Kdy další miminko?

16.8.07 14:59

Kdy další miminko?

Ahoj,

ráda bych se zeptala na Váš názor.

Máme dcerku, 14 měsíců, s VVV mozku, jeví se v rámci možností ok, pouze má opožděný vývoj, který nyní odpovídá věku zhruba něco okolo půl roku - válí sudy, plazí se…atd. Docházíme na neurologii + rehabilitujeme.

Rádi bychom další miminko. Kdy by podle Vás bylo toto rozhodnutí vhodné?
My uvažujeme o dvou možnostech: Jedna je, že v dobu, kdy malá bude více samostatnější a bude chodit. (což by mělo být kolem 3 - 4 let).Druhá je, že nyní. Bylo nám totiž také řečeno, že by to byl pro dceru velký stimul a motor. Nicméně já mám pocit, že bych si užila hoňky více než s dvojčátky…

Pokud by nešlo o toto rozhodování vzhledem k VVV dcery a specielní péči, těhotněla bych hned.

Budu ráda za názory a pomoc při rozhodnutí.

Markéta + Linda, 14 měs.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
16.8.07 15:18

Záleží jaký hoňky si ochotná podstoupit ty. Ale jinak já se přikláním k druhé variantě ( hned )…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
16.8.07 19:06

Dělala jsem na speciální škole a co tak vzpomínám na rodiny svých žáků, tak když budete mít dítě teď, bude to hoňka, ale dcerka bude mít parťáka a tahouna. Když za pár let, budeš to mít pohodlnější - pokud se ovšem dcerka rozchodí, jak dr. předpokládají. Děti dva a půl roku od sebe v tandemu odvozíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
17.8.07 00:34

Myslím, že hned. Řeknu Ti jiný pohled. Několik let jsem jezdila na závody jako asistentka s holkou s dětskou mozkovou obrnou. Jezdil tam i jeden kluk s bráchou. Ta holčina měla o hodně starší sestru a mladší sourezence neměla. Myslím, že jí to chybělo. Jednak by to pro ni byla motivace a taky by měla „normálnější“ pohled na svět. Často se postižení na svůj stav vymlouvají a nic nedělají a v tom by jí mohl sourozenec pomoct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama