Kde kupujete maso?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
řeřicha
Kecalka 381 příspěvků 02.03.19 06:52
Kde kupujete maso?

V souvislosti se současnými kauzami o polském mase bych se ráda zeptala, kde kupujete maso? A sledujete zemi původu?
Já se polskému masu vyhýbám už dlouho, ale kupuji převážně vakuované maso v obchodních řetězcích a teď začínám váhat nad kvalitou. Vždy si hlídám český chov i porážku, ale dá se tomu věřit? Na druhou stranu máme hodně domácího - králíky, holoubata. V okolí nemám žádného ověřeného řezníka, jsou tady řeznictví, kde maso dováží a to si člověk taky není jistý, jestli to není to nejlevnější z Polska.
Kde kupujete vy? Hlídat si původ a ověřujete jej třeba nějak u pultoveho prodeje?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Elishka1
Závislačka 3199 příspěvků 02.03.19 07:01

v jedne masne vedle v ulici, prý vše české

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 02.03.19 07:06

Hovězí tady na farmě. Vepřové jíme minimálně a kuřecí a krůtí zásadně v Německu, snad to tam hlídají lépe.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Echt Kelišová 7644 příspěvků 02.03.19 07:10

v naši mistni masne.

axelina
Závislačka 2692 příspěvků 02.03.19 07:22

@řeřicha Maso kupuju tam kam zrovna jedu nakoupit. na puvod nekoukam. Vařím všeobecně hodne málo protože deti i manžel jí ve škole v práci takže večer už jen studena večeře. Takže i kdyby to maso bylo nekvalitní tak jednou za týden malá porce nás určitě neporazí :-)

venulka1
Kecalka 459 příspěvků 02.03.19 07:33

Z vetsi casti maso nakupuju v globusu kureci na rohliku od nasich chovatelu ale financne je to náročnější takze prevazne globus

Kelsey
Hvězda diskuse 45613 příspěvků 02.03.19 07:34

Bydlime na vesnici a vsechny okolni vesnice maji sve vyhlasene reznictvi, takze kupuji u nich. Vzdy v pondeli maji zavreno, ze delaji zabijacku a zbytek tydne prodavaji.
Ve meste v marketech kupujeme vyjimecne a ovci maso mame od rodicu.
Diky ovcine nekupujeme temer vubec hovezi, ze to nahradila.
Letos jsem kupovala hovezi 1× a to, kdyz se o tom ani nemluvilo.
Ale nebojim se, protoze ja vse dlouho varim, ze decka radi mekke maso a rada davam i do trouby v hrnci dojit, i kdyby neco puvodne v masu bylo, tak to radnou tep. upravou odstranim. Radeji si to nepripoustim. Ted ho zaa chvilku nemam planovane na jidelnicku.
Ale my zas casto jime kureci a kruti. Kupuji to v mistnim reznictvi chlazene, ale puvod masa nevim.
Veprove vim, ze je jejich zdroj.

Příspěvek upraven 02.03.19 v 07:35

Heivka
Závislačka 3887 příspěvků 02.03.19 07:34

Hovězí beru přes kamarádku od místního farmáře, vždy 10 kg balík s různými druhy masa, všechno hluboce zmražené a stařené (vyvěšené na min 2 týdny v -20°C). Má svoje stádo (pase se cca 2km od nás) a vlastní porážku. Kuřecí beru z dodávky co vozí mléko, mají kuřata co se krmí klasicky (bez sóji a granulátu na rychlý růst, teď třeba 3 týdny kuřata nebyla protože v únoru přibývají pomaleji na váze). Vepřové beru v Glóbusu tam jsem nikdy s masem neměla problém.

Lana25
Kecalka 334 příspěvků 02.03.19 08:03
@řeřicha píše:
V souvislosti se současnými kauzami o polském mase bych se ráda zeptala, kde kupujete maso? A sledujete zemi původu?
Já se polskému masu vyhýbám už dlouho, ale kupuji převážně vakuované maso v obchodních řetězcích a teď začínám váhat nad kvalitou. Vždy si hlídám český chov i porážku, ale dá se tomu věřit? Na druhou stranu máme hodně domácího - králíky, holoubata. V okolí nemám žádného ověřeného řezníka, jsou tady řeznictví, kde maso dováží a to si člověk taky není jistý, jestli to není to nejlevnější z Polska.
Kde kupujete vy? Hlídat si původ a ověřujete jej třeba nějak u pultoveho prodeje?

mno v Polsku :nevim: :lol: pod svícnem je největší tma :mrgreen:

Lu1234
Kecalka 334 příspěvků 1 inzerát 02.03.19 08:35

To je super, jestli máte aspoň část domácího. My tu možnost nemáme. Nakupuju ve 2 řeznictvich, ale původ masa tam.neuvadi a nenapadlo mě se zeptat (vím, že by na mě koukali skrz prsty). Pro dceru kupuju občas maso ve farmářské prodejně nebo bio ve sklizenu. Koukala jsem, že v Albertu nabízeli maso z Nigérie, tak to.bych nekoupila, asi mám předsudky ohledně hygieny při porážce a přepravě…

lamicina
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 02.03.19 08:49

Moc masa nejíme, já hlavně vývary, děti skoro vůbec. Takže investuju a nechám si vozit biohovězí z farmy až domů a pak jezdíme ještě na jednu farmu, cestou na chalupu. Tam si občas nakoupíme, že dělají i dobrou uzeninu. V marketu nekupuju maso vůbec a teď tady byla taková menší aférka s místním nejlepším řezníkem, takže už ani tam.

Evkad
Kecalka 127 příspěvků 02.03.19 09:52

U řezníka, občas vakuově balené, ale jen některé. Vadí mi přidaná voda v mase, většinou to tak nějak odhadnu (mám vytipované, kde 100% je), občas se ale nepovede.

Heivka
Závislačka 3887 příspěvků 02.03.19 10:20

@Evkad Tuhle jsem koupila vepřovou krkovici balenou v Kosteleckých uzeninách, když jsem to doma namlela na sekanou tak mi v mlýnku zůstalo asi 300 ml vody (krkovice měla kilo) docela jsem na to koukala, protože tolik vody není ani v mase co bylo mražené.

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 02.03.19 12:23

Protože jsme masožrouti, tak mám dvě oblíbená řeznictví a kupuju převážně tam. Cena jen mírně vyšší než v marketech, kvalita nesrovnatelná. Co nemají v nabídce, to seženou. Původ masa je na kartičkách v chlaďáku, případně ukážou na požádání. Takové kuře z farmy a ne z velkochovu, to je už od pohledu prostě paráda. A chuť je úplně někde jinde.

Salina12
Stálice 71 příspěvků 02.03.19 14:16

Kupujeme v globusu,je to sice trochu dražší,ale maso mají kvalitní,tedy alespoň doufám :roll: známý tam pracoval a prý to tam opravdu řezníci bourají každý den,tak snad to tak bude, že si hlídají kvalitu.globus je hodně chválený na maso. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama