Kdo má brýle, prosím o radu

211
6.2.16 17:33

kdo má brýle, prosím o radu

Ahoj holky, potřebovala bych radu od těch kdo nosí brýle. Zjistila jsem v poslední době, že se mi někdy stane, když čtu ať v knížce, nebo na počítači, tak vidím jakoby bílé fleky-malinké, tudíž některá písmenka nevidím. Tak nevím, jestli mám jen unavené oči a nebo je to na brýle. Vždycky jsem viděla dobře, takže nemám absolutně představu, jak vidí člověk co má nějakou vadu zraku, jaké to je, když začíná vidět špatně. Vždycky jsem si myslela, že člověk třeba vidí dvojitě, nebo rozmazaně, ale já rozmazaně nevidím. Někdy pomůže že si oči promnu, nebo je zavřu. Začíná to takhle? Mylíte si, že to bude na brýle? Jinak nemám problém přečíst i ty nejmenší písmenka, jak nablízko, tak i na dálku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6079
6.2.16 17:35

Já si myslím, že máš unavené oci :think: chce to občas vystřídat činnost, zkusit se zahledet do dálky atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
6.2.16 17:37

Zkus pouzivat umele slzy na zvlhceni oci, to by ti mohlo ulevit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17163
6.2.16 17:38

@edyta Pokud bys měla zhoršené vidění na blízko, viděla bys písmenka rozmazaně, neostře a zaostřily by se při oddálení knížky.
To samé na dálku, to co je dále, bys viděla rozmazaně, neostře. Zaostřilo by se to při mhouření očí.

Spíš to budou unavené oči, ale za návštěvu očního nic nedáš, max. budeš mít jistotu, že jsou oči v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
6.2.16 17:47

Nemyslím, že by to mělo být na brýle, ale návštěvou na očním nic nezkazíš. Kdyby měl být nějaký problém, tak je lepší ho podchytit dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
211
6.2.16 17:49

Holky, děkuji za rady, asi mám oči opravdu jen unavené :-) Lekla jsem se, protože všichni z naší rodině mají brýle, jen já ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
993
6.2.16 17:52

Mám brýle na dálku a nikdy jsem neměla jiný problém než rozostřené vidění v dálce…
Myslím si ale, že od počítače to může být normálně z únavy. Navíc člověk u počíatče méně mrká…
Asi bych chvilku vyčkala, zkoušela nějaká oční cvičení a dělala pauzy při čtení, ať se oči procvičí, a kdyby se to nelepšilo, tak bych na to oční skákla. Ono je více očních vad než jen daleko a krátkozrakost. Prohlídka netrvá nijak dlouho a člověk aspoň ví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
6.2.16 18:13

Asi to bude únava, kdyby to bylo časté a obtěžující, zašla bych na oční, aby se případný problém podchytil včas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50395
6.2.16 18:22

Bez bryli vidim rozmazane a proste to neprectu. Kazdopadne jestli mas pochyby, po netu ti to nikdo nepovi, zajdi an ocni a nech se vysetrit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
6.2.16 18:55

Ahoj, mne se to obcas stava pri cteni. A to nosim bryle od 10let. Takze ja si myslim, ze jsou to unavene oci. Stava se mi topri cteni vecer pred spanim. Takze unava se nabizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
328
6.2.16 19:01

@edyta tak k očnímu bych se obědnala ale myslím že to budou unavené oči kdybys špatně viděla tak jsou bolesti hlavy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26894
6.2.16 19:07

@edyta nejsou to spíš zákaly ve sklivci? To mám já a nic moc se s tím nedá dělat, až v extrémních případech.
http://upload.wikimedia.org/…Floaters.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
211
6.2.16 19:37
@Martysek píše:
@edyta nejsou to spíš zákaly ve sklivci? To mám já a nic moc se s tím nedá dělat, až v extrémních případech.
http://upload.wikimedia.org/…Floaters.png

Nene tohle je jiné :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
313
2.6.16 20:34

jak čistit brýle

Zdravím, chtěla bych se zeptat jak čistíte brýle..mám spešl hadřík i nějaký prostředek..ale po celotýdením chození jsou třeba tak umazené že prostředek nefunguje..umývate je třeba běžně mýdlem/jarem? myslím hlavně skla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1825
2.6.16 20:36

@claire2 normálně teplou vodou a jarem, pak velmi lehce dosušit a doleštit (na to se mi nejlíp osvědčily kvalitní třívrstvé papírové kapesníky). Poradila mi to přímo paní v optice a je to nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama