporučit dobrého! (za mě klasického) homeopata, a sehnat si o tom informace na netu. Jak psaly holky, homeopat Tě léčí jako celek, na jeden problém může být u každého člověka jiné homeopatikum, takže to nelze určit „jen tak“.
A léčit se dá do určité míry snad všechno - od chřipky, až po traumata, psychické problémy třeba v těhotenství, závislosti, neplodnost, atd.
Mně to pomohlo, placebo neplacebo 8)

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 05.05.09 19:07
Handah píše:

nechápu, není to trochu mimo?

Zakladatelka se neptala, jestli někoho homeopatie baví, ale na co, jestli a jaká homeopatika může brát v těhotenství.
Taky mi nezbývá než doporučit dobrého! (za mě klasického) homeopata, a sehnat si o tom informace na netu. Jak psaly holky, homeopat Tě léčí jako celek, na jeden problém může být u každého člověka jiné homeopatikum, takže to nelze určit „jen tak“.
A léčit se dá do určité míry snad všechno - od chřipky, až po traumata, psychické problémy třeba v těhotenství, závislosti, neplodnost, atd.
Mně to pomohlo, placebo neplacebo 8)

Muj nazor je v prvni vete. homeopatie = placebo, tudiz at si to v tehu klidne dlabe, pomuze to stejne jako treba lentilky, kdyz tomu bude verit.

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 05.05.09 19:09

Tak to se strašně omlouvám, nějak se mi to v záplavě vět dalších ztratilo :P :lol: :roll:

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 05.05.09 19:20

A vidíš, já kolikrát vkládala tolik důvěry v ATB, říkala jsem si teď ta nemoc přestane, holky budou konečně zdravé a já se zase vyspím.........moje máma brečela bolestí od zad a věřila, že jí ta elektroléčba zabere i moje teta věřila, že jí ta chemoterapie pomůže, než jí uřízli i to druhé prso…

Tak nevím, asi jsme věřili málo.

Co je to prosím ta „ztráta kritického myšlení“ v souvislosti s alternativním léčením ???

Jessinko - nenech se tímhle vším zmást..POkud něco konkrétně potřebuješ vědět, tak se klidně ptej. Máš nějaké obtíže, které potřebuješ akutně léčit ??

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 05.05.09 21:02
Bubina píše:
A vidíš, já kolikrát vkládala tolik důvěry v ATB, říkala jsem si teď ta nemoc přestane, holky budou konečně zdravé a já se zase vyspím.........moje máma brečela bolestí od zad a věřila, že jí ta elektroléčba zabere i moje teta věřila, že jí ta chemoterapie pomůže, než jí uřízli i to druhé prso…

Co je to prosím ta „ztráta kritického myšlení“ v souvislosti s alternativním léčením ???

..a od těch dob, co cucáme homeokuličky holky nemají ani rýmu, já spím celé noci jako dudek, maminka opět ujde sto metrů po rukou a tetě narostla nová prsa…
Tak to je podle mně ta „ztráta kritického myšlení“.

Handah
Kelišová 7094 příspěvků 05.05.09 21:09

BaraF , myslím, že ztrátu kritického myšlení jsi nám předvedla ukázkově 8)

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 05.05.09 21:38

U nás homeo funguje. Jaký jsou tvoje potíže v těhu nebo s čím bys potřebovala poradit? Možná je na to obecná rada, možná by byl lepší důvěryhodný homeopat v okolí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >