Kdy dát mimi do jeslí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mauša5218
Povídálka 41 příspěvků 04.02.19 23:00
Kdy dát mimi do jeslí

Milé maminky, emimino je mým jediným rádcem a tak se na vás s prosbou obracím i teď. Má prosím některá maminka zkušenost, od kdy se může dát dítě do jeslí? Nemáme to s prckem snadné a já bych potřebovala alespoň jednou, dvakrát do týdne brigádu a i když je pro mě představa, že bych svého 12 měsíčního chlapečka měla dát do jeslí skoro nepředstavitelná, nic jiného nám nezbývá :( Vím, že je to hodně brzy, ale známá mi říkala, že kdysi dala své dítě do jeslí v 11 měsících, je to vůbec možné takhle brzy?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Poštolka J
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 04.02.19 23:03

Je, jen jestli se to vyplatí. Jesle dnes nejsou levná záležitost.

kikuska987654321
Stálice 83 příspěvků 04.02.19 23:04

Nevím jestli pomohu ale dcera chodí od dvou let do dětské skupiny, každý den až do 3 hodin, a je od začátku nadšena, chodí tam rada. Skupina je od jednoho roku ale tak malé dítě tam zatím nemaj :think:

Mauša5218
Povídálka 41 příspěvků 04.02.19 23:10

@kikuska987654321 Mám z toho trochu obavy a taky si říkám když nejsme spádový, aby nás vzali. Také mě napadla paní na hlídání, ale i tam nejsem příliš v klidu a říkám si, že jesle jsou alespoň prověřené… A mohu se zeptat kolik po Vás chtějí?

Russet
Extra třída :D 14015 příspěvků 04.02.19 23:13
@Mauša5218 píše:
Milé maminky, emimino je mým jediným rádcem a tak se na vás s prosbou obracím i teď. Má prosím některá maminka zkušenost, od kdy se může dát dítě do jeslí? Nemáme to s prckem snadné a já bych potřebovala alespoň jednou, dvakrát do týdne brigádu a i když je pro mě představa, že bych svého 12 měsíčního chlapečka měla dát do jeslí skoro nepředstavitelná, nic jiného nám nezbývá :( Vím, že je to hodně brzy, ale známá mi říkala, že kdysi dala své dítě do jeslí v 11 měsících, je to vůbec možné takhle brzy?

Jedla bych suchý rohlíky, ale dítě bych v roce nikomu cizímu nedala. Šla jsem do práce na synových 2,5 letech a hlídala ho babička. I tak to pro mě bylo dost těžké.

kikuska987654321
Stálice 83 příspěvků 04.02.19 23:15

@Mauša5218 abych pravdu řekla, dcera je ve skupině 100× hodnejší než doma, taky jsem se toho hodně bála, ale nešlo to jinak. Také nejsme přímo z města ale bylo volné místo, tak s tím nebyl problém. 250 měsíčně a asi 35 děně na stravu

Mauša5218
Povídálka 41 příspěvků 04.02.19 23:23

@Russet nemyslete si, kdybych tu možnost měla, hned bych jí využila, ale nemám,ani nevíte, co bych za babičku v tuto chvíli dala…

Mauša5218
Povídálka 41 příspěvků 04.02.19 23:32

@kikuska987654321 Tak jsem ráda, že je tu alespoň jedna zpřízněná duše! Myslím, že ta cena měsíčně, je hodně slušná,typovala jsem víc. Každopádně mockrát děkuji za radu,trochu se tedy porozhlédnu a případně informuji. Mám z toho těžkou hlavu, ale obracím každou korunu a otec malého, tak ten je k ničemu… Občas prostě věci nejsou, jak jsme si je malovaly… Jestě jednou děkuji.

kikuska987654321
Stálice 83 příspěvků 04.02.19 23:39

@Mauša5218 http://www.dsmpsv.cz/
Mrkněte tady, skupin už je spoustu a právě ze je to hrazené EU. Přesně tak, kdo nezažije, nepochopí :) ale hold to někdy nejde jinak :) hodně štěstí :palec:

Uživatel je onlineZorbas
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 04.02.19 23:45

No, pochybuju, ze ve statnich jeslich bude volno a soukrome se ve vasi situaci nevyplati :nevim:
Dcera chodi od 2 a 1/4 roku 2× tydne do soukromych jesli a je spokojena, protoze tam neni vic deti nez 8 v jeden den. U nas berou sice od roka, ale ty deti se tam moc dlouho nezdrzi… spis od tech dvou uz to je snesitelne…

Anna766
Hvězda diskuse 73948 příspěvků 04.02.19 23:52

@Mauša5218 u nás jsou jedny jesle,děti berou od půl roku dítěte,kolik to stojí nevím.

Hoa Mai
Kelišová 6000 příspěvků 19 inzerátů 05.02.19 00:28
@Zorbas píše:
No, pochybuju, ze ve statnich jeslich bude volno a soukrome se ve vasi situaci nevyplati :nevim:

Proč by ne? U nás jsou městské jesle a volno v průběhu roku mívají. Jestli teď aktuálně nevím, ale loňský školní rok měli. Nicméně, nevím, kolik stojí městské jesle jinde, ale u nás se cena odvíjí od příjmu domácnosti a můžou stát až 6000/měsíc.

@Mauša5218 Neboj se toho. Jak dítě zvládne jesle záleží částečně na jeho povaze, ale i na tom, jak k tomu přistupuješ ty. Pokud potřebuješ jít pracovat, tak to zkus v sobě zpracovat tak, aby z tebe mělo dítě pocit jistoty, že to tam má za odměnu, něco jako by si šel hrát do herny, že je to něco přirozeného a že to bude fajn. Pokud ho tam budeš dávat vynervovaná a nejistá, tak to z tebe vycítí a je mnohem větší pravděpodobnost, že to ponese špatně.
Já jsem měla v jeslích oba kluky. Starší šel tuším v 16m a mladší se k němu sám od sebe v 9 měsících přidal. Já jsem je teda měla v soukromých jeslích pro 8 dětí a jen na 3h týdně, ale zase jsem je tam dávala ne proto, že bych musela, ale prostě jsem chtěla. Oni jsou hodně společenští, já jiné hlídání nemám a jedno dopoledne týdně jsem si prostě chtěla řešit potřebné bez dětí na hrbu :-D. Od 15 měsíců mladšího jsem pak měla brigádu, tak to chodili denně na půl dne. Oba dva tam byli spokojení, ani jsme nevyužili lhůtu na zvykání žádné trauma z toho nemají. Naopak, byla to i výborná přípravka na školku. Při nástupu do školky pak nehnuli ani brvou, věděli, co je čeká, co tam budou dělat, kdy přijdu.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 05.02.19 00:52
@Mauša5218 píše:
Milé maminky, emimino je mým jediným rádcem a tak se na vás s prosbou obracím i teď. Má prosím některá maminka zkušenost, od kdy se může dát dítě do jeslí? Nemáme to s prckem snadné a já bych potřebovala alespoň jednou, dvakrát do týdne brigádu a i když je pro mě představa, že bych svého 12 měsíčního chlapečka měla dát do jeslí skoro nepředstavitelná, nic jiného nám nezbývá :( Vím, že je to hodně brzy, ale známá mi říkala, že kdysi dala své dítě do jeslí v 11 měsících, je to vůbec možné takhle brzy?

Dcera sla do soukromych jeslicek v 1,5 roce - zpetne to nesla velmi dobre, zvykla si za cca 2-3 tydny - to ja to prozivala hur :lol: ale ted jsem za to moc rada, je tam spokojena, od zacatku tam dela velke pokroky, spoustu veci se naucila a ja se muzu realizovat v praci, financni situace se zlepsila a je to proste lepsi nez kdyz jsem byla jen zavrena doma s ditetem. Co vim, tak tam mivaji i mensi deti, u nas berou tusim od roka. Ale my jsme z Brna, jak to je v tech mensich mestech to netusim :think:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 05.02.19 01:00
@Mauša5218 píše:
@Russet nemyslete si, kdybych tu možnost měla, hned bych jí využila, ale nemám,ani nevíte, co bych za babičku v tuto chvíli dala…

Netrap se tim, kazdy to holt mame jinak. Ja sice mam hlidaci babicku - ale je mlada a pracujici, navic bydli daleko. Financni situace blba, do toho vztahova krize, proste jsem musela jit do prace - ono to neni jen o tom „budu radsi jist suchy rohliky nez dat mimino do jesli“. Nekolik lidi se na me divalo jako na krkavci matku, nekdo me naopak podporil. Pro me bylo vzdycky dulezite jak co snasi mala - je spolecenska, hrava, moc sikovna, ve dvou a pul letech se domluvi lip nez kdejaky triletak/ctyrletak. Zivot je holt nekdy takovy :kytka: preju hodne stesti!

beruska9
Extra třída :D 10900 příspěvků 05.02.19 03:20

Musis se poptat v jeslich kolem, je to ruzne. Jinak kazdeho volba, neziju v CR a deti se davaji do jesli I od 3 mesicu a nikdo se z toho nehrouti :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Hvězda Mostu! Zdeněk Godla platí za minulost: Topí se ve statisícových dluzích!

Díky seriálu Most! se ze Zdeňka Godly (44) stala hvězda první velikosti. Lidé... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >