Kdokoli, kdo stavěl dům svépomocí, pojďte poreferovat

7090
19.10.12 11:24

Kdokoli kdo stavěl dům svépomocí,pojďte poreferovat

Jak napovídá název. Zajímalo by mě vše okolo stavby domu svépomocí(zděného).Z čeho jste stavěli? Jak dlouho to trvalo? Kolik to stálo? Co je lepší udělat samostatně a co s pomocí firmy. Jaký rozměr a tvar jste stavěli? Kolik máte pater? Jaké máte uspořádání v domě? Prostě cokoliv

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
241
19.10.12 11:37

Stavíme..jsme na konci hrubé stavby…a je to nářez :-D hlavně pro manžela, který to skoro celé zatím dělá sám
základy vykopal bagr, beton přivezli a vylili, poté bagr stovnal suť (po staré stodole) pod desku a poté se to uhuždávalo, dávli jsem tam odpady, vázali kari sítě…beton na desku opět domíchávačem… založení zdí porothermových udělal jejich „profík“ a zbytek manžel lepil sám na pěnu…je to čistější než beton a snad to vydrží :-D…poté věnce..vystavět pár šárů pro podkroví..poté zase věnec, střechu si dělá manžel sám (je tesař, stavební, takže ví jak co dělat)
akorát okna si necháme zasadit firmou a na podlahové topení, plyn + kotel + žebříky a na elektřinu a na vodu máme člověka co to dělá v oboru.
další co bude dělat jiná firma je usazení čističky - ale přípravu místa na čističku i vodovodní šachtu si manžel dělá sám

komín s vystavěním i obložením nahoře nad střechou dělal taky manžel sám. omítky nám natáhne manželův kolega -zedník - at je to fakt přesné… podlahy po pokládce podlahového topení taky necháme vylít profi firmou… obklady si manžel bude dělat sám, případně i kuchyň udělá, stropy (dřevěné pohledové i podhledy ze sadrokartonu) si děláme sami. fajnová omítka i výmalba taky svépomocí..a pokládka dlažby a plovoučky taky sami…chceme se vlézt do 1,5 mil.

co asi nezvládnem „sami“ bude vjezdová brána na motor..na to budem taky ještě někoho mít

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
241
19.10.12 11:39

Jo rozměr je „čtverec“ 11 m na 12m a cosi…s „výběžkem“ pro vchodové dveře

střecha obyč sedlová bez „kravin“ jako vykýře, lomení a tak..prostě jednoduchá. případně se tam může snadno dát střešní okno (taška KMBeta) - do plechu se později střešní okno dát nedá.

místnosti…jedna obrovská…kuchyně spojená s jídelním stolema obývacím pokojem
potom chodbička z které se vchází do ložnice - s malou koupelničkou, do koupelny velké a do dvou dětských pokojů…a do hlavnícho vchodu, ze kterého je vstup do malé technické místnosti kde je komín a kotel

Příspěvek upraven 19.10.12 v 11:41

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7090
19.10.12 11:40

Jste vážně dobrý :palec:.A jak to bude velké?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7090
19.10.12 11:42

Aha už to vidim. a bude přízemní nebo budete mít více pater?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
662
19.10.12 11:42

Tak stavěli jsme svépomocí klasický obdélníkový půdorys, klasická střecha, dole obývák a kuchyně, technické zázemí, nahoře tři pokoje cca 12m2 a koupelna. Bez balkonu a střešních oken (chceme dům pasivní a tak jsme se snažili eliminovat blbosti, kterými utíká teplo, když se neudělají 100% správně). Kopli jsme 19.března a dneska chlapi montují kuchyň, za 14 se stěhujeme. Fakt to šlo hrozně rychle, ani jsme to nečekali. Stavěli jsme z VPC (vápenopískové cihly, vypadají jako ytong, ale jsou 3× těžší), na to 40cm polystyrenu. Půdorys 9×7, sedlová střecha to jsem psala. Cena 1,8mil, + 100 000 za pičičuřinky (rekuperace, lepší spotřebiče, nakonec obměníme i část nábytku). Co zvládne chlap sám, no, zdít ani moc ne, tam potřebuje aspoň jednoho přidavače. Můj chlap dělal polystyren do podlah, to je hroznýho s. aní a firma by si za to řekla hrozně moc peněz, pak maloval, to je taky pálka jako blázen, dělal sádrokartony a zateplení střechy a pak spoustu blbůstek, parapety, sanitu do koupelen, přípravy a úklidy před koupelnama, jo, elektriku dělal sám, taky velká úspora. No a terénní úpravy okolo taky jedeme sami. Satelit si přidělával sám, no prostě takový ty maličkosti, za který chtějí ale firmy moc peněz :¨) Přiložim ti fotku pro představu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7090
19.10.12 11:43

Ty píšeš rychleji než já se ptám :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
662
19.10.12 11:46

Kdybys chtěla, máme stavěcí blog, tak jestli máš zájem počíst, je tam popsanej komplet od vyřizování papírů, detailně realizace i záporný reference.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
662
19.10.12 11:53
@Angel-X píše:co asi nezvládnem „sami“ bude vjezdová brána na motor..na to budem taky ještě někoho mít

Tak to zrovna není snad moc problém. Prodávají skládačku, neočekáváme komplikace :) Ovšem to jsme nečekali ani u fasády a pak nastoupil Pedro s vibrovačkou a fasáda se dělala znova, ptž Pedro jí seškrábl…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7090
19.10.12 11:56

@Já_a_Kačí jj to bych se podívala, pošli odkaz

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7090
19.10.12 12:04
@Angel-X píše:
Jo rozměr je „čtverec“ 11 m na 12m a cosi…s „výběžkem“ pro vchodové dveře

střecha obyč sedlová bez „kravin“ jako vykýře, lomení a tak..prostě jednoduchá. případně se tam může snadno dát střešní okno (taška KMBeta) - do plechu se později střešní okno dát nedá.

místnosti…jedna obrovská…kuchyně spojená s jídelním stolema obývacím pokojem
potom chodbička z které se vchází do ložnice - s malou koupelničkou, do koupelny velké a do dvou dětských pokojů…a do hlavnícho vchodu, ze kterého je vstup do malé technické místnosti kde je komín a kotel

Příspěvek upraven 19.10.12 v 11:41

Jé takhle nějak by se mi to taky líbilo. A máte něco ještě pod střechou-jako nějaké podkrovní místnosti?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1858
19.10.12 12:09

Mohla bych taky požádat odkaz na blog - taky se chystáme stavět, ne teda svépomocí, ale ty papíry (ohláška ap) by se mi hodily

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7090
19.10.12 12:12

@Já_a_Kačí jak koukám na tu fotku, tak vy máte ty horní pokoje jakoby podkrovní viď? A to jste začali 19.března jako letos??? 8o

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5257
19.10.12 12:39
@petruna26 píše:
Mohla bych taky požádat odkaz na blog - taky se chystáme stavět, ne teda svépomocí, ale ty papíry (ohláška ap) by se mi hodily

Nekteri architekti ci projektanti poskytuji sluzbu, ze vam stavebni povoleni obstaraji.
My jsme se teda s nasim architektem domluvili, ze nam to vyridil (vybehani stavebniho povoleni na barak, cisticku, povoleni na kaceni nekterych stromu na pozemku) - stalo to necelych 15tis. Nam to teda za ty nervy stalo :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26653
19.10.12 12:48

Taky jsem stavěli, už bydlime 5 let. hodně věci jen my, něco firma.ale manžel se tim živy tak většinu on.ja vše natirala, malovala, tapetovala, uklizela a zahrada je moje prace a trošku pomohl bagr :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný