Kdo prodělal mononukleozu v dospělosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

maskovak
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 12:57
Kdo prodělal mononukleozu v dospělosti?

Ahoj holky, chci poprosit, kdo prodělal v dospělosti mononukleozu:

1. jak se vám projevovala
  2. jak dlouho jste se léčili
  3. drželi jste pak 6 měsíců jaterní dietu
  4. máte dosud nějaké následky nebo komplikace?
  5. jak probíhala léčba

Děkuji moc :kytka: :potlesk:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

maskovak
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 12:59

Četla jsem zde https://www.emimino.cz/…osti-202770/ , škoda, nevšimla jsem si,že už tu diskuse je, omlouvám se za založení nové, nicméně nevadí, ale uvítám i další reakce

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 20.07.18 13:00

1. obrovsky oteklé uzliny na krku, teplota, bolest hlavy a krku
2. nikdo mě vlastně ze začátku pořádně nevyšetřil, takže ani ze začátku neléčil
3. držím jaterni dietu díky trvalému poškození jater po mono už 17 let
4. rozhozená imunita, dieta, obtíže v těhotenství… bezprostředně po mono jsem dostala únavový syndrom a prakticky půl roku spala 23 hodin denně
5. symptomaticky, protože ze začátku moje obtíže všichni banalizovali

maskovak
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 13:03

@paola white dik,mohu se zeptat v cem spociva dieta? rekli mi nejist smazene a ne alkohol

tzipora
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 20.07.18 13:14

Dieta spočívá v tom jist pokud možno nedrazdiva jidla. Nejim smazene, tučné, příliš sladke, korenene.

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 20.07.18 13:17
@maskovak píše:
Ahoj holky, chci poprosit, kdo prodělal v dospělosti mononukleozu:
  1. jak se vám projevovala
  2. jak dlouho jste se léčili
  3. drželi jste pak 6 měsíců jaterní dietu
  4. máte dosud nějaké následky nebo komplikace?
  5. jak probíhala léčba

Děkuji moc :kytka: :potlesk:

1. vysoké horečky, strašná únava, hodně oteklé uzliny, bolest v krku vůbec žádná, což prý není úplně typické
2. Akutní fáze trvala skoro dva měsíce, ty nejvyšší horečky cca tři týdny
3. Dietu jsem držela celý rok
4. Komplikace nemám, protože můj zlatý pan doktor na to přišel téměř okamžitě
5. Mononukleoza je virové onemocnění, takže léky vůbec žádné. Zezačátku na horečku, pak hlavně vitamíny, držet dietu, odpočívat a celý rok nesmí člověk sportovat nebo se namáhat.
Ale! Projevy mononukleozy jsou různé a taky onemocnění samotné může probíhat u lidí různě závažně.

Adrasteia
Závislačka 2754 příspěvků 2 inzeráty 20.07.18 13:18
@maskovak píše:
@paola white dik,mohu se zeptat v cem spociva dieta? rekli mi nejist smazene a ne alkohol

Jsou postižená játra, takže se nesmí vůbec žádné tuky, pokud nechceš riskovat trvalé poškození jater, nejenom smažené - třeba i tučné sýry, jogurty, salámy, máslo, smetanu apod. vařit pouze na vodě a ne na tuku apod.

lištička_z_prahy
Kecalka 122 příspěvků 20.07.18 13:18

Přišlo se mi na to náhodou při prohlídce u praktické lékařky kvůli nečemu jinému, kdy jsem jí jen tak mimochodem ukázala divnou bouličku vzadu na krku - no byly to zvetšené uzliny, které mi našla poté i na druhé strane krku a pod bradou.
Příznaky jinak celkem žádné, jen jsem byla hodne spavá a ty zvetšené uzliny.
Tvrdá léčba se zavřením doma trvala 3 týdny - klid na lůžku plus dieta. Pak jsem ješte nekolik mesíců držela dietu nadále. To pro me znamenalo, že jsem mela pocit že se „normálne nenajím“, protože jsem vynechávala tučné, smažené, kořenené… a samozřejme vubec žádný alkohol.
Jediným následkem je nepříjemná vzpomínka.

Lenca27
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 20.07.18 13:33

Silena bolest v krku a natekle uzliny, jinak nic. Dva mesice jsem musela byt doma, jaterni dieta pul roku. Tu jsem opravdu prisne dodrzovala, takze nasledky zadne. Unavena jsem nikdy nebyla. Jo a pri te diete jsem zhubla cca sest kilo, ktere uz jsem nikdy nenabrala, ac je to sest let zpatky, takze jako dieta super! :D

Nell2
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 20.07.18 13:39

Já jsem dostala šílené horečky, ale fakt hrozný . 42°C nic na to nezabíralo, chvílema jsem myslela, že musím umřít. Jinak mi celkem nic nebylo. Dr. mě nechala 14 dní na PN a pak že mám jit do práce, ale já jsem prostě únavou nemohla, nešlo to. Tak mi jako simulantovi vzala krev a dle výsledků to vypadalo na leukémii, takže do fakultky na onkologii a po hromadě spec. testů přišli, že je „jen“ mononukleoza. Dietu jsem držela půl roku. Ale ten krevní obraz mám špatný doteď. Svádí to k té nemoci, ale nevím :nevim: zhruba za 8 týdnů už jsem mohla fungovat.

Manhattan
Závislačka 3697 příspěvků 20.07.18 13:41

Já jsem ji měla před 4 lety ve 22. Napila jsem se ze skleničky po bráchovi, který ji zrovna měl a projevila se mi cca za 2 měsíce. Týden jsem byla v nemocnici, 2 měsíce jsem nemohla do školy a půl roku jsem držela dietu- žádný alkohol, smažená a sladká jídla. Projevila se mi silnou bolestí v krku, oteklými uzlinami a horečkou. Já jsem zhubla jen 5kg, ale brácha hodně posiluje a zhubl přes 15kg. Jaterní testy jsem do roka měla v pořádku. Jinak komplikace nemám ani já ani brácha, protože nám na to dr. přišli hned.

Overlook
Kecalka 307 příspěvků 20.07.18 16:03

Vysoké horečky, únava, nateklé uzliny na krku, nechutenství, bolest v krku jen trochu. Ležela jsem asi 2-3 týdny, pak už jsem nějak fungovala. Jaterní dieta půl roku, jinak léčba nijaká, jen něco na horečku a bolení v krku, vitamíny, brala jsem ostropestřec kvůli játrům a ležet. Následky vůbec žádný.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1343 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 19:14

holky,dik moc! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: a pevne zdravi vsem!

debra.morgan
Závislačka 3692 příspěvků 20.07.18 19:35

nijak, prodělala jsem a až pak mi řekli, že jsem ji prodělala, z krevního rozboru. následky žádné o průběhu jsem nevěděla.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 1 inzerát 20.07.18 20:54

1. Projevovala se jak klasická angína. Horečky, šílená bolest v krku, únava, bolest kloubů,…
2. Brala jsem týden jedna antibiotika na angínu, doktorka nerozeznala angínu od monunokleózi. Ta samozřejmě nezabrala. Druhá antibiotika mi pomohly.
3. Nic jsem nedodržovala. Já celou nemoc chodila do práce…zas tak zlé to nebylo.
4. Žádné následky nemám.
5. Jelikož jsem chodila pořád do práce, brala jsem jen poctivě antibiotika. Nic víc jsem nedělala.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >