Kdy byla moje ovulace?

383
20.11.20 12:31

Kdy byla moje ovulace?

Ahojky holky, prosím o názor kdy jsem měla ovulaci? Mezera mezi testy jsou dny. První test je dělaný v úterý, pak streda, pak čtvrtek a poslední dva jsou z dneska. Vždy je tam i čas kdy jsem ho dělala. Sex byl včera v 8 ráno protože nejsilnější pruhy dle mého jsou ze středy na čtvrtek. Nebo myslíte ze ovulace je teprve dnes?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
39
20.11.20 12:34
@sportyM píše:
Ahojky holky, prosím o názor kdy jsem měla ovulaci? Mezera mezi testy jsou dny. První test je dělaný v úterý, pak streda, pak čtvrtek a poslední dva jsou z dneska. Vždy je tam i čas kdy jsem ho dělala. Sex byl včera v 8 ráno protože nejsilnější pruhy dle mého jsou ze středy na čtvrtek. Nebo myslíte ze ovulace je teprve dnes?

Me tedy přijde nejsilnější test ve středu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
20.11.20 12:39

@Saris12 no však jo ale ovulace nastává až po pozitivním testu :) a nejsilnější byl ve středu ve 22:00 a hned ráno byl sex

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
20.11.20 12:44

Vyfocené testy na ovulaci neukazují. Všechny jsou negativní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
20.11.20 12:45

@sportyM Však ano, tak jsem to myslela. Jen jsem to asi divné napsala :D Řekla bych, že jsi to trefila přesně. Dnešní mi nepřijdou už takové jako středa-čtvrtek. Držím palce, ať to vyjde :palec: Kolik jsi DC dle pozitivního testu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
20.11.20 12:48

Dopíšu; pokud mám vycházet jen z toho, co je vidět na testech, a odpovědět podle nich na otázku, kdy byla ovulace, tak bych řekla, že spíše nebyla. Určitě ne ten den, kdy proběhl sex, středeční i čtvrteční testy jsou jako ty ostatní spíše negativní. Na tom středečním testu je ta testovací čárka takový poloduch, není pořád stejná nebo silnější než kontrolní.

Příspěvek upraven 20.11.20 v 12:51

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
20.11.20 12:50

@SlečnaDahlia ovulaci jsem cítila i na sobě, bolí mě to, to ze ani jeden není úplně pozitivní a přesto ovulace je, se holt stava a řekla bych ze dost často 🙃
Myslím si ze kdybych dělala test ve dvě ráno ve čtvrtek třeba tak byl úplně pozitivni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3588
20.11.20 12:55
@sportyM píše:
@SlečnaDahlia ovulaci jsem cítila i na sobě, bolí mě to, to ze ani jeden není úplně pozitivní a přesto ovulace je, se holt stava a řekla bych ze dost často 🙃
Myslím si ze kdybych dělala test ve dvě ráno ve čtvrtek třeba tak byl úplně pozitivni

Nechci sýčkovat, ale velmi typické bolesti, které vypadaly jako ovulační, jsem měla i v době, kdy jsem prokazatelně neovulovala (v době, kdy jsem se snažila počít syna). Ovulace je proces, kdy se ta vajíčka uvolní z folikulu a sestoupí, zatímco ty bolesti často souvisejí už s tím, jak roste dominantní folikul (ty folikuly jsou poměrně velké) a připravují se cesty k ovulaci, která ale proběhnout nemusí. A ty testy opravdu ukazují spíše na to, že ovulace se nechystala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
20.11.20 13:05

@SlečnaDahlia no uvidíme za 14 dni jo? Já si budu myslet ze ano, ty si mysli ze ne:) mám dvě děti už doma, beru to tak ze o nic nejde, proste budu případně zkoušet dal😉
Nicméně i z úplně jasne negativních testu děti vznikly :) a moje úplně tak negativní nebyly:) a před tím ty dny byly úplně slabe neviditelné čárky, fotila jsem až ty silnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.20 13:37

@sportyM Hele, a ty se nás tady snažíš přesvědčit, že ovulace byla ve čtvrtek a jseš teď z toho těhotná? Proč? Já ti tedy těhotenství samozřejmě hrozně moc přeju, ale ovulační testy nejsou indikátorem toho, že ovulace fakt proběhla. Ukazujou ti, že se ti zvedá hladina luteinizačního hormonu a že ovulace PRAVDĚPODOBNĚ brzy proběhne, ale neukáže ti, jestli folikul ve výsledku praskl nebo ne :nevim: to ti zaručí jenom přesné měření bazální teploty nebo ultrazvuk. Přeju ti hodně štěstí, asi jste se trefili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.20 14:06

Já vidím pozitivní ve středu, ale z mé zkušenosti bych doporučila sex v den pozitivního testu, ne v den ovulace. Ty spermie tam musí doputovat a připravit se. Je lepší, když čekají spermie na vajíčko než naopak. Přeju hodně štěstí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
383
20.11.20 14:23

@Pruhovaný_mýval ne:) čekala jsem ze mi řeknete zda byla ovulace včera nebo je dnes, to ze ovulace nebyla s tímhle vůbec nepočítám:) primárně mi slo o to zjistit zda to raději dneškem ještě potvrdit, ne se hádat o to zda jsem vůbec měla ovulaci:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
842
20.11.20 14:43

Pozitivní je ten druhý shora. Pak by měla hladina LH prudce klesnout, což způsobí prasknutí folikulu. Ten prudký pokles na testech nevidím, jediná možnost, jak si ověřit, že ovulace na 100 % proběhla, je ultrazvuk. Podle těchto testů to tak popravdě nevypadá, že ovulace proběhla 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14232
20.11.20 15:09

@sportyM kdyz nechceš slyšet jiny názor, tak se neptej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.20 18:39
@sportyM píše:
@Pruhovaný_mýval ne:) čekala jsem ze mi řeknete zda byla ovulace včera nebo je dnes, to ze ovulace nebyla s tímhle vůbec nepočítám:) primárně mi slo o to zjistit zda to raději dneškem ještě potvrdit, ne se hádat o to zda jsem vůbec měla ovulaci:)

Tak jasný, ale dala jsi sem testy, který byly vesměs negativní. Takže varianta, že ovulace možná neproběhla tady v tomhle případě je, a je dobrý s ní počítat, jako s možností. Jinak já si myslím, že když jste na to skočili včera a dneska to ještě pojistili, tak jste se asi trefili. Každopádně hodně štěstíčka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama