Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
Jak napovídá název. Zajímalo by mě vše okolo stavby domu svépomocí(zděného).Z čeho jste stavěli? Jak dlouho to trvalo? Kolik to stálo? Co je lepší udělat samostatně a co s pomocí firmy. Jaký rozměr a tvar jste stavěli? Kolik máte pater? Jaké máte uspořádání v domě? Prostě cokoliv
Stavíme..jsme na konci hrubé stavby…a je to nářez
hlavně pro manžela, který to skoro celé zatím dělá sám
základy vykopal bagr, beton přivezli a vylili, poté bagr stovnal suť (po staré stodole) pod desku a poté se to uhuždávalo, dávli jsem tam odpady, vázali kari sítě…beton na desku opět domíchávačem… založení zdí porothermových udělal jejich „profík“ a zbytek manžel lepil sám na pěnu…je to čistější než beton a snad to vydrží
…poté věnce..vystavět pár šárů pro podkroví..poté zase věnec, střechu si dělá manžel sám (je tesař, stavební, takže ví jak co dělat)
akorát okna si necháme zasadit firmou a na podlahové topení, plyn + kotel + žebříky a na elektřinu a na vodu máme člověka co to dělá v oboru.
další co bude dělat jiná firma je usazení čističky - ale přípravu místa na čističku i vodovodní šachtu si manžel dělá sám
komín s vystavěním i obložením nahoře nad střechou dělal taky manžel sám. omítky nám natáhne manželův kolega -zedník - at je to fakt přesné… podlahy po pokládce podlahového topení taky necháme vylít profi firmou… obklady si manžel bude dělat sám, případně i kuchyň udělá, stropy (dřevěné pohledové i podhledy ze sadrokartonu) si děláme sami. fajnová omítka i výmalba taky svépomocí..a pokládka dlažby a plovoučky taky sami…chceme se vlézt do 1,5 mil.
co asi nezvládnem „sami“ bude vjezdová brána na motor..na to budem taky ještě někoho mít
Jo rozměr je „čtverec“ 11 m na 12m a cosi…s „výběžkem“ pro vchodové dveře
střecha obyč sedlová bez „kravin“ jako vykýře, lomení a tak..prostě jednoduchá. případně se tam může snadno dát střešní okno (taška KMBeta) - do plechu se později střešní okno dát nedá.
místnosti…jedna obrovská…kuchyně spojená s jídelním stolema obývacím pokojem
potom chodbička z které se vchází do ložnice - s malou koupelničkou, do koupelny velké a do dvou dětských pokojů…a do hlavnícho vchodu, ze kterého je vstup do malé technické místnosti kde je komín a kotel
Příspěvek upraven 19.10.12 v 11:41
Aha už to vidim. a bude přízemní nebo budete mít více pater?
Tak stavěli jsme svépomocí klasický obdélníkový půdorys, klasická střecha, dole obývák a kuchyně, technické zázemí, nahoře tři pokoje cca 12m2 a koupelna. Bez balkonu a střešních oken (chceme dům pasivní a tak jsme se snažili eliminovat blbosti, kterými utíká teplo, když se neudělají 100% správně). Kopli jsme 19.března a dneska chlapi montují kuchyň, za 14 se stěhujeme. Fakt to šlo hrozně rychle, ani jsme to nečekali. Stavěli jsme z VPC (vápenopískové cihly, vypadají jako ytong, ale jsou 3× těžší), na to 40cm polystyrenu. Půdorys 9×7, sedlová střecha to jsem psala. Cena 1,8mil, + 100 000 za pičičuřinky (rekuperace, lepší spotřebiče, nakonec obměníme i část nábytku). Co zvládne chlap sám, no, zdít ani moc ne, tam potřebuje aspoň jednoho přidavače. Můj chlap dělal polystyren do podlah, to je hroznýho s. aní a firma by si za to řekla hrozně moc peněz, pak maloval, to je taky pálka jako blázen, dělal sádrokartony a zateplení střechy a pak spoustu blbůstek, parapety, sanitu do koupelen, přípravy a úklidy před koupelnama, jo, elektriku dělal sám, taky velká úspora. No a terénní úpravy okolo taky jedeme sami. Satelit si přidělával sám, no prostě takový ty maličkosti, za který chtějí ale firmy moc peněz :¨) Přiložim ti fotku pro představu.
Kdybys chtěla, máme stavěcí blog, tak jestli máš zájem počíst, je tam popsanej komplet od vyřizování papírů, detailně realizace i záporný reference.
@Angel-X píše:co asi nezvládnem „sami“ bude vjezdová brána na motor..na to budem taky ještě někoho mít
Tak to zrovna není snad moc problém. Prodávají skládačku, neočekáváme komplikace
Ovšem to jsme nečekali ani u fasády a pak nastoupil Pedro s vibrovačkou a fasáda se dělala znova, ptž Pedro jí seškrábl…
@Angel-X píše:
Jo rozměr je „čtverec“ 11 m na 12m a cosi…s „výběžkem“ pro vchodové dveřestřecha obyč sedlová bez „kravin“ jako vykýře, lomení a tak..prostě jednoduchá. případně se tam může snadno dát střešní okno (taška KMBeta) - do plechu se později střešní okno dát nedá.
místnosti…jedna obrovská…kuchyně spojená s jídelním stolema obývacím pokojem
Příspěvek upraven 19.10.12 v 11:41
potom chodbička z které se vchází do ložnice - s malou koupelničkou, do koupelny velké a do dvou dětských pokojů…a do hlavnícho vchodu, ze kterého je vstup do malé technické místnosti kde je komín a kotel
Jé takhle nějak by se mi to taky líbilo. A máte něco ještě pod střechou-jako nějaké podkrovní místnosti?
Mohla bych taky požádat odkaz na blog - taky se chystáme stavět, ne teda svépomocí, ale ty papíry (ohláška ap) by se mi hodily
@Já_a_Kačí jak koukám na tu fotku, tak vy máte ty horní pokoje jakoby podkrovní viď? A to jste začali 19.března jako letos??? ![]()
@petruna26 píše:
Mohla bych taky požádat odkaz na blog - taky se chystáme stavět, ne teda svépomocí, ale ty papíry (ohláška ap) by se mi hodily
Nekteri architekti ci projektanti poskytuji sluzbu, ze vam stavebni povoleni obstaraji.
My jsme se teda s nasim architektem domluvili, ze nam to vyridil (vybehani stavebniho povoleni na barak, cisticku, povoleni na kaceni nekterych stromu na pozemku) - stalo to necelych 15tis. Nam to teda za ty nervy stalo ![]()
Taky jsem stavěli, už bydlime 5 let. hodně věci jen my, něco firma.ale manžel se tim živy tak většinu on.ja vše natirala, malovala, tapetovala, uklizela a zahrada je moje prace a trošku pomohl bagr ![]()