Kde je dobrý spořící účet

130
20.10.16 13:47

Kde je dobrý spořící účet

Maminky ještě jedna rada, potřebují najít dobrý spořící účet, jaký mate vy :-) Děkuji za odpovědi

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26874
20.10.16 13:56

V dnesni dobe? Preji hodne stesti pri hledani :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
743
20.10.16 13:57

Také mě zajímá :D v současné době mám spořící účet u Ing a hledám lepší

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2780
20.10.16 14:03

Kdysi bych ti řekla Air bank, ale za ty 2 roky klesl úrok z 1,1 na 0,3%. :pocitac:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26
20.10.16 14:14

Ja mam tiež ING konto a air bank sporiaci, ale klesá to stále.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1240
20.10.16 14:16

Spořicí účet se dneska bohužel nevyplatí…
Termínovaný vklad možná a nejlíp diverzifikovat třeba část do podílových fondů, akcií apod…
Ale pokud je potřeba na peníze šahat, tak asi jedině ten spořící účet a dneska je asi celkem jedno u koho, spíš koukej na podmínky okolo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2780
20.10.16 14:17

@valkil Záleží kolik máš peněz a na co chceš spořit. Jestli chceš rezervu nebo dlouhodobě uložit. Pak se posuzuje likvidita, když budeš peníze potřebovat, za jak dlouho se k nim dostaneš.
Takže když koupíš nemovitost, řešíš problémy s nájemníky a když ji budeš chtít prodat, za jak dlouho bys prodala. Já kdysi koupila byt, když byly ceny vysoko a pak ho s velkou ztrátou prodala. :zed: Výhodou je nějaké místo o které je dlouhodobý zájem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
20.10.16 14:24

Teď aktuálně je bez nějakých bonusů dosažitelných 0,3% p. a. u spořícího účtu (žádné výpovědi). Ale hodně záleží, o kolika Kč mluvíme. Protože nad 250.000,– je to špatné a nad 1 mega za nulu.
AIR Bank- pokud budete mít kartu a 5× za měsíc zaplatíte, tak to bude + bonus a asi vylezete přes 1%. EQUA podobným systémem (jen 3 platby kartou) dosáhnete na 0,8 %.
Nemovitost místo spoření těžko doporučovat. Navíc teď jsou díky hypotékám skoro zadarmo ceny nemovitostí poněkud přestřelené. Pronajímají se lépe malé byty 1+kk, 1+1 u metra. Pokud trefíte místo v blízkosti nějaké vysoké školy, tak možná dobře pronajmete i 3+1 několika studentům (i menší byty). Jenže- pronajímání není zase tak easy byznis, jak by se dalo čekat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3968
20.10.16 14:44

ta doba je pryč

Doby výhodných spořících účtů je dávno pryč. Místo toho se stále častěji hovoří dokonce o záporných úrocích. Takže je pomalu jistější to mít doma. V případě krize a omezení výběrů z bankomatů, nebo bezhotovostních plateb je to jistota.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3552
20.10.16 14:48
@Lidym píše:
Kdysi bych ti řekla Air bank, ale za ty 2 roky klesl úrok z 1,1 na 0,3%. :pocitac:

Já mám u Air Bank stále 1 %, když platím 5 x měsíčně kartou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20.10.16 15:29

U ING a taky to není co bývalo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3968
20.10.16 15:43
@hudečice píše:
U ING a taky to není co bývalo.

Já osobně pamatuji u ING i přes 3 procenta. Ani se ale neptejte kdy to bylo.. :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1841
20.10.16 16:24

@Ivan PPZ
No ja mam byt naproti vs, byli v nem studenti a dokonale jej i zarizeni stihli zdevastovat. Udelala jsem rekonstrukci a ted premyslim co dal, jestli prodat nebo dal pronajimat. Kdyz prodam, tak nevim kam s penezi… V dnesni dobe je lepsi dluzit nez mit penize na uctu.
A investovat moc neumim. A financni poradci u mne nemaji moc duveru.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
20.10.16 17:05

Souhlasím, že pronajímání opravdu není pro každého a hodně záleží, kdo tam bydlí. Lustrace dopředu pomůže, ale žádná jistota pro majitele.
Obyč. člověk moc investovat neumí a ani nemusí. To za něj dělají většinou fondy. Na něm je to „rozhodnutí“. Skoro by se mohlo zdát, že nazrála doba na prodej nemovitostí, protože teď ceny rostou a není za tím super hospodářská situace, ale z velké části pouze super dostupné hypotéky (rozuměj- dají to skoro každému). Přesně takhle začala krize v USA 2008 a 2009…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2892
20.10.16 17:27

@Nudlaben sama mám v ING, ale už ty úroky stoji uz za pendrek. Ještě mrkni na Airbank, budu tam určite přecházet jak se spořícím, tak běžným…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat