Kdo muze predepsat celkova/systemova antimykotika?

1615
1.7.20 17:41

Kdo muze predepsat celkova/systemova antimykotika?

Prosim, jaky doktor muze predepsat celkova/systemova antimykotika? Uz dele nez rok me zuzuje plisen v hltanu a zrejme i jicnu. Hubnu, nemuzu se najit, svira se mi hrdlo a je celkove zle. Uz me z toho boji i svaly v zatylku, protoze mam tu tkan v dlouhodobem zanetu. ORL ani prakticka to napsat nemuze a vlastne ani nevidi duvod. Kysele okurky, kapky a cucave pastilky jsou slabe, nepomahaji. Uz jsem zoufala, i bych si to zaplatila, ale nevim uz na koho se obratit. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1093
1.7.20 18:02

Kožní, infekční, plicní, taky ještě onkolog, gynekolog a někteří další. Jinak lze napsat za hradí pacient, ale levné to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
1.7.20 18:28

Když je to v jicnu, tak neměl by to vidět gastroenterolog?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
1.7.20 18:31

Mě tedy praktická napsala, ale nijak to nepomohlo. Pomohla až dieta vyřazení lepku a omezení cukru, protože to je hlavní zdroj pro množení kvasinek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2435
1.7.20 18:31

@Ladeka a tu plíseň jsi si diagnostikovala jak? Jako brát systémová antimykotika jen proto, že si myslíš že ti něco je mi přijde jako blbost. Jinak z volně prodejných můžeš zkusit clotrimazol vaginální tablety a vycucat je. To se běžně dává na mykozy v oblasti dutiny ústní.
Měla jsi gastroskopii? Ta by byla vhodná, můžeš mít reflux. A kdyby tam byla mykoza jícnu tak se tam taky pozná. A myslím, že gastroenterolog ty antimykotika také může napsat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
1.7.20 18:34

Jinak v Německu v lékárnách je volně prodejný nystatin (tablety) a nebo se dali sehnat i přes amazon. Jednou jsem kupovala. Poprvé pomohlo a pak zase nanovo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.20 19:18
@Ladeka píše:
Prosim, jaky doktor muze predepsat celkova/systemova antimykotika? Uz dele nez rok me zuzuje plisen v hltanu a zrejme i jicnu. Hubnu, nemuzu se najit, svira se mi hrdlo a je celkove zle. Uz me z toho boji i svaly v zatylku, protoze mam tu tkan v dlouhodobem zanetu. ORL ani prakticka to napsat nemuze a vlastne ani nevidi duvod. Kysele okurky, kapky a cucave pastilky jsou slabe, nepomahaji. Uz jsem zoufala, i bych si to zaplatila, ale nevim uz na koho se obratit. :,(

ORL a PL nevidí důvod i přesto, že ti diagnostikovali mykozu v jícnu??? Anebo se domníváš, že něčím takovým trpíš? Jako celková antimykotika jsou celkem zátěž pro játra, ale nezdá se mi, že by tě neposlala někam dál pokud bys tím opravdu trpěla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
1.7.20 20:49

@Yweet Drzim dietu bez cukru (coz ke pro me docela rana pri mych 45kg). A zlepseni nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
1.7.20 21:01

@Lucka1111 @DoktorkaZorkaHorká @Okta Rekl mi to doktor na ORL, prakticka to take potvrdila. Oba jen pohledem do ust, ze je tam toho hodne na sliznicich a kdovi kam az dolu to je porostle. Obiham doktory uz rok s timto problemem, hubnu, nemuzu se najist, je mi porad na daveni. Presto se lecba nekona, ze at odpocivam a jim zdrave. Na gastru me videl. nejaky odbornik, tedy nevysetril me, jen si se.mnou povidal ode dveri. Ze ano, ze muzu mit reflux, ale ze se to tezko diagnostikuje a lecit se to stejne neda, tak co po nem chci? Uz jsem vyfasla i antidepresiva, nezabraly vubec, takze uz je neberu. Kvuli velkym bolestem v zatylku (nejsou od patere, vysetreno) jsem se dostala do Motola, kde rekli, ze je mozne, ze pokud jsou ty svaly na krku dlouho v zanetu, tak to meni jejich napeti a to boli. Vaginalni tablety jsem cucala. Sice byla trochu uleva, ale rozhodne se to neleci. Jsem fakt zrala na chocholouska, lokalni antimykotika to neleci a nikdo mi nic silnejsiho napsat nechce. Rada si to i zaplatim, jen kdybych se dostala k nekomu, kdo mi to napise :,( Opravdu si nevymyslim a obiham co se da. Ale asi budu muset byt uz fakt ostra, aby me nekdo konecne zacal brat vazne :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
1.7.20 22:49

@Ladeka ja jsem ted tehotna, ale predtim jsem taky mela 49kg a nemohla jsem pribrat. Po nasazeni bezlepkove diety jsem pribrala. A to jsem si predtim nechala udelat testy z krve a vysly na lepek negativni. Jenze najednou mi zmizlo akne po 15 letech, prestaly mykozy a krk bez povlaku. Uz u toho hodlam zustat a jsem rada, ze nemusim do toho brat zadny leky. Co ja toho vyzkousela, byla jsem zoufala. Ruzny bylinny kapky, leky od dr.na predpis, ruzny detoxy, vitaminy. Pricina muze byt jakakoliv. Me trvalo asi 4 roky, nez jsem prisla na to, co je spoustec u mne. Zamerila bych se na ruzne alergie, intolerance atd, protoze to dlouhodobe oslabuje imunitu. Brat kvalitni probiotika (kapsle, tibetska houba, kombucha) Taky posilit jatra a vyvarovar se stresu - coz moc nejde, kdyz je clovek zoufaly. Jinak spousty doktoru v CR rekne, ze mit kvasinky systemove je blbost. Pritom v zahranici se k lecbe stavi uplne jinak a jakmile pacient dostane atb, davaji i antimykotika, ale ty jsou u nas neprodejne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.20 23:05

A bereš i něco na překyselení žaludku? Mykózu z jícnu a hrtanu nedostaneš bez přeléčení pantoprazolem + ideálně lokálním antimykotikem. Klasicky se léčí kombinací Pantoprazol a Amfotericin B po dobu jednoho měsíce. Dál se doporučuje dlouhodobé užívání probiotik a absolutní vysazení sladkostí. Jinak i obvodní doktorka ti může napsat systémová antimykotika, jen ti to neuhradí pojišťovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
2.7.20 07:35

@Yweet @Pruhovaný_mýval Me teda z krve vyslo vsechno ok, ze podvyzivena nejsem a tim to haslo. Neberu zadne leky na nic. probiotika jsem brala chvili, ale takove bolesti bricha, tu prujem, tu zacpa, to jsem nikdy nemela. Takze probiotika mi opravdu nejak nesedi. Sladke jsem drive jedla hodne, protoze to bylo casto to jedine, co jsem do sebe dokaza dostat. Ale ted opravdu tak max dolizat zmrzlinu po detech nebo dojist susenku a zlepseni stejne zadne. Tak teda zkusim dupnout na obvodni, at mi to napise a ja si to zaplatim. Proste at se neco konecne deje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
2.7.20 07:37

@Pruhovaný_mýval Jeste k lekum na to prekyseleni. Kdysi mi napsala Omeprazol, ale taky mi to nepohlo. Ted naopak rikala, ze leky na prekyseni brat nemam, protoze kde to neni kysele, tak tam roste plisen. No proste same rady, ale skutek nikde. Kdyz jsem se letmo o tom zminila na gynde, tak doktor me hned premlouval, at obvodni zavolam a donutim ji napsat zadanku k nekomu to posoudi a napise. Ze vypadam hrozne, lokalni na to nestaci a zbytecne se trapim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.20 08:08
@Ladeka píše:
@Pruhovaný_mýval Jeste k lekum na to prekyseleni. Kdysi mi napsala Omeprazol, ale taky mi to nepohlo. Ted naopak rikala, ze leky na prekyseni brat nemam, protoze kde to neni kysele, tak tam roste plisen. No proste same rady, ale skutek nikde. Kdyz jsem se letmo o tom zminila na gynde, tak doktor me hned premlouval, at obvodni zavolam a donutim ji napsat zadanku k nekomu to posoudi a napise. Ze vypadam hrozne, lokalni na to nestaci a zbytecne se trapim.

No to bude paní doktorka opravdu profesionál. Právě plíseň ráda kyselé prostředí, proto se jí tak líbí třeba v intimní oblasti nebo se často vyskytuje při žaludečním refluxu - jak ty kyseliny stoupají do jícnu :roll: Najdi si jiného obvodního lékaře!!! Tímhle problémem se zabývá buď ušní - nosní - krční, internista nebo gastroeneterolog. Je potřeba, aby ti udělali krevní testy hlavně na diabetes, funkci štítné žlázy, nejspíš se asi nevyhneš ani gastroskopii. V mezidobí se pokus trochu „odkyselit“. Jsou speciální diety, bazické kapsle, prášky… A hlavně trvej na tom, aby tě někdo pořádně vyšetřil :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1615
2.7.20 10:01

@Pruhovaný_mýval Ja uz se snazim asi 4 roky prestoupit k prakticke v miste bydliste, ale zatim marne, neni misto. Ale odchod je v planu. Tak s tim refluxem a kyselem prostredi to tedy odpovidalo :? Diky za vyscetleni. Na gastru jsem byla pred rokem a absolutne zadny zajem to resit. Gastroskopii mi delali pred 7 lety s podobnymi ne-li stejnymi obtizemi a pry nic. Teda jestli to moje dr. vyhodnotila dobre, ted o tom trochu pochybuju. ORL se tim dal zabivat nebude, byla jsem tam asi 3 tydny zpet. Pri obtizich si mam kupovat a cucat ty vaginalni tablety :? Ted teda zkusim nekoho z interny, aby s tim uz neco delal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama