Kdy dát miminku jídlo do ruky?

Anonymní
5.2.21 15:47

Kdy dát miminku jídlo do ruky?

Ahoj maminky :mavam:

Mam 8mesicni dceru. Je na UM a jinak mame zavedenou dopoledni svačinu, obed a odpolední svacinu. Vesmes obed - zelenina, prilohy, maso, zloutek.. A svaciny - ovoce, jogurt, kase..

Vse prakticky mackam vidličkou, takze konzistence je stále hladka, ale občas jsou v jidle i menší kousky. Vždy ale krmim lzickou.

Ma otázka zni, kdy jste zacali davat dětem do ruky zmoulat treba kousek rohliku, bananu atd? :think: davam male max kukuricne krupky, protože se slinama rozpustí. Nejak si neumim predstavit ji dat treba kousek rohliku, protože kdyz vidím, jakym stylem ji tu krupku - ze by si ji nejradsi do ty pusy narvala celou :mrgreen: tak z toho mam docela strach. Aby se nezadusila. Jednou jsem zkusila kousek bananu - ale bylo to presne tak, jak píšu - kus si dasnema uhryzla a musela jsem ji to z pusy vyndat. Jinak roste nam teprve prvni zoubek.

Nechci byt za uzkostnou matku, ale nerada bych, aby se mi mala davila. Je treba jeste cas a hrotim to brzy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
309
5.2.21 16:23

Já jsem v tomhle věku už dávala pozmoulat kousky do ruky. Třeba i povarenou mrkev, ty Krupky, rohlík prostě cokoliv :) ale to záleží čistě na tobě a tvém dítěti, znáš ho nejlépe a víš sama co zvládne :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
5.2.21 16:35

Za mě to řešíš spíš pozdě. Jídlo do ruky jsem dávala hned po zavedení prvních příkrmů. To totiž je to období, kdy to jen žužlají. Tvoje dítě už je velké a je zvyklé jídlo zpracovávat, proto si hned ukousne velký kus. Na kousání nepotřebuje zuby, dokáže to v puse rozmělnit i dásněmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10091
5.2.21 16:36

A jinak, rohlík fakt nedávej. Za prvé je to jen plné sacharidů a za druhé se po smíchání s vodou změní v lepidlo. Tím se většinou děti fakt dáví. Lepší je chleba, ten se po namočení rozpadá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
453
5.2.21 16:54

Davala jsem hned se zavadenim prikrmu. Spousta rodicu dela tu chybu, ze dite se zacne nadavovat a oni vysilovat, ze se nebozatko udusi a mixujou do zblbnuti az buh vi do kdy. Mimochodem to delala i moje mama se mnou a pak jsem ji poctive do tri let odmítala vetsinu pevne stravy a porad chtela kase. Jenze male deti maji davici reflex „posunuty“, prave proto, aby se naucily potravu zpracovavat bezpecne, takze se davi mnohem drive, nez se potrava priblizi krku. Kdyz si nabere moc do pusy, pis si, ze ti to vyplivne a dasnema si veci jako banan ci zeleninu uvarenou do mekka krasne rozmelni, na to zuby netreba. Edit: jeste me napadlo, vygoogluj si blw metodu, najdes spoustu rad jake potraviny a jak zpracovane je vhodne do rucky davat i spoustu rad prave ohledne trebas toho daveni apod. Mohlo by ti to dodat trochu jistoty do tech prvnich pokusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
5.2.21 17:08

Přečti si něco o BLW metodě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
873
5.2.21 22:37

Dáváme do ruky od začátku příkrmů, malá se krmí převážně sama (metoda blw) a nemůžu si to vynachválit, teď v 9 měsících začíná i sama používat lžičku, jí to stejné, co my (bez soli). Děti si umí s potravou poradit, to, že se občas trochu daví, je vlastně dobře. A pro jistotu je dobré se podívat na nějaká videa s první pomocí u kojenců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
5.2.21 23:21

U první synu v 1 roku. Toast chléb. Krekry pro ne. Tady tomu říkáš křupek myslím. On neměla rad kousky dlouho. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
5.2.21 23:30

Starším dětem jsem dávala např. kukuřičné křupky v době, kdy jsem zaváděla první příkrm (kolem 5. měsíce), teď u nejmladšího se můžu na hlavu stavět a do pusy nedá z ruky žádné jídlo a to je mu rok. Na křupku se podívá a zahodí ji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
8.2.21 13:41

Kolem půl roku. Křupky, piškoty, rohlík, později jablko, suché těstoviny… na zahradě si sám oblezl keříčky s jahodami a borůvkami a ozobal si je na svačinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat